Funkčná porucha žalúdka?

Príspevok v téme: Funkčná porucha žalúdka?
marhyno

Ahojte práve som sa vrátil z druhej gastroskopie kde mi povedali že môj žalúdok je úplne v poriadku, nemám žiadne problémy a dokonca ani helicobactera. Ale ja viem že tomu tak nie je. Už rok a pol sa mám pocit tlaku v žalúdku (Nespôsobený stresom!) a nutkanie na vracanie ale nevraciam vôbec a pomalé trávenie a ráno nechuť do jedla.
Vedeli by ste poradiť čo by mi pomohlo ?

RNG

Travenie je vec dostatku kyselin roznych enzymov, mikrovlaknin a probiotik. naviac to moze byt aj ovplyvnene stavom criev, kde naopr ulepene creva lepkom a inymi zvyskami nadovolia porioadnu absorbciu.
Niz z tohoto gastrologovia nemeraju, na ich obrazkoch a sondach su len viditelne zmeny na zaludku a crevach, nic ine. A obvykle na menovane nedostatky, kedze ich vobec nemeraju ani nic neodporucaju a toboz nie predpisuju. Takze , clovece pomoz si sam s doplnkami.
Na poruchy tvorenia kyselin staci jedna 48 hodinova 'zaludocna chripka" ktore dnes caso obiehaju medzi ludmi a mas poruseny vyrobu kyselin a niekedy aj enzymov na dlhe mesiace, pre starsich , ako ja to moze byt uz dozivotne.
Nuz a ked si vtedy nedoplnis, co ti chyba, tak nasleduje zle travenie, zla absorbcia zivin a z toho vyplyvajuce stovky zdravotnych problemov.
Naviac v zaludku bez kyselin jedlo kvasi a hnije a potom taketo nesterilizovane nahnite spolu s tymi mikrobami sa presunie do criev a okrem toxinov aj zamori creva roznymi skodlivymi mikrobami a potlaci uzitocne probiotika.

Genesis

Jo funkčná porucha je inými slovami povedané od grastrológa "nemám páru čo ti je kámo" :)

Ok moje rady:

1. Snaž sa sedieť správne. Veľa ľudí hlavne v robote alebo za compom sedia zhrbení pričom si tlačia na žalúdok a omedzujú pohyb bránice. To ako správne sedieť za compom nájdeš na internete.

2. Skontroluj si či náhodou nevedomky alebo vedomky nezaťahuješ brucho alebo nenapínaš brušnú stenu. Veľa ľudí to robí buď kvôli stresu alebo preto aby vypadali lepšie dokonca to niektorí robia pri hraní napínavých počítačových hier. Problém je že takto omedzujú pohyb bránice ktorá ma na funkciu tráviacej sústavy dôležitý vplyv. Takže odporúčam ti naučiť sa správne dýchať a to tak aby si používal pri tom bránicu inými slovami v prípade že cítiš v oblasti žalúdku napätie tak sa snaž dýchať do brucha aby si to napätie povolil. Toto býva dosť častá príčina funkčnej poruchy žalúdka !!!

3. Diéta s postupným pridávaním potravín na vylúčenie potravinovej intolerancie alebo alergie. Robí sa to tak že začneš diétu s potravinami ktoré sú najmenej alergénne. Skús napr týždeň jesť len ryžu s hráškom alebo s mäsom. Ak po týždni sa tvoje príznaky nezlepšia tak to nebude potravinová alergia ani intolerancia a môžeš sa na to vyprdnúť. Ak sa to zlepší tak postupne pridávaj potraviny a sleduj pri ktorej sa tvoj stav začne zhoršovať.

1_Anna

S funkčnou poruchou žalúdka mám skúsenosti aj ja.
Celé dni a týždne som trpela tupými bolesťami v žalúdku, nevoľnosťou a plným žalúdkom.
Ja som odskúšala Probiofix-Imun 2krát denne a kúpila som si minerálnu vodu Fatru a pijem tú a som v poriadku.