Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Vysvetlenie lekárskej prepúšťacej správy

Príspevok v téme: Vysvetlenie lekárskej prepúšťacej správy
Silvika9

Dobrý večer. Na svojej prepúšťacej správe z nemocnice mám dve diagnózy. V kolonke "Základné ochorenie pre ktoré bol pacient hospitalizovaný na tomto oddelení" mám diagnózu, ktorú som skutočne mala, avšak v kolonke "Hlavná choroba, ktorá najviac ohrozuje zdravie alebo život chorého" mám napísané inú diagnózu. Viete mi, prosím, vysvetliť, čo ktorá kolonka znamená?

vebe

Neviem ci sa nudis, ale robi to len taky dojem. Jednak nie je jasne o co ti ide. Potom,aby sa dalo reagovat musela by si napisat aspon priblizne o ake diagnozy sa jedna. A potom,podla mna riesis veci ktorym netreba venovat pozornost. Na prvej strane prep spravy su vzdy administrativne udaje a udaje co sluzia pre zadavanie a statistiku. Podstane je to, co je na druhej strane, kde je vsetko o tej hospitalizacii a je tam aj diagnosticky zaver. No a ked uz to chces vediet presne, tak tu na tomto fore odpoved nenajdes, nikto z nas tvoju spravu nevidel. Spytaj sa toho, kto ti ju vydal.

oui.

moze to tak byt, alebo sa aj sekli. ak si ju doteraz nemala diagnostikovanu, tak buduci tyzden chod za lekarom a opytaj sa ho nato, riesis tu fakt blbost. nie v zlom, ale ako tu niekto moze vediet, co tam mas napisane a preco to tam mas? mohli ti to novodiagnostikovat, alebo to mozes mat v zdravotnom zazname uz 10 rokov, len si si to doteraz nevsimla, moze to byt fakt kiks a vyplnili ti blbo papiere (aj to sa stava, neraz som bola svedkom)

Silvika9

Takže prvá diagnóza je tá, s ktorou ma prijali do nemocnice a druhá je diagnóza, na ktorú mi prišli po operácii a v priebehu hospitalizácie, správne?

kaliberko

ludia tu nepochopili co chces vediet ja nastastie ano
prva kolonka- choroba pre ktoru ta prijali do nemocnice
druha kolonka- choroba ktora ta ohrozuje na zivote ale nebola si hospitalizovana prave kvoli nej na danom oddeleni pretoze to bolo ine ochorenie ktore bolo dovodom hospitalizacie.
Cize napr.
prva kolonka- zlomeny clenok /dovod hospitalizacie/
druha kolonka- ischemicka choroba srdca, ochorenie na ktore sa napr. liecis dlhodobo.

pochopili ostatni co chce kocka vediet?

woo

mozno to zacal vypisovat niekomu inemu a potom vzal druhy papier a ked vypisovat tvoj tak si nevsimol ze uz tam nieco je. opytaj sa lekara ktory to vypisoval, preco to tam je. snad ta neuhryzne :)

Silvika9

Všetci vieme aké sú úradné dokumenty, správy a pod. komplikované a nie vždy musí kolonka znamenať, čo je tam napísané. Primitívne je jedine to, že Vy, Philips, ste sa tu primitívne k tomu vyjadrili.

Monča_xxx

No neviem, ale z toho čo tu tej dotyčnej pani radili sa neviem vysomáriť ani ja. Takže fakt je sú to dosť primitívne odpovede.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vysvetlenie lekárskej prepúšťacej správy - Fórum - ZDRAVIE.sk