Vysvetlenie lekárskej prepúšťacej správy

Príspevok v téme: Vysvetlenie lekárskej prepúšťacej správy
Silvika9

Dobrý večer. Na svojej prepúšťacej správe z nemocnice mám dve diagnózy. V kolonke "Základné ochorenie pre ktoré bol pacient hospitalizovaný na tomto oddelení" mám diagnózu, ktorú som skutočne mala, avšak v kolonke "Hlavná choroba, ktorá najviac ohrozuje zdravie alebo život chorého" mám napísané inú diagnózu. Viete mi, prosím, vysvetliť, čo ktorá kolonka znamená?

Marcela_01

Tie 2 diagnózy môžu spolu aj súvisieť, resp. môžu jedna môže byť následkom druhej takže záleží fakt od diagnózy. Myslím to tak ako napr. apendicitída a peritonitída.

kablica

ja som videla x prepustacich sprav :-DD
nikto na teba nevybehol, len stale nechapem, CO NA TOM POTREBUJES VYSVETLIT, kedze je to presne definovane v popise kolonky.

pacient moze mat pokojne aj 10 diagnoz a nie vzdy lezi v nemo tou hlavnou, kapisto?

Silvika9

Prečítať si to viem aj ja. Asi si lekársku prepúšťaciu správu ešte nevidela, že? Keď ti dajú dve diagnózy v dvoch rôznych kolonkách a chceš vysvetliť, ktorá kolonka čo znamená a takto na teba vybehnú. Slovenský národ.

kablica

ja stale nechapem, co potrebujes vysvetlit? jedna kolonka znamena Základné ochorenie pre ktoré bol pacient hospitalizovaný na tomto oddelení a druhá Hlavná choroba, ktorá najviac ohrozuje zdravie alebo život chorého, je to napisane absolutne jasne.

kablica

pokial nepises konkretne, tak sa na to musis opytat lekara, ktory prepustaciu spravu pisal, zbytocne tu budeme filozofovat nad niecim, o com nic nevieme.