Pracovny pohovor v zahranici

Príspevok v téme: Pracovny pohovor v zahranici
kajuska.n

ahojte, v pondelok mam velmi dolezity prac. pohovor ako administrativna pracovnicka a ja mam trosku obavy, pretoze som este v zahranici prac.pohovor nemala. neviem ci je to rovnake ako na svk alebo podobne ako sa spravne obliect a tak..veeelmi mi na tom zalezi pretoze konecne prisla sanca a nechcem ju zahodit..najviac sa bojim cudzieho jazyka.. nemam problem sa dohovorit len ked chytim stres bojim sa ze prestanem komunikovat a zacnem premyslat ci rozpravam spravne cudzim jazykom... mal tu uz niekto takyto pohovor? :)

Maoam

a ziadne krcovite stiahnutie mimickych svalov skrz stres, mila, pokojne sa milo usmej, zavisi od echa, ktore dostanes od protistrany, to vycitis, snaz sa byt proste co najprirodzenejsia...

vela robia oci, ak sa usmejes, tak aj ocami...charizma robi svoje, ludia citia, vnimaju a aj tak sa rozhodnu pre toho, kto je im hlavne SYMPATICKY

ebi77

ja bežne tak do práce chodím, blúzka a rifle.. nie je to nič slávnostnejšie, skôr bežná klasika,,, tak ale uznávam každý má svoj štýl

Maoam

jeansy na pohovory su apsolutne NO-GO

nemusi tam prist v kostyme (hoci - zavisi od pozicie), ale rifle su proste absolutne nevhodne

nohavice ok - z latky, vkusna bluzka, mozno sako, atd., primerany make-up, dolezite je slusne vystupovanie, zdrave sebavedomie, neprehanat ale sa ani nepodcenovat, co sa jazyka tyka, je uplne v pohode, ze urobis chyby, vsak ako prvy budu pocut akcent, to je uplne OK; kazdy normalny zamestnavatel rsp. personalne odd. oceni tvoju vyraznu jazykovu snahu a najmä komunikativnost - napriek tomu, ze si si vedoma svojich chyb,je to tvoj prvy job v zahranici, nerob si z toho ziadny stres

nehlad do zeme, do stran, ale do oci cloveku (ludom), ktory(i) sa s tebou budu na pohovore bavit a najlepsie je hovorit pravdu, nepodcenovat sa ale ani si nevymyslat

ale tu slo asi hlavne o outfit, vsetci hladia na ruky a nechty, vkusne upravene, neklep nervozne, ani ich krcovito nedrz, snaz sa o pekne drzanie tela a co mozno uvolnene ruky

kajuska.n

woo pracovny pohovor mam v Taliansku :)

ja som zas premyslala nad dlhsou elegantnou ciernou suknou s vyssim sedom a k nej nejaku bluzku a topanky len nie stekle take na mensom opatku :) a na to este svetrik na gombiky :)

Deria

Ano, myslim to vazne. Samozrejme k jeansom elegantnu bluzku a nie sportovu! To si este nevidela? Nosi sa to aj na slavnostnejsie akcie, nez je pohovor. Ja by som zas nesla v ciernych nohaviciach, no ale kazdy, ako mysli.

ebi77

ja tiež by som si nikdy nedala rifle na pohovor,
ale to záleží aj od toho na aký druh práce sa ašpiruješ
čierne nohavice, konšela, svetrík, klasika moja