Tabletky od psychológa: áno alebo nie ?

Príspevok v téme: Tabletky od psychológa: áno alebo nie ?
totalisimmo

Zdravím Vás,

ide o to, že som mladý chalan, ktorý odjakživa túžil po úspechu a o živote na úrovni, no bohužiaľ pochádzam doslova z chudobných pomerov. Pred rokom som odišiel z práce, pretože som mal vo výhľade lepšie miesto. Nestalo sa tak a dostal som sa do ťažkých depresii z toho, že som sedel doma a nič nerobil. Nakoniec som šiel pracovať na kratší čas do zahraničia, kde som si uvedomil, čo vlastne chcem robiť. Vrátil som sa a plný elánu a živ. energie som začal pracovať na vytvorení vlastnej firmy. Zohnal som investora, zamestnancov, vrazil do toho kopec peňazí, no nakoniec to nevyšlo. Hneď na to som skúsil zrealizovať aspoň čiastkový nápad a založiť rodinnú firmu, no otec ma vôbec nepodržal, aj keď sme boli vopred dohodnutí. Momentálne neviem, ako ďalej. Tieto posledné dve obrovské sklamania boli len zakončením mnoho mnoho iných predchádzajúcich. Od 16tich rokov skúšam stále niečo vymyslieť, aby som pomohol sebe aj mojej rodine, no nedarí sa mi. Nevládzem sa už ďalej snažiť. Nevládzem už ani dýchať. Odrezal som sa od všetkých známych a som len doma. Neviem ako ďalej. Chcel som odísť do zahraničia natrvalo a začať tam úplne nový život, no sestra má isť čoskoro na operáciu srdca a neviem, ako to dopadne... Mám pocit, že ak odídem, sklamem ju. Ak zostanem, žiadnu normálnu prácu si v tejto hladovej doline nenájdem a s financiami to je zlé. Čo robiť ľudia ? Naozaj pomáhajú nejaké prípravky (tabletky a pod.) na uvoľnenie napätia a nájdení iných rozmerov pohľadu na svoj problém ? Alebo tabletky predpísané psychológom sú len únik pred realitou ? Musím sa niekam pohnúť, pretože jediné, čo naozaj z celého srdca chcem, po čom priam túžim, je konečne zomrieť, ale to nemôžem urobiť kvôli mojim blízkym, ktorí ma potrebujú...

totalisimmo

ďakujem pekne za Vaše názory. Ako tu čítam v iných témach, tých vedľajších účinkov takýchto prípravkov je pomerne dosť. Chcem si zachovať tzv. čistú hlavu, no nejako sa neviem sám už viac naštartovať. Nad tým internetom som už premýšľal, len mi v tomto smere chýba nejaký naozaj dobrý nápad, ktorý by sa dal realizovať okamžite. Každopádne dík za rady...

kopp.problem

Zacni poskytovat nejake sluzby cez internet. Net nie je hladova dolina. Ak budes mat dobru stranku a budes poskytovat dobre sluzby, tak sa budes mat dobre. Cez net mozes oslovit naraz cele Slovensko a ver mi, ze sa najde zopar ludi, ktori peniaze maju. Nie vsetci na SK su len chudobni ako kostolne mysy.
Lieky z psychiatrie su podla mna len uspavadla...

iwa1

psychológ ti lieky nepredpíše, len psychiater... mne psychiatri na svk nepomohli len v zahraničí...pomohla mi jedine psychologička v BB, ale ona bola detská psychologička...skúsila by som radšej terapie ako napchávať sa liekmi, ktorými budeš len omámený (sfetovaný) ....ja kvôli liekom na depresie si nepamätám jeden celý rok skoro vôbec...

A1

Urcite neber ziadne tabletky, daju ti ciste placebo alebo nieco navykove co aj tak nepomoze. Na tvojo mieste by som odisiel do zahranicia aj na trvalo a ked ti na sestre zalezi tak pockaj a potom chod