Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Má vzťah na diaľku vôbec význam?

Príspevok v téme: Má vzťah na diaľku vôbec význam?
nerozhodný

Pred asi tak pol rokom som sa cez net zoznámil s jednou babenkou. Ona má 27 a ja 25 rokov. Písali sme si spolu,vymenili tel. čísla. Skype nemá, nechce z bezpeč. dôvodov lebo neverí skypu a je to vraj rizikové používať skype. Nevadí povedal som si. To nieje dôležité. Neskôr som zistil že jej názory sa celkom zhodujú s mojimi a z jej textov sršala radosť a humor. Neskôr som chcel zistiť čo je zač a tak som ju požiadal o stretnutie lenže vysvitlo že problémom je diaľka. Naše domovy sú vzdialené cca 7 hodín cesty. Napokon sme sa stretli. Stretli sme sa už celkom 4 krát. Ale zistil som že nám to nestačí a je to málo na vzťah. Keď niekoho milujem chcem ho vidieť takmer každý deň. Objímať ho, bozkávať, držať za ruku, hladiť a...Nestačí mi len telefonát a písmenka. Ale nechce sa mi merať 7 hodinovú cestu tam a spať. Poviete si veď si najdite spoločné bývanie. Lenže to nejde. Ja síce pracujem ale je to len také na polovičný úvazok a ona tiež nezarába veľa. Obaja bývame s rodičmi. Nemáme ešte toľko peňazí aby sme si dovoli podnájom alebo byt. Tak teraz sa pýtam sám seba aj vás. Má vôbec toto všetko význam? Je to vôbec nejaký vzťah? Nemám to ukončiť? Chcel by som ju mať stále pri sebe a nie takto v diaľke. Chcel by som byť s ňou tu a teraz a nie niekedy o týždeň či dva. Mám pocit že naša láska stráca na sile a nevládzem ďalej ju živiť. Už strácam chuť existovať na takomto vzťahu na diaľku. Prosím ak je tu niekto kto takýto qvazi problém mal alebo má nech sa vyjadrí ako to riešil alebo rieši. Rodičia mi tiež hovoria že to nemá budúcnosť. Mnohokrát mám sám pochybnosti či ma s niekym nepodvádza alebo neflirtuje s inými. Neviem čo mám robiť. Budem rád ak sa niekto vyjadrí lebo cítim sa mizerne a depresívne. ďakujem

zdradca

Ivobrick ma pravdu a moj plny suhlas. A aj ty co ti pisu aby si ten krasny vztah nezahodil maju pravdu
a vies preco? Lebo vztah to niesu len krasne chvilky ale hlavne riesenie problemov,podpory navzajom hladani kompromisov.
problem 1. Vzdialenost. Namiesto riesenia chces vycuvat. Ivobrick ti tonapisal jasne,tak to ries. A ked budete pri sebe blizsie budete riesit dalsi problem cislo 2. Spolocne ubytko. Atd atd
Ne hned to vzdavat. Ak to skoncis,tak este musis dozriet do vazneho vztahu. Aby si vedel sa k problemom stavat celom,tak chlapsky. Chapes co myslim?

ivobrick

To kolko km od seba byvate ze cesta trva 7h? 700?
Tiez som chodil busom 5,5hodiny (240km) a dalsiu hodinu a pol lietadlom (1300km)...
"Trapne", kazdy tyzden.

Miesto "vymyslania rozchodu" vymyslaj to, ako sa tam dostat jednoduchsie/rychlejsie. A co bude potom.

Sam pises ze mas nahovno robotu, tak si nieco hladaj tam u nich.

Bubliii

Ako za seba ti poviem, že vzťah na diaľku má zmysel, my sme tak fungovali 3 roky (vzdialenosť bola "len" 3hodiny ale ide o princíp) a teraz sa ideme brať. Keby to jeden z nás vtedy vzdal, tak sa nič z toho neudeje..
Ale súhlasím s ostatnými, že máme málo info, veď skúste sa porozprávať, ako si to predstavujete ďalej (napr. o pol roka), skúste si dohodnúť stretnutia aspoň na tie víkendy, alebo raz za 2 týždne, môžete sa striedať, raz bude cestovať jeden, raz druhý. Nemáte možnosť využiť auto? Či tých 7 hodín bolo už s autom?
Ohľadom Skypu je to dobrá vec, práve pre takéto prípady, ale ak tomu neverí, dá sa využiť aj Gmail videohovor (neviem presne, ako sa to volá, ale je to v ponuke gmail). Možno by ju to skôr presvedčilo, neviem.

blueeyesss

vzťah na diaľku vydrží len ked sa obaja presťahujú časom do spoločného. Ked bude jeden byvat tam a druhy inde nevydrží to. Je to moja osobná skúsenosť. Po čase začne nevera a človek predsa len zistí že najlepšie je ked máte frajera či frajerku v mieste bydliska. Nieje nad to ked máte normálny vzťah dohodnete sa že idete kedykoľvek von ja myslím že je to oveľa lepšie ako cestovať a vidieť sa málo.

Luboš28

Ahojte, síce som gay, ale taktiež vediem vzťah na diaľku. Spočiatku som si myslel že to ani neni možné. Je to hrozné keď vám chýba láska a vy nemôžete byť s ňou. Nedávno som ale čítal celkom cool článok na boyfriend.sk
Nejak tak sa cítim aj ja :)

donda20

Ahooj :)
Tak takyto problem som riesila cca pred 5 rokmi,ked som spoznala priatela... Dialka tam je tiez dost velka,no nie az 7 hodinova.
Co ti poviem..Z vlastnejs skusenosti ti poradim aby si vydrzal,viem ze je to velmi tazke,to mame vsetci co sme sa dali na takuto tazku cestu. Je to tazke,ale stoji to za to. Sam vravis ze je to ,,ta prava,, . Vydrz a uvidis co vam zivot este prinesie. Na co koncit nieco pekne? Nieco co ma mozno zmyse len preto ze to nie je tak ako to teraz chceme?
A ak by to aj skoncio,tak bud rad ze si ma moznost nieco pekne zazit,poznam vela ludi v okoli ktori hladaju lasku a nedokazu najst niekoho rovankeho k sebe :)
A ak by som moha este poradit ,skus ju nahovorit na ten skype,je to super. My sme na skype v kontakte pomaly 24 hodin :)
Drzim palce,a nevzdavaj to :)

nathalia8

ahoj,tak ja som mala tiež známost na dost velku dialku,ja som z východu,on zo západu,a prekvitlo to vo veľkú lásku.Sme manželia už 5 rokov,a velmi si rozumieme,milujeme sa.Tak neviem ako poradit v bývaní,ale rozmýšlam,čo keby si našla tam u vás robotu,a bývala u vás??inak to nevidím,ked nemáte na bývanie,ak ju velmi ľúbiš,nevzdávaj sa jej,držím palce veľmi

nerozhodný

padla tu otázka odkial sme nechcem to tu rozpitvávať aby nás niekto nezpoznal len toľko že sme obaja zo Slovenska.

nerozhodný

Tak zase sa máme stretnúť a ja neviem či to ukončiť alebo čo? Nechcel som je povedať, že je koniec len tak e-mailom zdá sa mi lepšia alternatíva priamo do očí. Ale stále mám pochybnosti či ukončiť alebo nie? Prežili sme krásne chvíle a mám pocit, že ona je tá pravá, cítim sa s ňou skvele, keď som sňou tak ma život baví a nič nieje pre mňa problém. Nechcem ju stratiť dočerta čo mám robiť. Konečne baba s ktorou dobre vychádzam nie ako tie druhé vypatlané kravy. Ktoré rozhodnutie bude to správne rozísť či vydržať? Ak sa s ňou rozídem čo keď budem ľutovať že také skvelé dievča som len tak pustil k vode? Tak debilne som sa ešte nikdy necítil. Prečo som si len s ňou začal. Áno máte pravdu mal som to zastaviť už na začiatku ale mňa konverzácia neskutočne bavila a priťahovala ma už vtedy. Len jednú otázku mám rozísť či nie? Pripadám si ako schizofrenik raz ju chcem mať a inokedy chcem s tým už skoncovať nevyznám sa sám v sebe. Čo robiť? Dikez za vyjadrenia.

nugat

nema to vyznam ukonci ten vztah aj ked ja by som to vztah nenazval. Vidiet sa parkrat do roka? o com to je? keby ste mali od seba dve hodiny cesty ale aj to sa mi zda vela. ja by som nemal nervy na taketo nieco.
mal si to ukoncit hned na zaciatku ked si sa dozvedel ze vas deli taka dialka.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Má vzťah na diaľku vôbec význam? - Fórum - ZDRAVIE.sk