Nechcem obmedzovat priatela

Príspevok v téme: Nechcem obmedzovat priatela
netolerantna

Mam problem, a potrebujem radu. Moj priatel chce kazdy rok ist na 2 tyzdne do Anglicka na vylet. Zil tam dva roky, ma tam kamosov, brata atd. Bol aj minuly rok. Ja ist kvoli praci nemozem. Nemam v praci tolko dovolenky ako on, on ma vela nahradneho volna. A volno minam na letnu dovolenku, obdobie medzi sviatkami a pod. No, ked je tam pije, uziva si, a pod. Proste ja si nepredstavujem vztah, ze partner odide na dovolenku bez partnerky..
Za dalsie, obcas ide s kamosmi na pivo, a asi raz za mesiac je do rana s nimi a opijaju sa. To este tolerujem. Ale teraz v piatol isiel s lamosmi pit.. Zijeme spolu, takze viem ze vratil sa o siestej rano..Som sa ho spytala zo srandy, ci bol na discoteke..A on ze, hej, ale ze to nebol jeho napad, ze on sa len prisposobil..Velmi ma tym sklamal, ze zadany bol na discoteke do rana...
Je vela chciet, aby moj partner nechodil na disco a uzivat si do Anglicka dovolenku bezo mna? Nechcem, aby pri mne trpel obmedzovanim, ale teraz sa trapim ja..Ma 30 rokov, a sme spolu cez dva roky..

keira222

z toho čo píšeš sa mi zda,že sa k sebe nehodite. ty sa zdas byt uz zrela baba, čo sa nepotrebuje "blazniť" a on ešte taky... nedospely. Nehovorim ze chlapi po tridsiatke sa nemaju chodit zabavat... ale predsa len, podla mna diskoteky uz nie su pre zadanych 30 rocnych chlapov. a ani to opijanie by som asi netolerovala. aj ked neviem ci sa zvykne spit pod obraz bozi,alebo si len trocha vypije, to je rozdiel potom. a aj to anglicko. Nie je na tom nic strasne ak tam chce ist a nemozete ist spolu. ale ak ty vobec nevies co tam on stvara. to uz je troska horsie. bud sa porozpravajte,alebo.... ty sama vies najlepsie. Ja by som sa takisto trapila v takomto vztahu a ak on sa chce radsej zabavat... asi mu na tom zalezi viac ako na tebe.

Sejla

0večka, myslela som 17 ročné stredoškoláčky a 20 ročné auto. Proste sa cítia viac dospelo, keď si začnú so starším.

Hrac

Ak dokaze ist za bratom az do Anglicka, to svedci o tom, ze ma rad rodinu. Taki ludia su cenni, lebo je pravdepodobne, ze aj svoju vlastnu rodinu a deti budu vychovavat v tomto duchu aby spolocne komunikovali aj po odstahovani sa od rodicov.

Ist na pivo obcas je tiez ok.

Co nie je ok, ze sa spijava do rana a ze s tebou nechce ist, ak od jeho kamosov idu partnerky (teda len o jednej vies naisto). O tomto si s nim pokecaj.

A neviem preco sa niektorym vybavi pri slove diskoteka len komercna hudba, takych disko je hadam najmenej, ved kazda chce zaujat nejakou temou a obdobim (najviac je oldies minulych niekolko desatroci).

Ale to vsetko je irelevantne ak jadrom problemu je nedovera k partnerovi. A ta sa casto neda ziskat rozhovorom, to chce cas.

Sejla

0večka, sú aj takí, vyzerajú ako gangstri, ale sú zacyklení niekde v období, keď končili učňovku, niečo ako Rytmus, alebo slobodní alkoholici, ktorí prišli na to, že stredoškoláčky na diskotékach sa poserú z toho, že má auto - aj keď 20 ročné, ale predsa:D
Netolerantná - ale potom si chorobne žiarlivá a panovačná. Dôvera je dôležitá vo vzťahu - ty začni od seba - dôvery a potom dôvery v partnera

DontWorry

Ak ti to vadi tak to povedz jemu, ze sa ti to nepaci a pridte na nejaky kompromis. No ako inak to chces vyriesit? Bude ta to len hnevat.

Po druhe ak tvrdis, ze mu nedôverujes, tak je to dost blbe voci nemu. Na com sa stavia kazdy vztah ak nie na dôvere? A co ze tam ma byvalu, teraz uz nikdy nemôze prekrocit anglicku zem, lebo tam je nejaka jeho ex?

Nech zeny pochopia konecne to, ze ak chce chlap tak podvedie hocikde. Nezabranis tomu. Zakazes mu Anglicko bez teba a mozno zrovna si to rozda na wckach nejakej diskoteky.

Normalny chlap, ktory ma rad svoju priatelku a ma rozum v hlave, tak nepodvedie aj keby sa 20 holych slecien pred neho postavilo. Urobi to len ak chce. Nechaj ho dychat a neries kazdy jeden jeho krok, je to zbytocne.

0vecka

2 netolerantna a ty si stastna? podla mna vztah neni o tom ho stale kontrolovat... ak by ti aj obcas zahol tak co sa deje? podla man su dolezitejsie veci...

ale podla mna by sisi mala najst nejakeho domaseda...