Problém zaspať

Príspevok v téme: Problém zaspať
djmirente

Dobrý deň.

Už dlhšiu dobu mám problém zaspať, pretože keď sa o to snažím tak mám zrazu návaly tepla, sucho v ústnej dutine, točí sa mi hlava pri zatvorených očiach a po tomto všetko ma strasie. Cez deň sa mi to nikdy nestalo. Pre info som diabetik a venujem sa kulturistike(ak sa to dá tak nazvať).
Za odpovede vopred ďakujem.

odpovedam

pompikolacik, to nie su sajrajty, ani umeliny, to si len myslia ludia, ktori to nepoznaju ;-).

Privela bielkovin je problem, uplne ti staci 2g na 1 kg hmotnosti denne. Ak naberas hmotu, tak podstatnejsi je tuk, nie sacharidy. A tiez si myslim, ze radsej by si sa mal poradit s niekym "odbornejsim", pretoze ty mas zdravotny problem a my nie sme lekari.

djmirente

Dávkovanie je správne 5g aj to v den treningu a tak isto aminokyseliny len v den tréningu tj 3x do týždňa. Čo sa týka stravy tak tú mám kvalitnu tým myslím veľa bielkovín (tvaroh, maso, zelenina...) mimochodom nieje to nespavosť ako taká ako som písal mám problém pri zaspávaní ale keď zaspím a nejdem na druhý deň do práce tak spím aj 12 hodín. Ďakujem ti za radu - ešte niekto?

pompiKolacik

Kreatin moze teoreticky sposobovat nespavost, hlavne, ak nespravne davkujes. Ono moc vela aminokyseliny zhustuje krv a moze sposobovat i nespavost, nervozitu a pod.
Ale cele je to nejake divne. Sorry, ale tazko poradit a asi ani neviem poradit na patricnej odbornej urovni. Dohadovat a hrat sa tu na mudru by bolo odo mna nefer, vzhladom k tvojmu problemu .... takze tak
Podla mna vynechaj tieto sajrajty a daj si radeji nejake chutne krvave byčie .. masko :)))
Vela stastia a uspesneho rozuzlenie tvojho problemu prajem ;)

djmirente

moja diabetologička mi síce hneď na začiatku povedala že kulturistiku ako takú neuznávajú lekári, no povedala mi že čo sa týka kreatínu tam to nemá žiadny vplyv na diabetes a taktiež mi poradila dávkovanie inzulínu čo sa týkalo cvičenia, a mimochodom z kreatínu jediný vedľajší účinok ak sa to dá tak nazvať u mňa bol že som mal také akoby pichanie malými ihličkami na temene ale inak nič, aj to po užití väčšieho množstva.

odpovedam

konzultoval si s lekarom diagnozu diabetes a cvicenie? pretoze v tele sa bielkoviny mozu premienat na sacharidy, tak ci tam nie je nejaka kontraindikacia. Inak aj mne sa z kreatinu tocila hlava a bolo mi zle, prestala som ho uzivat. mne to vsak prislo po cca tyzdni uzivania.

djmirente

kreatin ale vždy po mesiaci úžívania som dával mesiac pauzu, teraz aminokomplex a protein a nedávno som doužíval anabolic halo - zmes 7mich doplnkov, no mal som to aj predtým ale nie každý večer tie "stavy"