Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako často ste s partnerom?

Príspevok v téme: Ako často ste s partnerom?
melindaaa

Ahojte,

rada by som vedela ako často bývate s vašimi partnermi, ale tiež aj koľko ste spolu a aké to bolo zo začiatku, po roku a teraz. Ale poprosila by som vás konkrétnejšie, nie na dni...napríklad aj keď ste spolu každý deň, to môže byť len 5 minút alebo naozaj celý deň niekoľko hodín a ako sa k vám správa, či je aj nadšený, že vás vidí alebo znudený, či pri vás zaspáva...tak keby ste to mohli rozpísať, zvlášť cez pracovné dni a zvlášť víkend. Veľmi by ma to zaujímalo na porovnanie so mnou, či som taká náročná alebo je to v mojom vzťahu naozaj zlé, ďakujem. Ešte môžte pripísať aj čo robievate keď ste spolu, viem, že to môže byť vždy iné alebo naopak zas stereotypné...najlepšie keď budú písať tí, čo ešte spolu nebývajú :) prípadne bývajú, ale ako to u nich bolo predtým keď ešte nebývali... Ďakujem veľmi pekneee :)

claire:)

Ahoj Melinda :)
Tak ja mam priatela uz skoro rok. A stretavame sa podla toho,ci je v praci alebo je doma. Este chcem podotknut,ze on je pracujuci a ja chodim do skoly. Byvame obidvaja v rodinnych domoch.
Tak ked je priatel doma,zavezie ma rano do skoly,on si povybavuje veci v meste a ide domov. Poobede potom bud ja pridem za nim k nim a ku veceru ma zavezie domov,potom sa ucim alebo pride on vecer a odchadza domov okolo tej polnoci,niekedy zaspime a sme spolu do tej tretej.
No a ked je v praci,tak sa vidime iba cez vikendy a to tak,ze v sobotu vacsinou nieco robi doma,samozrejme to robi tak,aby sme vecer mohli byt spolu. A tak isto robim aj ja. V piatok idme vacsinou von alebo sa venujeme samy sebe.. A nedela detto,obas zbehneme niekde :-)No ked nie sme spolu,piseme si smsky alebo spravy na sieti,obcas mi prezvoni,ked mu vypadne net. Cize sme stale v kontakte. No a ked sme spolu,vacsinou je to iba ku veceru kvoli povinnostiam..:-) a cele ke to iba o komunikacii,my ked sa pohadame,tak si piseme aj tak,ked nam nieco vadi,povieme si to priamo a snazime sa travit volny cas spolu ako sa len da.. Myslim,ze my v tom mame taky sulad,kedze oba sme obidvaja unaveni,ale vynahradime si to v iny den. Alebo ked nemozme byt dlhsie spolu,tak mi povie,ze mi to cez vikend vynahradi. Myslim,ze keby chcel,tak si cas na teba urcite najde,ved to fakt musi stale pracovat ? Na jednej strane je to dobre,ze je pracovity,ale chapem ta,aj my sme mali obcas take obdobie a este len pride,ked bude pomahat surodencom so stavanim ich domcekov,ale viem,z mi to vynahradi. Neskusite si najst nejaky spolocny konicek ? Skus ho aspon vytiahnut niekde a ked pojdete odtial,tak mu povedz,ze ci nemozte castejsie chodit,ze to bolo fajn.. A tak :-) potiahni ho trochu,urcite ked najdes nieco,co ho bude bavit,tak si najde viac casu a budete ho travit spolu. Ked ho povytahujes od prace ty,tak sa mozno biac rozbehne,alebo mu otvorene poloz otazku,ci nema chut niekde ist .. Drzim palce:-)) nevzdavaj sa ak ho lubis. Zapamataj si jednu vec : ak ti nevadi jeho pohladenie,tak neodchadzaj :-)

melindaaa

bruneta no ja zas netvrdím, že som nejaký extra spoločenský typ..to zas nie, sem tam vybehnúť do spoločnosti, ok..a mne by ani nevadilo, že by sme sedeli len doma ako si on praje...kludne by sa mi to páčilo, pretože by som bola s ním a jedno kde...ja len chcem, aby som s ním vôbec bola...ale aby sa mi trochu venoval..to že vždy zaspí, to si môžem dať vedľa seba aj plyšáka a bude to to isté :D no..alebo sme neni vôbec spolu..ako aj dnes to bude, je sobota a na mňa si nájde čas tak najskôr o desiatej večer keď bude unavený po celodennej práci...ako vždy, klasika..

čo sa týka viery...som veriaca tak isto ako on..akurát to nepreháňam a do kostola nechodím..alebo keby som šla, tak zo svojho vlastného presvedčenia, že to tak cítim..on hovoril, že to chápe, ale podľa mňa nie...pretože keď som niekedy povedala, že sa mi nechce, tak ironicky len dodal, že je mi zaťažko vstať a ísť..s takým tónom, z ktorého bolo jasné, že sa mu nepáči keby nejdem, tak som sa tam naučila chodiť, ale len kvôli nemu...práveže mi to skôr len sprotivil..predtým keď som chodila len občas, tak to bolo aspoň efektívne, ale takto to beriem len ako povinnosť...a to len vďaka nemu...vysvetliť sa mu to nedá, už som sa o to snažila..ako som už napísala, na jednej strane povie chápem to, nech sa sama rozhodnem, ale iné si myslí..

a aj keď sú v našom vzťahu komplikácie, tak si žiadnu hodnotu neuvedomuje...nič, že by sa začal viac snažiť, je to o tom istom...

s tým spoznávaním máš asi pravdu..nespoznali sme sa dostatočne..ale ja som vtedy nerozmýšľala, veľmi sa mi páčil, chcela som ho a vedela som, že ide o dobrého chalana..

o budúcnosti, o bývaní sme sa už taktiež bavili niekoľkokrát, vždy to skončilo hádkou alebo nedorozumením...pretože pravdu má aj on aj ja, preto som to vždy ja ukončila vetou nechajme to tak alebo že uvidíme čo bude, to bude...

videla som to asi jednoducho..už od začiatku :( pritom som vedela, že zamilovaná som len ja..čakala som, že to príde neskôr aj uňho a tým sa všetko zmení, ale bohužiaľ nič sa neudialo a je to len horšie, pretože to zabil aj vo mne..a tak je to také aké to je...pritom nikdy nie je neskoro, stačilo by len málinko a ja by som znovu ožila a vedela ho milovať tak ako predtým...ale nič, preto tento mŕtvy bod a beriem to už ako to ide, deň za dňom, žiadna radosť, žiadne plánovanie, nič, stereotyp a koniec...

možno bude chyba vo mne, vždy keď som si našla priateľa, tak som sa naňho až moc naviazala a bol pre mňa všetkým...lebo len to ma robilo šťastnou..samozrejme, že rodina je najdôležitejšia a aj priatelia tak isto, ale priateľa som mala vždy v popredí, čo nikdy nebolo docenené z druhej strany..preto som takto dopadla...pretože on má iné priority a už obsadené prvé priečky :((

ach, čo vám poviem, neviem vôbec čo spraviť..ja už som chcela len kľudný život a pomalinky sa niekam posúvať...a pritom to nie je nič extra..prežiť pekné chvíľky s láskou, viac sa spoznať..mať nejaké zážitky..a po niekoľkých rokoch spoločná domácnosť, rodina a všetko, čo k tomu patrí, ale ja mám pocit, že sme toto všetko krásne preskočili a sme len chladní ľudia čo spolu žijú už 50 rokov a len sa obchádzajú..

bruneta

Aj ja som viac akcny a spolocensky typ a preto viem, ze je pre mna dolezite aby aj moj priatel bol aspon trochu spolocensky. Vztah nie je na to, aby si nebola sama, ale o tom, aby si urobila toho cloveka stastnym a aby ste si rozumeli takmer v kazdej oblasti - aj ked nic nie jea hlavne nikto nie je dokonaly, samozrejme :)

Spominala si ze v nedelu musis ist s nim do kostola. Ak tam ist nechces, nechod. Vztah veriaci-neveriaca(alebo naopak, resp. ine vierovyznanie) je velmi tazke "zvladnut". Nemate tie iste priority, ten isty pohlad na svet, na rodinu apod. A mozno prave to, ze uz spolu intimne zijete nebolo pre vas vztah prospesne". Zena je vzacnou perlou ktorej cenu a hodnotusi muz uvedomi az potom, ked sa nieco stane-nastanu komplikacie.
Neboj sa toho ze ostanes sama. Velmi zvaz ci ti to za to trapenie stoji. On ma rad ine aktivity ako ty. Mozno ste sa predtym nez ste zacali spolu chodit nespoznali dostatocne dobre na to, aby ste si uvedomili ze to nebude celkom dobre. Urcite by som sas nim pozhovarala o tom dome a buducnosti, lebo ked sa teraz takto trapis v manzelstve a s detmi to bude horsie. A vychova deti detto.

Ano, som veriaca ale pisem ti to ako priatelke a s lasku.

melindaaa

Maoam ďakujem veľmi pekne, vôbec sa nehnevám ani to neberiem v zlom..aj keby mi tu niekto vynadal, tak by som si to zobrala úprimne k srdcu a hľadala by som chybu v sebe, že toho jednoducho asi vyžadujem moc od pracovitého človeka..

ale som rada, že ste ma pochopili a viete čo ženy potrebujú..aspoň minimálne, ale povedzme si na rovinu, keby som sama, tak by som sa cítila asi rovnako ako teraz..akurát by som mala navyše aj slobodu...

Mám 25 rokov...možno si pomyslíte, že mm mladá, má ešte všetko pred sebou a niekde na ňu čaká ten pravý, s ktorým bude šťastná..ale keď ja už tomu neverím..nevsugerujem si to ani nemyslím negatívne, ale po skúsenostiach už je to tak..alebo som vždy vyhľadávala len tých nepravých? ja neviem...predtým som zažila napríklad chlapa, ktorý bol stále neverný...a v dnešnej dobe si myslím, že iný sa už ani nenájde...teda česť výnimkám..takého mám, teda aspoň dúfam..to je jedna z vecí, ktorá sa mi na ňom páči..ďalej aj úprimnosť...to si na ňom vážim, ale zistila som, že to nie je všetko, bohužiaľ..

preto som už stratila všetku nádej, že by mohol existovať nejaký chlap, ktorý by mi vyhovoval na 100%...keď takého by som ani nemusela mať...percentami je to asi blbé vyjadrovať...proste mal by mať normálne vlastnosti a charakter..vždy som chcela len porozumenie, tešiť sa jeden z druhého, spontánne vymýšľať nejaké aktivity...jednoducho správať sa ako dvaja ľudia, ktorí sa milujú..nehovorím prehnane, ale nie ako kamoši, ktorí si sem tam zalaškujú...

No to som zase odbočila....keď ja som možnosť rozchod úplne vylúčila..aj keď som išla do tohto vzťahu, povedala som si, že je určite ten pravý a posledný, lebo je rozumný a priťahuje ma...mňa by už ubíjalo hľadať a začínať niečo nové...

keď aj vidím naokolo aké sú možnosti...nikam nechodievam a keď aj áno, stále tí istí ľudia, nemám už ani fantáziu, nič čo by sa dalo a kam by sa dalo ísť...všade je to isté alebo to len ja tak vnímam..a neviem si ani predstaviť ako sa ľudia zoznamujú, cez internet??? och, len to nie :( a aj keď mám len 25, bála by som sa, že na koniec by som zostala len stará dievka, aj keď možno predbieham...ale usudzujem to možno podľa kamarátok...

buď sú vydaté alebo majú dlhoročné vzťahy alebo naopak si nemôžu nikoho nájsť už niekoľko rokov, pretože nikto normálny v okolí nie je....alebo možno aj je, ale o tom nevieme a prechádzať znovu všetkými fázami..uff..zistiť či nejde o nejakého neverníka, sukničkára alebo tyrana..psychopata...v dnešnej dobe je to už ťažšie rozpoznať...preto ma už nič také neláka..:( alebo ďalší príklad..na diskotéke??? frajeri, ktorí sa hrajú na niečo, násilníci a čo ja viem čo..ktorí pozerajú len na ženy im rovným a samozrejme všetko nezáväzne s cieľom užiť si na jednu noc....fakt mi pripadá ako keby som len niekde zastala a neviem sa pohnúť..neviem čo je dobré a čo nie...keby sa rozídem, asi by som sa cítila rovnako, akurát si myslím, že by to tak bolo už navždy a teda by som skončila sama..

Maoam

melindaaa: nic v zlom, ber to iba ako uprimny nazor: neviem kolko mas rokov a vztahov za sebou rsp. skusenosti, ale moj osobny nazor na tvoj vztah je ten, ze by si ho mala ukoncit - kvoli sebe a svojej buducnosti, toto nie je vztah a muz pre teba, nestastna si uz teraz a to dlhodobo a lepsie to nebude

si skvela baba, akurat tento typ chlapa pre teba nie je vhodny a ty to davno vies

chapem, ze ho mas rada a je tazke pre teba to ukoncit, ale preber si priebeh vsetkeho a FAKTY, tvrdu realitu bez iluzornych predstav a snov, ako by si to rada mala v predstavach, vychadzaj z toho, co sa deje a doteraz dialo a uvedom si aj level energie, ktoru si do toho TY dala a kolko on

ste prilis rozdielni, mate prilis rozdielne predstavy a zivotne ciele na to, aby to klapalo, tak to z napisaneho vidim ja

byt tebou, tak to ukoncim a iste si mlada, krasna, skvela baba, z prejavu aj inteligentna, o par rokov ak budes uz stastna s inym sa vratis ako mnohe pred tebou tu na fore k svojej starej teme a bud sa smeju z toho, v com boli alebo si dodatocne tlcu hlavu o stenu, preco tak dlho zotrvavali v nefunkcnom alebo nestastnom vztahu...

rkivasuka

najlepsie je ked sa najdu povahovo podobne typy.lazdy clovek ma inu potrebu sukromia intimity a bytia v spolocnosti.niekto potrebuje viac dotykov nehy a sexu inemu postaci polovica.niekto potrebuje viac objatia ina viac sperku a bytia v spolocnosti.Mne osobne vyhovuje vela sukromia a vela intimnosti bez potreby spolocnosti.
Ani extrovert s introvertom dlho nevydrzi.Az v manzelstve sa ukaze ci ladia spolu.ona chce ist furd do spolocnosti on je najradsej doma a miluje sukromie a buduje svoje vnutro citanim vzdelavanim.
ona chce chodit do spolocnosti miluje vecierky on radsej ide na huby a lyzuje.myslim introverti to maju tazsie iba ak nenajdu podobnu k sebe.

DontWorry

Melinda, ja by som mu dala poslednu moznost nieco zmenit. A tak by som mu to aj naservirovala. Bud uvidis zmenu alebo je koniec. Ja viem, ze predstava konca je hrozna, ale keby k tomu doslo, tak tam vonku je ste niekto taky, co by si ta vazil v kazdom smere. Mala som uz aj vztah kedy som sa citila podobne. Navyse sme sa aj malo videli. 2 krat do tyzdna. Z mojej iniciativy. A aj to som prisla k nemu, aj to sme lezali na posteli, aj to chcel tiez spat alebo prave hral hru. Ked sme sli niekam von a mala som chut na drink, pivo alebo podobne tak nemohli sme, lebo on nikdy nemal peniaze. Cize bud som vsetko cvakala ja alebo sme zas len boli unho. Pretoze nemal tolko v sebe aby nejake peniaze si nasetril a aby sme sli pol na pol - nechcela som aby mi platil ;), to nevyzadujem ani od terajsieho. Proste som sa v tom vztahu nudila. Nudila som sa tak, ze som prestavala k nemu daco citit, nakoniec som to ukoncila, nechcelo sa mi do toho, ale po rozchode som sa citila tak inak. Zrazu som videla kopu vyhod slobody. Nemusela som stale sledovat telefon ci sa mi ozve alebo nie. No a potom prisiel terajsi a pri nom sa citim rovnako dobre ako ked som bola slobodna. Necitim sa ani sklucene, ze by mi bral slobodu a ani prilis slobodne, ze by som mala pocit, ze o mna nejavi zaujem. Je to zlata stredna cesta pre mna. Vzdy viem, ze ak dnes sa mi venovat nemôze, tak bude môct zajtra. Ak sa mi neozve v tejto chvili, tak sa urcite ozve neskôr. A to je ten zakladny a dobry pocit, co by si mala mat vo vztahu. Tymto som sa ti snazila len vysvetlit, ze ak toto postradas a citis sa tak ako ja v minulom vztahu, ze ti daco chyba a nie si 100 %-ne stastna a neda sa to riesit, lebo nechce komunikovat, radsej odid a bud chvilu sama, pozbieras sa a potom bude dobre. Ak chces byt naozaj stastna, treba za tym ist :) Ja som za tym sla a stastna konecne som ;)

melindaaa

ach baby, ste fakt zlaté, ďakujem..
veď ja som mala vždy nádej, že sa to zlepší, no pár dní je dobre a potom zase bum a všetko je na prd...a aj tie dni čo boli dobré, tak pretože som rozprávala len ja a bola som iniciatívna..

dontworry myslíš, že som sa to už nesnažila x-krát vyriešiť? naozaj neskutočne veľakrát úprimne bez hnevu, len aby sme sa pochopili, pretože už na začiatku vzťahu sme si povedali, že si vždy budeme všetko na rovinu hovoriť, tak som mala už miliónkrát monológ...samozrejme bez odozvy...vždy som bola až pyšná na to ako som to povedala a na nič som pri tom nezabudla..dúfajúc, že ma už konečne pochopil a čakala jeho reakciu...no a čo sa stalo z jeho strany? nič, nikdy nikdy nič...buď bol ticho, čakala som, hovorím, že čo k tomu povieš? alebo že vyjadri svoj názor teda, ak sa mýlim, ako by si to chcel ty...a on, že no však si to už všetko povedala...a že no asi to tak bude..a tým to skončí...alebo iná reakcia, ak sa ho niečo dotkne, tak začne nervačiť a je po rozhovore.potom sa ospravedlní za jeho prchkosť a hotovo...takže to len viac a viac ustupuje, pretože ja som sa aj hodinu vykecala a on na to nič, žiadne riešenie, žiaden kompromis, nič nové, aby sme to nejak vyriešili...stále na tom jednom istom bode, pritom ja by som o tom rada komunikovala, prebrala to, ale on???? nič...mlčí alebo mh mhhm asi to je tak...a začne sa ľutovať, že čo na ňom vidím, že za chvilu si nájdem iného, že pri ňom nič nemám...
Už som mu dávala aj milión návrhov, že proste radšej celý týždeň spolu nemusíme byť, aj tak je to o ničom a radšej mi stačí jedna sobota, ktorú mi bude venovať celú...ale samozrejme nesúhlasil...takže som skončila, že cez týždeň aj tak toho moc neporobí :(( na to máme nedelu, keď to je už pre mňa o ničom...
dontworry toľko možností si vymenovala na voľný čas...no s ním??? a kedy??? :((( keďže s ním ani denné svetlo nevidím, tak nám nič nezostáva len ísť večer..a ešte také teplo nie je, tak možnosť je ísť len niekde do baru, čo jeho samozrejme nenapĺňa..a mňa už tiež moc nie, lebo sa cítim zle aj kvôli nemu, že by to robil len kvôli mne nasilu...
bicykel, korčule, atd atd..to všetko sa slubuje, všetko sú reči, ale proste nič sa nedeje nikdy...neznášam slovo nabudúce ani inokedy...už som zo všetkého zúfalá..:(
dnes si myslíte, že sme ako dopadli? tak isto ako som písala v príspevku...zaspal, klasika a išli sme domov.. mm no nádhera..a takto to ide dokola dokola :((( je mi z toho na nič a neviem čo s tým spraviť keď on to nevie riešiť :(
nebaví ma už nič..:( zo začiatku som to vnímala inak plná nadšenia, ale keď bol zakaždým len odkop, tak už nemám odvahu ani niečo navrhnúť...mňa by potešila už len prechádzka a spraviť si pekné fotečky...no vždy keď som spontánne navrhla, že odfoťme sa tak len vzdychal, že boože koľko ešte, že ale poslednúúú, tak už som zase nemala náladu, reku nechcem nič...a potom inokedy neskôr zrazu navrhol on ako keby sa nechumelilo, že spravme si fotečku..milý a usmievavý...no ale samozrejme, že to už som musela odmietnuť ja, pretože vo mne to zostalo...:((( a takýchto prkotín je milión :(

DontWorry

Melinda, ale nemysli si, ze taketo idealne sme to mali stale. Boli par krat za tie roky obdobia kedy som sa velmi hnevala nanho, lebo viac uprednostnoval ine veci ako mna. Ci kamaratov ci svoje cinnosti. Raz bolo aj take, ze keby som sa neozvala ja, tak sa neozve aj tri dni po sebe. A ja som mu to vkuse hovorila, ze tak neviem existovat vo vztahu, ze co sa deje a potom to vysvetlil tym, ze mal nedobre obdobie, potreboval byt sam so sebou. Je to sice insie ako mas ty, ale my kazdy jeden problem riesime rozhovorom. Aj ja aj on si stojime za tym, ze komunikacia je velmi dôlezita. Preto sa to viac nezopakovalo, lebo ja som pochopila jeho, on mna, preto je to take idealne. Ano pre mna to idealne je a citim sa stastne.

Pozri, ani ty nehadz flintu do zita. Aj mna by to hnevalo. Ale riesila by som to najuprimnejsim rozhovorom. Prisla by som a povedala, bez vycitky, bez liskania, bez slz v ociach narovinu - mojko, nepaci sa mi ze....vymenujes. Dalej ze takto fungovat nevies, ze ta vztah nenaplna ak ma k nemu taky postoj. Ci sa neda dat aspon raz pauza od prace. Alebo ci sa to neda rozumne rozdelit, ze pol dna praca, pol dna si nechat pre seba. Alebo par dni nech maka a nech ste bez teba a zvysne dni ak ste spolu nech sa venuje. Aby to bolo vyrovnane. Ide aj o stereotyp. Nelezte len unho doma. Potom je väcsia pravdepodobnost ze zaspi. Kupte si spolocensku hru alebo vytiahnite dajaku a hrajte. Pozerajte daco. Konecne sa otepluje - chodte von. Prechadzky, vecer tiez nejake pivo. Nejaka akcia - ako som spominala biliard, stolny futbal, sipky alebo bowling. Chodte bicyklovat spolu alebo zoberte deku nejake kolaciky, limonadu a chodte dakde na pekne miesto ak svieti slnko oddychnut. A povedz mu ze nechces vyzerat najhorsie ale ak neuvidis zmenu tak budes musiet urobit radikalne rozhodnutie, lebo ze nechce zivit vztah, ktory sa neposuva.
A ozaj radim neostavat vo vztahu ked ani po zmene sa nic neudeje. Bude ta to ubijat. Nechces uz hladat, ale vzdy lepsie ako sa celozivotne trapit. Ale po lopate vsetko povedat!

Lilly

Ano, mame krasny vztah a aj tak ho chcem ukoncit, lebo mi chyba moja sloboda. Ale to už je zas ináá tema...

Takže, ked ste sa už o tom X krat bavili a nijako sa to nezmenilo, tak ja by som odišla od neho. Je mozne, ze Ked ta strati, tak si uvedomi, ako mu chybas a ze ta chce späť a zmeni sa to a keď nie, tak ho nechaj tak a choď hľadať šťastie inde. Chápem, že chceš pekný vzťah a nie stále hľadať niekoho nového, ale sama píšeš, že nie si šťastná, čiže aký ma zmysel ostávať v takom vzťahu ? A to že to robí (tie rekonštrukcie) pre Vás oboch do spoločnej buducnosti je peknee, ale keď nechape, že ty potrebujes JEHO a aby ste travili ovela viac casu spolu, tak to je nanič. ( presne ako moj prípad s rodičmi - čo z toho,že som vyrastala v krásnom veľkom dome, kde bolo vždy upratané, a kúpili mi všetko, čo som chcela, keď so mnou rodičia trávili málo voľného času a mala som pocit, že dom je pre nich na 1. mieste ) ..... Takže ja by som na tvojom mieste, ODIŠLA PREČ.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.