Sebaposkodzovanie

Príspevok v téme: Sebaposkodzovanie
LadyOpium

ahojte chcela by som sa spytat ako prestat so sebaposkodzovanim..robim to uz 4 roky a neviem uz ako dalej...stratila som koli tomu aj velmi dobreho kamarata kroy sa mi snazil pomoct a ked videl ze je to marne vykaslal s na mna...

zacalo to vlastne tym, ze som si skrz depresiu chcela podrezat zily nepodarilo sa mi to , no ten pocit, ked isla zo mna ta krv ma uspokojoval, sposoboval mi psyhicku ulavu tak som to robila cim dalej castejsie... najhorsie na toom som bola ked som sa pohadala s kamoskou-nie vsak koli rezaniu a ja som sa zacala rezat az tak ze som mala po rukach hnisave rany, ktore sa nechceli zahojit...

cez leto som musela chodit vzdy v dlhych rukavoch aby si to nikto z okolia nevsimol... stale musim mat u seba nieco ostre, najviac ziletku ale niekedy mi postacia na to aj nechty pripadne palicka od lizatka pokial uz fakt nic ostre nie je na dosah... skusila som mnoho psychiatrov, psychologov, hospitalizacie, rozne kombinacie antidepresiv, no nepomaha...

preto sa pytam-je nieco co ma dokaze psychicky uspokojit v takej forme ako rezanie?

PORADTE PROSIM, LEBO JA UZ SOM ZUFALA

jajaa

annemary, ja som rozmýšľala nad predávkovaní sa antipsychotikami, a potom sa hodiť pod to auto...ale mysli na svoju rodinu a najbližších, veď tí by to neprežili...predstav si čo by si im spôsobila, s akým pocitom by museli ďalej žiť...a ten človek, ktorý by to auto riadil by mal tiež riadny problém kvôli tebe...ešteže som nezačala s rezaním, hoci ma to už viackrát napadlo, ale tie jazvy potom...dlhé rukávy a dotieravé otázky ľudí, ďakujem, neprosím...

annemary

cokoladka989- napís mi potrebujem sa popytat nejake veci.

Ja uz nevladzem rozmyslam nad vhodnym sposobom ukoncenia,poradte

cokoladka898

sponka, hrubu ciaru za minulostou by som moc moc chcela, ale zistila som, ze na to nemam. viem ze je to len na mne, ale teraz prezivam dost tazke psychicke tazkosti a som moc nemozna v tom, nemam pevnu volu... :(

udjvnxhudjvh

Na rezanie si si mohla navyknut ako na drogu, vzdy ked sa porezes tak sa v tvojom tele uvolnuje endorfin (hormon stastia), ktory tlmi bolest, sposobuje dobru naladu a preto ti to moze robit dobre.

RNG

Nuz ze ti antidepresivne patentovane lieky nepomohli a len uskodili, sa nesmies divit.Ved je to na nich jasne napisane, ze to niekomu mozu sposobovat. Tj mozno niekomu pomozu, ale inemu nemusia vobec pomoct ale len uskodit. A naviac su to navykove drogy, tj ked ichj zacnes brat, nevies sa ich zbavit tak jednoducho, lebo maju casto abstinencne ucinky horsie, ako samotna depresia alebo ine nervove problemy na co sa tieto tzv. "lieky" beru.

sponka

veď dala otazku,prečitaj si to ešte raz.Ja to tiež nechapem.Nepovažujem to za chorobu,považujem to za modny vystrelok.