Hrčka na semenniku

Príspevok v téme: Hrčka na semenniku
|AnonyM|

Prosím o radu či už niekto ma s tým nejaké skúsenosti. Asi pre troma dňami som sa neštastne udrel do laveho semenika na druhy den ma semenik bolel ale iba pri chodzi. Nevedel som prečo ma to vždy bolí tak som si prehmatal lavy semennik a našiel som si tam bolestivú hrčku... je menšia ako hrášok... Velmi som sa zlakol a kedže mám iba 16 rokov tak som to povedal mame hoci mi to bolo trápne... požiadal som ju abi hneď zajtra sme šli na vyšetrenie. Včera som bol na urologii a tam mi prehmatala iba semennik a povedala že to bude len nejaká neškodná cysta... mám ísť ešte na odber krvi. Ale može to byť vážne len cysta? mám trocha obavy kedže ma neprezrela ultrazvukom a mam trocha pochybnosti... Obvodna lekarka povedala že ak by to bol nádor tak ma to nebolí.

Jankochjjv

Prosim o radu. Mam 14 rokov. Asi pred dvoma dnami som si našiel na ľavom semeniku malu hrčku. Keď sa jej chitim vobec to neboli. Bojim sa že to može byť nador alebo niečo podobne

naozaj chodt

mam 14 rokov a mam podobny problem.Mam hrcku na lavom semenniku.Hned ako som si ju nasiel,fakt som sa hanbil ale povedal som to mame a na druhy den sme isli na urologiu.Doftedy som sa strasne bal ze mam rakovinu ale ked sme tam prisli,spravil mi sono a povedal,ze je vsetko v poriatku.Ta hrcka je vraj nejaky zhluk soli a podobnych blbosti a ze to mava skoro kazdy.Povedal,ze aj on ma 3 na jednom semenniku,takze sa nemam nicoho bat.Naozaj,nebojte sa a povedzte to rodicom,oni vam zato nic nespravia a predsalen co najskor chodte k urologovi.Vysetrenie je bezbolestne a trva cca 5 min.Radsej skor to oznamne,lebo rakovina sa da liacitt iba v skorom stadiu,Drzim palce o povedani to rodicom

Tibor_1

Neboj sa, môže to byť následkom úderu, alebo aj spomínaná cysta.
Nádory nebolia a hrčky sú vo väčšine prípadov väčšie ako hrášok. Nádorové hrčky sú tvrdé, nepohyblivé a hlavne nebolestivé.