Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

prajem ti krasny den,tebe a aj dcere...to, co som ti napisala,neber ako stazovanie,len som ti napisala kusok z toho cim som presla,a aby ty co to citaju,sa nevzdavali,da sa zo vsetkym bojovat ked sa chce a skusat rozne metody...i ked nie kazda metoda pomaha...
mne niekedy vadilo aj to,ze mi neverilo vela ludi...teraz si poviem...
MUDRY CLOVEK TO POCHOPI HNED,HLUPAK NIKDY I KED MU TO BUDEM VYSVETLOVAT KAZDY DEN...
/tiez prepac za chyby,ale tiez nemam prispevky bez chyb.../

[zruseny12]

agaven,tak ja keby som sa nesnazila tak dnes som mozno na vozicku a som zavisla este viac na inych,ako teraz...a tiez mozem pochvalit svoju dceru,velmi mi pomahala a to nemala este ani 3roky a uz chapala ked mi bolo zle,a ked bola vacsia,chodila do skoly ja som lezala ako troska v posteli a ona mi pomohla,sla do obchodu atd.proste pomohla mi ako sa dalo...

agaven

no mariaa dakujem čim sa viac snažime tym sa ničime ja neviem ale fungujem a nakrajšie je ked pride moje dievčatko moje krasne a mne je blbo a pohlatka ma a povie ja ta lubim je ti lepšie a povie no dobre necham ta odpočivat no moja čau mna to sere do 25 dobre potom a po 30 je mi zle a zle ale ja sa nedam budem sa dopovat všet. čo je nejk. mineral vitam. tak ahoj

[zruseny12]

este jednu perlicku,v lete r.2008 som bola u liecitela,a ten ma dost pobavil,ked mi povedal,ze ked pojdem na vysetrenie na gastro tak mi nic nenajdu...keby som ho bola pocuvla do dnes neviem presne,co mi je...takze nebanujem,ze som bola na hadicku,len teraz po 2x uz sa mi moc na hadicku nechce...radsej by som podstupila nejaku inu metodu na zistenie helikob.
hoci ja asi budem musiet ist aj koli crevu aj tak,ale zatial to odkladam...tak uvidim,co bude dalej...

[zruseny12]

Ahoj agaven,no ja lieky neberiem,len tie antibiotika som brala na helikob.a alkohol nemusim/ja si radsej dam nieco na com si pochutim,ako alkohol/
inak,ja zasa jem kapustu,tiez, ze je dobra na nase problemi...
vies ja mam aj ten problem,ze mam znicene creva,ktore nevstrebavaju vit.a miner.
obcas sa cudujem,ze ako mozem mat vsetko ok,ked idem na vysetrenia,ked 13rokov telo stale len trati...
ale,beriem doplnky tak asi toto mi pomaha...urcite nie asi...a pijem aj caje...
tiez som bola u homeopata,dala som okolo 1000sk,a aj tak mi nepomohol,zaoberal sa vecami,ktore mna nezaujimali,sla som k nemu vtedy hlavne koli unave a vypadavanie vlasov,on riesil uplne ine veci,a to bolo aj u lekara,vobec mi nepomohli...bolo to pred par rokmi,a ja som mala doma 2deti 9 a 2roky,alebo tak nejak deti mali,domacnost zahrada vsetko som mala na starosti,pracovala som od rana od 6hod.a niekedy som este o 00:30hod v noci umyvala riad...
ked mi bolo zle tak som si poobede lahla,pospala som si a dalej som robila...
mne to vsetko zacalo tehotenstvom,zacali mi trpnut prsty na rukach,tak mi sestricka kazala jest vela mliecnych vyrobkov atd.koli vapniku...tak som jedla vela,ale to som nevedela, ze som alergicka na mlieko a ml.vyrobky takze som si este viac skodila...
tehotenstvo som mala bezproblemov,vela som robila-prakticky vsetko/dokonca som prenasali skrine/...dcera sa mi narodila doma,tiez bez komplikacii...ale ked ma prepustali,mala som zlu krv a to mi nepovedali...
no a tak to postupne zacalo sa na mna nabalovat...je to este dlhe pisanie,cim vsetkym som presla...
a nechce sa mi,len napisem tolko,zacala som aj sama sa zaujimat o veci,kupila som si knihu...JEDLO AKO JED,JEDLO AKO LIEK/TA MI DOST POMOHLA...ALE STALE SOM LEN TAPALA/ ktore ma trapili,pomohlo mi aj par ludi...a ta kvapka krvi mi velmi pomohla...
trapila som sa velmi dlho kym som sa nedostala ku odpovediam,preco mi je tak...
najhorsie bolo,ked mi malo kto veril...to asi pre choreho cloveka je najhorsie,ked ti je zle a nikto ti neveri...
mala som stavy na umretie,nemohla som sa postavit s postele,vsetko mi trplo,vsetko ma bolelo,zatvarali sa mi oci same od unavi...atd.mohla by som tu vela toho vypisat...no nic moc...
dnes uz na tom som omnoho lepsie,ale musim si dat do poriadku creva-inak mam smolu...keby som ti mala napisat svoje diagnozi mam ich asi 9,mam ich aj potvrdene od lekarov,ktory mi uz pomohli...
ale,to su diagnoz.ktore su nasledkom toho travenia...ze mi nefunguje...ked tak rozmyslam,nie je to nicija vinna,lebo kto mohol vediet,ze som alergicka na mlieko a vsetko mliecne,len mne skor vadi,ze lekari/cest vinimky/sa ani nesnazia pomahat...ale,co uz mam to za sebou a dufam,ze je to uz vsetko...
dnes budem na PC viac,lebo syn nebude doma...tak sa mozno este ozvem...pekny den

agaven

Mariaa ano mala so m zapal baktera aj vredy napchal ma 8 druhov liekov znova na hadicu už som mala len zapal no ale za pol roka znova ale bacil a takto každu chvilu povedal mi poradil ako fajn doktor až som plakala nie hadicu hrtan mala podraždený vie čo povedal každe rano pit vodu z kapustnice a dalši tyžden každe ráno ja nepijem ale 1lzžicu alkoholu najlep je slivovica ale domaca to poveda odvtedy mam pokoj a potoj papam aj ovocie atd 3roky som nebola na gastroskop. skus a ak papaš lieky neboj aj ja papam na srdiečko a som tu len nie moc alkoholu ha ha. skus ale postupne by si mala bacila zničit ahoj ak neveriš opýtaj sa sama doktora čo povie zasmeje sa povedz ako aj jest lieky polku som vyvrac. a bolo mi este horsie až po mesiaci mi vylieč. bacila no hruza pa pa ahoj skus mne pomaha to a notak sa so mna nestal

[zruseny12]

agaven,ked mas problem zo zaludkom,beries aj nejake veci,ako TRAVIACE ENZYMY,PROBIOTIKA?lebo ja ano,a dost mi pomahaju,mala som aj helikob.brala som silne 3druhy antib.
MYSLIM,ZE KAZDY CLOVEK, KTORY MA PROBLEM Z TRAVENIM MA PODOBNE PROBLEMI AKO MI...LEN KAZDY TO ZNASA INAK...A JEHO TELO...

[zruseny12]

Ahoj agaven,ja mam tetaniu 2xpotvrdenu,beriem iba doplnky,ziadne AD.../na inej teme sme sa uz bavili o traveni,takze vies,preco mi ju mame-ja mam nedostatok zivin v tele koli zlemu traveniu,creva mi vobec nevstrebavaju ziviny,preto ta TATANIA a vsetky diagn.okolo...som aj alergicka na ml.bielkov.kazein..mam odvapnene kosti atd.mne sa vsetko spustilo v tehotenstve pred 13rokmi,a len prednedavnom mi zistili,dost veci...tiez ma povazovali za hypochondra,je nas takych viac...
zdravemu cloveku sa lahko smeje,ked mu nic nie je...
tiez som niekedy bola zdrava,ale nedovolila som si, choremu sa smiat...

agaven

Siska tetania mi poved. v dubnici sodik draslik vapnik sodik min. vode draslik najviac v bananoch od 2005 to skušam bez liekov a začne palit hlava budem nervozna bušit srdce a potom odpadnem a takto fungujem a ked si dam lie tak neodpadavam často a ozaj ruky nohy netrpnu aj triast sa možu ale to namam aj ja chem radu všade som pisala pýtala jedla homo. tianšu činske čaje atd a nič naposledy som mala triašku a tlak 180/140 zachran prisla pichla čosi a doktor.moja to je s tej tetanie a nerozčulujte sa a ja som bola kludná magnez.pomaha aj ja sa chcem z toho dostat neda sa a preto nemožem mat deti mam jedno ale druhé nie lebo bez liku mam srdcovu aritmiu blbne tak moja po čase sa to zhorši moja rada papaj magnezko pa pa