Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

mizantka ja som teraz objavila na jednej teme DEPRESIA nejaky liek-doplnok na bolest atd.tak si ho chcem kupit,lebo musim este tu bolest vyriesit...no na jednu stranu ma pravdu psychol.co ti povedala,ale uvazuj...ked ti chyba VAPNIK,tak musis si ho dodat,lebo ty myslou nic nespravis....telo potrebuje vapnik a ked mu ho nedodas...tak nykdy sa s toho nedostanes...

mizantka

uk je anglicko :)) no ta PP sa prejavila mozno od minuleho roku, ked som postrehla na sebe,ze mam nejake divne pocity,ked chcem prejst cez krizovatku a podobne.no som to nejak ignorovala..pred 2 mesiacmi som sla k neurolog, lebo som mala tie problemy s trpnutim a ona povedala, ze by som mala ist k psych.a tam mi povedala,ze mam PP.ono to uz bolo hrozne,aj v skole na skuskach,s mojimi kamaratmi som ledva komunikovala a podobne.lieky som brat nechcela,lebo sa na ne nesmie pit,ale potom som ich zacala uzivat.sa to proste nedalo.a uz je fajn,len mam este nejake problemy so sustredenim,bolesti hlavy a tak.al berem to tak,ze co sa mi moze stat?je to vsetko v hlave,proste to len treba vypustit a ignorovat.aj psych mi povedala,teraz telo a mysel ovlada mna a ono by to malo byt naopak.a ma pravdu.

[zruseny12]

jaj prepac,ja som uz asi vcera ti pisala...o tej stranke...takze ja budem reagovat len na tej teme tu...na teba...ja nemam PP...aspon mi ju nikto neurcil ako diagnozu...ani DEPRESIU...MYSLIM,ZE NEMAM...ja ked mam nejaky problem hovorim tomu,ze mam zlu naladu a tak do troch dni to prejde....ja mam skor take dni kde ma vsetko boli a niet dna aby ma nieco nebolelo...ale naucila som sa ignorovat bolest do urcitej miery...

[zruseny12]

ja som mala toho roku 40...a mozes kludne tam ist,vela tetaniciek chodi k psychol.atd.ja som este nebola,ani to zatial chvala bohu nepotrebuje...ale mozno by som bola tam skoncila,keby som sa trochu aj ja sama o to nezaujimala...a to Uk,je co?prepac za hlupu otazku,ale fakt neviem...
mne to sa vracia podla toho,ci som v stresse alebo nie,musim si davat pozor a vapnik sa mi trati z tela,takze ja sa uz asi TETANIE nazbavim,len ju budem musiet drzat pod kontrolou a davat si pozor aj na stress...

[zruseny12]

uz som to pisala na inej teme,ale skus si pozriet toto www.novycasprezeny.sk do vyhladavaca si daj TETANIA,a tam sa ti ukaze clanok o TETANII...

mizantka

ja mam 23, co chvila 24.a ty?? dnes pojdem na nakupy doplnkov,ktore mi chybaju :)) skoda len,ze som v Uk.no uz sa tesim domov.moja neurolog.ktora je mimochodom uzasna mi povedala, ze by som mala zacat chodit k neuropsychologovi.mozno aj on mi nejak v tomto pomoze.mometalne uvitam hocaku pomoc.a tebe sa to este nejak prejavuje??alebo si uz ok ??

[zruseny12]

a ako pises fakt teraz je vela takych, co takto trpime...mne to zacalo v tehotenstve pri dcere...zacali mi trpnut konce prstov...