Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

RNG

bianca, zabudas na draslik(kalium potassium), toho potrebujeme viac nez magnezia a calcia dokopy!
Forma mineralov je velmi dolezita na ucinnost absorbcie.Moze byt od 4 do 60%, a je to velmi individualne.
Skus vysokoabsorbovatelne formy, ako napr najdes v Bone Essentials.Ber 2-3 kapsule na vecer so spirulinou alebo s mensim(zdoraznujem mensim) jedlom.

bianca

Z vyšetrenia EMG mi diagnostikovali tetaniu.Nasadili mi magnezium a neurol na zniženie palpacií-bušenie srdca.Avšak magnezium uživať bez kombinácie s vápnikom nemá zmysel.Kúpila som si preto trojkombináciu magnezia-vápnika a zinku.Moje stavy sa však nezmenili.Tetánia vzniká nielen z nedostatku magnézia a vápnika ale i z nedostatku parathormonu a nedostatočnej funkcie štítnej žľazy.Toto vyšetrenie som absolvovala u endokrinologa na T3,T4 a parathormon.Všetko mám v norme.Nezaberajá však ani trojkombinácia.Dopočula som sa ,ýe existujú lieky na vyslovene liečenie tetánie.Sú však veľmi drahé a lekárne ich nedistribuujú vraj práve preto.Dajú sa ale objednať cez neurológa.Vie niekto o tom niečo,ale som počula hlúposť.Podotýkam,že tie lieky idú finančne do desaťtisícov.

ooo

Elo stretla som tu na tejto stránke množstvo ľudí, čo majú tetániu, ale môžem povedať, že také príznaky ako ty ešte nemal nikto... teda tá slabosť a únava, to áno... a brať toľko liekov, to je otrasné, zvlášť, ak ti nezaberajú. lexaurin je okrem toho tiež liek na parádnu závíslosť... skús potravinové doplnky od RNG...

RNG

matilda, obrat sa na moje obchody, maju tam mineralove zmesy na kosti v tabletkach(Bone reinforcer)
aj kapsuliach(Bone essentials)nvrhnute pre tych co maju oslabenu absorbciu mineralov.

RNG

opakujem, tetqania je dosledok nedostatku mineralov, ktore sluzia ako vodice nervovych signalov. Bez nervovych signalov svalstvo strpne=tetania. Nie je to nedostatok nejakych nervovych chemickych umelych navykovych liekov, tie to nevyriesia.
Doplnky mineralov, podla moznosti vsetkych mineralov, lebo kazdy ma svoju funkciu vo vedeni prudu v nervoch, to vyriesi.
Na spravnu absorbciu mineralov je treba zmesi, kde je ich forma a vzajomny pomer klinicky ucinny, spolu s pomocnymi vitaminmi a pripadne aminokyselinami(trochu jedla alebo spiruliny s nimi)na zabudovanie do tela, inac sa rychlo vylucia.

elo scholtz

Príznaky, ktoré mi neskôr diagnostikovali ako tetániu prišli nenápadne ako slabšie zimomriavky na zadnej časti rúk a chrbte. Postupne sa to prejavovalo stále častejšie striedavo na rôznych častach tela - hrudníku, bruchu, stehnách. Postupne sa to zhoršovalo a prišlo nočné prebúdzanie sa na pocit zimy, intenzívne potenie, Musel som sa prezliekať aj päťkrát za noc. Neurológ po mi po rôznych vyšetreniach diagnostikoval tetániu a príčinu dlho trvajúci stres. Liečil ma diazepamom diazepam. ktorý síce zaberal, ale spôsoboval mi stále silnejšiu ospalosť a naviac je návykový (predpísal mi 4 mesačnú liečbu týmto liekom). Obrátil som sa na iných, mladších lekárov,ktorí pozanjú modernejšie lieky. Používak Coaxil, Lexaurin a na zníženie potenia pred spaním Timonil. Pomáha to, ale v určitých vlnách sa problímy vracajú. Nikdy vša Pocit mrazenia,a celkovej slabosti je niekedy veľmi intenzívny a deprimujúci. Trocha mi pomáha cvičenie, sprchovanie striedavo teplou a studenou vodou, alebo ohrievanie elektrickou poduškou. Vyšetrenie na CT bolo negatívna, čaká ma magnetická rezonancia.

beuš

Pre Petra Salay:
Mám presne tie isté zdravotné problémy ako ty a vlastne ako väčšina, čo tu píše. Diagnostikovali mi v Blave u prof.Traubnera tetániu asi pred 5 rokmi, na istý čas sa mi to upravilo, ale po silných stresoch sa to stále opakuje a je veľmi ťažké sa toho zbáviť. Na klinike mi povedali, že je to ochorenie, ktoré sa v terajšej dobe oveľa častejšie vyskytuje ako voľakedy. Teraz sa mi to opäť vrátilo a cítim sa presne tak ako ty, Peter a verím ti, že je to strašne nepríjemné a psychicky ubíjajúce.Zdraví to ťažko chápu...ak zistím, že mi niečo výraznejšie pomôže, napíšem.Lekári dávajú iba Mg B6, B-komplex, E-vit. a sedatíva. Je to málo a liečba je zdĺhavá.Človeka okolie vníma ako citlivku,nás ženy ako hysterky. škoda!