Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

zufala

Aj tak sa da Soravia jasne a strucne.Som dnes strasne unavena,idem si skusit lahnut.Prajem pekny vecer a zajtra vsetkym prijemne straveny den.Je mi smutno za nasou maminou.Daj o sebe vediet myis.Drzte sa pa.

ooo

Jasné Ivanka, tak som to myslela... je to zodpovedný chalan ten môj doktor, vlastne jeden z dvoch, ktorý sa k tejto mojej záležitosti postavili seriózne, nikdy ma neupodozrieval z hypochondrizmu :-) Lenka podľa mňa to je liečba na celý život, človek sa stále musí učiť normálne žiť, ale určite ti je lepšie, lebo to aj cítiť z tvojich riadkov.

zufala

Ahojte babule,kazdy den do sanatka chodim,len tento tyzden odtial odchadzam o 12-tej pretoze moj manzel zastupuje kolegu,ktory ma na starosti kluce od satne a nejakych miestnosti,tak tam musi byt prvy.Takze sa striedame pri malom.Neviem,ci mi to chodenie tam dokaze naozaj nejako pomoct,ved uvidim.Ooo mna bolela hlava 3 dni vkuse a mala som dost.Dnes mam tocky,zhorsene videnie,nic moc.Su lepsie a horsie dni,ale ono to stale nie je.Povedali mi,ze je to dlhodoba zalezitost.Myslim na vas a drzim palce aby uz bolo lepsie.

ivanan

ooo asi máš pravdu, na takéto :-(( stavy je najlepšie niečim zaneprázdniť myseľ, a potom to už je lepšie( aspoň na chvíľu) ha..
Mne bolo posledné 2 týždne, že naozaj brutál, no keď som sa snažila to nerozpitvávať, a samozrejmeto čím najviac ignorovať, dalo sa to zvládať.
ooo ja som to myslela tak, že v dnešnej dobe je naozaj už zázrak nájsť doktora ktorý by bral pacienta vážne a snažil sa mu pomôcť, ale určite si to myslela aj Ty v tom duchu, že?Ak je karierista určite bude fanatik do roboty, a dúfam, že Ti ten jeho vorkoholizmus bude na niečo dobrý :-)).
Inak aj mňa dnes bolí akosi hlava, a to som si akosi všimla až keď som vypla od roboty.
Leni a Ty ako, stále striedavo? Myslela som, že sa Ti to stabilizuje po nastavení liečby. Ale asi na všetko treba čas ako si povedala.Tak teda držím Ti palec.
čafte:-)))

ooo

Ivanka endokrinológa mám v Lubochni a sa mi vidí, že je dobrý, už k nemu chodím asi 3 roky, je mladý, sympoš adosť kariérista, teda v tom zmysle, že sa tomu naplno venuje, tak mu verím. Liečiky už týždeň beriem, takuvidím

ooo

Jujj, Ivanka ahoj, no že sa aj ukážeš :) Lenka a ty si nebola na stacionári dnes? chm... Mňa tuším prvý deň po týždni nebolí dnes hlava...ale keď tak nad tým premýšľam, tak tuším aj bolí :). Poznáte to, že sa uprostred dńa zastavíte a s počudovaním si spomeniete, že dnes vám nebola zle a v tom momente mám začne byť? :))))

zufala

Ivanan ale si sa rozbehla,ako vzdy ked tu dlho nie si.Neviem kde sa potuluju kocky,snad sa maju dobre.Mne je tak striedavo,liecim sa a uvidim.Drzim ti palce,maj sa krasne.

ivanan

sorry, že som toho tolko popísala, no keď slhšie nepíšem som potom ako odtrhnutá z reťaze, tak sa radšej budem snažiť chodiť pravidelnejšie, dúfam, že už sa nájde ten čas.
Papapappapapapp :-)))))