Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
Výraz v slovníku "tetánia" www.zdravie.sk

ooo

Jasné Ivanka, tak som to myslela... je to zodpovedný chalan ten môj doktor, vlastne jeden z dvoch, ktorý sa k tejto mojej záležitosti postavili seriózne, nikdy ma neupodozrieval z hypochondrizmu :-) Lenka podľa mňa to je liečba na celý život, človek sa stále musí učiť normálne žiť, ale určite ti je lepšie, lebo to aj cítiť z tvojich riadkov.

zufala

Ahojte babule,kazdy den do sanatka chodim,len tento tyzden odtial odchadzam o 12-tej pretoze moj manzel zastupuje kolegu,ktory ma na starosti kluce od satne a nejakych miestnosti,tak tam musi byt prvy.Takze sa striedame pri malom.Neviem,ci mi to chodenie tam dokaze naozaj nejako pomoct,ved uvidim.Ooo mna bolela hlava 3 dni vkuse a mala som dost.Dnes mam tocky,zhorsene videnie,nic moc.Su lepsie a horsie dni,ale ono to stale nie je.Povedali mi,ze je to dlhodoba zalezitost.Myslim na vas a drzim palce aby uz bolo lepsie.

ivanan

ooo asi máš pravdu, na takéto :-(( stavy je najlepšie niečim zaneprázdniť myseľ, a potom to už je lepšie( aspoň na chvíľu) ha..
Mne bolo posledné 2 týždne, že naozaj brutál, no keď som sa snažila to nerozpitvávať, a samozrejmeto čím najviac ignorovať, dalo sa to zvládať.
ooo ja som to myslela tak, že v dnešnej dobe je naozaj už zázrak nájsť doktora ktorý by bral pacienta vážne a snažil sa mu pomôcť, ale určite si to myslela aj Ty v tom duchu, že?Ak je karierista určite bude fanatik do roboty, a dúfam, že Ti ten jeho vorkoholizmus bude na niečo dobrý :-)).
Inak aj mňa dnes bolí akosi hlava, a to som si akosi všimla až keď som vypla od roboty.
Leni a Ty ako, stále striedavo? Myslela som, že sa Ti to stabilizuje po nastavení liečby. Ale asi na všetko treba čas ako si povedala.Tak teda držím Ti palec.
čafte:-)))

ooo

Ivanka endokrinológa mám v Lubochni a sa mi vidí, že je dobrý, už k nemu chodím asi 3 roky, je mladý, sympoš adosť kariérista, teda v tom zmysle, že sa tomu naplno venuje, tak mu verím. Liečiky už týždeň beriem, takuvidím

ooo

Jujj, Ivanka ahoj, no že sa aj ukážeš :) Lenka a ty si nebola na stacionári dnes? chm... Mňa tuším prvý deň po týždni nebolí dnes hlava...ale keď tak nad tým premýšľam, tak tuším aj bolí :). Poznáte to, že sa uprostred dńa zastavíte a s počudovaním si spomeniete, že dnes vám nebola zle a v tom momente mám začne byť? :))))

zufala

Ivanan ale si sa rozbehla,ako vzdy ked tu dlho nie si.Neviem kde sa potuluju kocky,snad sa maju dobre.Mne je tak striedavo,liecim sa a uvidim.Drzim ti palce,maj sa krasne.

ivanan

sorry, že som toho tolko popísala, no keď slhšie nepíšem som potom ako odtrhnutá z reťaze, tak sa radšej budem snažiť chodiť pravidelnejšie, dúfam, že už sa nájde ten čas.
Papapappapapapp :-)))))

ivanan

Ahojte kočky, konečne už neviem po koľkýkrát ale dúfam, že taraz sa mi podarí dopísať svoju myšlienku a aj ju odaslať. No rada by som vám aj keď neskoro ale predsa- chcela zaželať aby bol konečne tento rok pre nás tým šťastnejším ako minulý, aby nám zdravie slúžilo a aby nás láska sprevádzala po celý ten čas.
Ja som mala poriadnu chrípku , ale poriadnu držala ma celé 2 týždne a ja trubka nemohla som ísť skôr k doktorovi, tak som išla na poslednú chvílu v piatok. Ono mi to dosť kolísalo, a keď bolo lepšie myslela som že to už odchádza, no pohoršilo sa znovu. No mám už antibiotiká a za tie 4 dni sa mi zázračne polepšilo.
ooo no pekne, ako keby Ti nestačilo to čo máš, ono Ťa museli potešiť ďalšími novinkami, - to je mi ľúto:(((
ŠŽ je naozaj poriadna sviňa, už som o nej dosť počula, mala ju jedna moja známa a čo som o tých stavoch počula ,stačilo mi. Ale ako hovorí Lenka, na všeko sú lieky a dá sa to liečiť, len treba natrafiť na toho správneho doktora aby Ti nastavil správnu liečbu- neverím že v dnešnej premodernizovanej dobe by nebol na to liek( aj keď na tetániu nie je, tá je zatiaľ v plienkach,no dá sa potlačiť vitamínmi, správnou životosprávou a byť v pohode.)No na ŠŽ naozaj potrebuješ liečbu- tak chop sa nejakého schpného doktora, nech Ťa dá dohromady.
Sem tam mi bolo poriadne blbo, aj mi vystrelili krče do rúk a nôh čo už dávno nie a sprevádzajúce :(( stavy pre nás tetaničky dosť známe, ale inak som to mala pod kontrolou. Užívala som si naplno chvíle voľna a naozaj som sa snažila nič nerobiť.Poviem vám, poriadne som si oddýchla, no dnes som ráno dostala poriadny preplesk od budíka keď ma skoro ráno budil, ufff.No čo, aj to treba, lebo inak by som naozaj zlenivela. a ani by ma donekonečna nebavilo ničnerobenie.
Myis a čo Ty , nejaká si nám aj Ty ostala stručná, ako máš? Malá rastie. a vôbec ako to môžeš všetko zvládať? Sťahovanie, práca, cetovanie, plánovanie atď, no pekne...( už som sa unavila tým vymenovávaním, ešte že existuje atď) :-))

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tetania - Fórum - ZDRAVIE.sk