Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

veronika

cavo myis.. nevadiii:-D.. no vidis, som rada, ze si uz nemyslis to co si si myslela.. :-).. magneticka by ti to urcite ukazala, aj keby si to mala na zaciatku,ze si nemala este ani ziadne klinicke priznaky(tak ako aj mne, ked to povedali).. a bola si na emg vysetreni na tetaniu?? sm-ku nema nikto..ale dedia sa u nas autoimunitne poruchy(co je aj sm) alergie,astmy. takze mam mozno na to predpoklad.. aj imonologicka to povedala,ze je to mozne..ale sm vraj neni deditelna..

myis

ooo, chcela som povedal Veronika, ha ha ha.. Asi som nejako mimo, kocky. Ako sa mavas?? Dnes ti vecer poslem email, musim posielat vela emailov

myis

Ahoj Lenka, co si sa tak dlho neozvala??? Vies, mna take divne stavy obchadzaju stale, teraz som akasi seknuta na lavej strane v chrbate, asi to mam vsetko od chrbtice.. A ty sa ako citis?? Ma niekto sm v rodine vasej???

veronika

diky soravia za opýtanie... slava to neni.. zacala som mat drevenu pravu nohu.. co uz.. tetania to asi neni..na megneticku idem ked nasupim do nemocnice, a to uz zachvilu-19.novembra, ale z coho mam naozaj strach je lumbalka.. brrrr... uz vlastne 3-tia v mojom zivote..:-P..no co uz.. som rada myis, ze to neni to co si si myslela:-).. mozes si odfuknut:-) a uz nenastevuj stranky s pofidernymi chorobami:-D... budes zdravsia, uvidis:-)

ooo

LENKA ak si to čítaš cez mail, tak ťa zdravím a myslím na teba, drž sa, dobré to bude, neboj nič. Ja chápem, že psychina je také miesto, že človek sa tam zle cíti, ale zase mnohým ľuďom pomáhajú. No a do toho Pezinku by som ja išla, lebo takéto skupiny sú perfektná vec. Ti poviem narovinu, že keby je takáto skupina u nás, tak ja už som tam.

ooo

Babeny hlásim príchod... :) Vidím, že Lenka nahlásila odchod, ale hádam to prospeje veci... Mne býva v poslednej dobe v autobuse a aute tak zle, že nechápem... Už som si aj Coculine kúpila, ale vôôôbec nič :( Inak fajn, výcvik bol náročný, ale dobrý, sa teším. Zajtra naplno do práce, ale dnes večer ideme na divadlo ešte, tak to sa tiež teším...

myis

Dobre ranko kocky. Veronika, jasne, ze si pamatame, kde si sa flakala??? Ja som bola na MR a mam ju bez nalezov, takze zo mna strach trochu opadol. Diagnoza zatial ziadna. A ty? Soravia, ako zijes moja?