Podpísanie reverzu na psychiatrii

Príspevok v téme: Podpísanie reverzu na psychiatrii
Meretseger

Ako je to s touto záležitosťou, prosím vás? Závisí to od diagnózy či od oddelenia, na ktorom človek práve je? Trávim šiesty týždeň v Pezinku po závažnom pokuse o samovraždu (predávkovanie liekmi a inzulínom, tri dni na ARE v kóme, pár dní na internom priviazaná k posteli, odtiaľ prevezená do PK) a lekár mi zo začiatku povedal, že sa odtiaľ na reverz skrátka nedostanem, dal by ma na súd, ktorý by mi liečbu nariadil; už na otvorenom, kde som teraz, na reverz nejaké určite odišli. Ak to teda je?

kop

Mozno ide o to, ze Mer vela zaraba, tak si o sebe mysli, ze je nejaka celebrita:-)
Nie, nie si celebrita, si presne taka ista nula ako my vsetci...

kablica

som presvedcena, ze meret sa zabit nechce, len putat pozornost. ako diabeticka na inzuline vie velmi dobre, kolko si pichnut a kam sa schovat, aby ju nenasli este nazive. plus sa uplne vedome a planovane rozhodla, ze nechce zit normalny bezny zivot a odmieta sa liecit, radsej si zivot spestruje excesmi rozneho druhu, aby nieco citila, nieco viac, ako je bezna realita zivota. a to tu este nedavno splietala o moznosti mat dieta...viete si to predstavit, ze by ona mala decko? dufam, ze sa nikdy nenarodi, co by to bol za zivot...

kop

Pompikolacik dostala ban za to, ze sa rozculila kvoli spravaniu sa Meretseger. Pre mna je to nepochopitelne, nakolko prispevky of P.K. boli vzdy uplne normalne a ludsky napisane.
Mne mozete dat ban, ja si budem potom pisat cez Tor:-)

kop

Zo psychologickeho hladiska moze znamenat samovrazda aj pokus o upozornenie na seba, co Mer trochu aj robi, ked informuje cele forum o svojich pokusoch.
Toto upozornovanie na seba vsak moze vyvolat v inych ludoch tuzbu po samovrazde, o com hovoril aj PompiK.
Toto forum je zial plne ludi tuziacich po samovrazde, co je pre mna nie velmi pochopitelne. Je to aj dost smutne.

žoldnier

kolko krat sa o to snazi ? Musel by som byt totalny dement, aby som sa nedokazal odkraglovat raz a navzdy. Mat tolko pokusov a ani jeden nezdareny ? Tu asi nieco logicky mysliacemu cloveku nesedi .

kop

Az tak sa ma rada, ze sa chce zabit??? Ta logika mi celkom na nu nesedi. Ona sa podla mna nenavidi, preto sa reze, preto sa chce zabit.
Ak sa budes chciet druhykrat zabit, tak do nemocnice chod sama a dobrovolne. Musis trochu precitnut a uvedomit si, co je a co nie je normalne. Nemozes predsa povazovat samovrazdu za normalnu vec. To by sme sa vsetci asi na SK sami pozabijali...

kablica

A druhykrat si premysli, ci a ako sa budes zase zabijat...ze ta to este bavi, sa di cudujem. Ale kto nedodrziava liecbu, plati za to osobnou slobodou, to by si si mala uvedomit.

kablica

Meretseger, nepustia ta, sud im da povolenie na hospitalizaciu proti tvojej voli, reverz sa v tomto pripade podpisat neda, pretoze si sama sebe zavazne nebezpecna a ohrozujes sa na zivote.
Zmier sa s tym, ze tentokrat tam pobudnes dost dlho.