Verite na osud.....karmu? Lebo ja ano.

Príspevok v téme: Verite na osud.....karmu? Lebo ja ano.
karmaa

Ide oto,ze nech sa snazim ako chcem nemam stastie v laske. Akoby som bola prekliata alebo co. Mam 30 rokov a stale mi nevyjde pokus zacat si vztah s nejakym muzom. Boli pozvania na rande, zoznamenia z mojej strany aj zo strany muzov, ale stale to nevyslo.
Bud to bolo v tom, ze som ochorela ako naschval dostala horucku, bolo mi nevolno alebo som utrpela nejaky uraz a nemohla som sa dostavit na schodzku a dotycny to zobral tak, ze som stratila zaujem a uz sa neozval a nebral telefony. Alebo naopak ja som sa dostavila a dany muz sa z roznych pricin nedostavil, len sa ospravedlnil a dalsie pozvanie nebolo. Alebo tiez ako naschval niekomu z rodiny sa v dany den nieco stalo/uraz, zdrav. problem a pod./
Potom to boli pokusy od zenatych muzov alebo postarsich panov na dochodku, ale o takuto kategoriu napadnikov nemam zase ja zaujem co je myslim pochopitelne.
Zacinam uz verit ze som alebo prekliata zlou karmou, ktoru mi udelil nejaky predok nasej rodiny. Teda ako sa hovori ludovo uvalenie kliatby do urciteho pokolenia. Akoby mi nebola sudene byt stastna, mat svoju lasku. Som normalne vyzerajuca baba, niesom extra krasavica, ale ani skareda. Skaredsie odomna su vydate, maju deti. Ako to, ze skaredsie sa vydavaju a ja celkom k svetu stale nemam stastie.
Vzdy, ked to vyzera uz nadejne, tak sa vyskytne nieco, co mi to prekazi. Vzdy. Uz nemam nato nervy. Akoby viselo nieco nadomno, co mi brani najst si lasku. Akoby si bola potrestana za nieco o com neviem.
Normalne verim na osud. Proste mame kazdy svoj osud dany a nic natom nezmenime. Vobec nic. Akekolvek snahy z mojej strany skoncia neuspesne a stale som sama. Nechcem skoncit ako niektore moje zname, ktore so zufalstva, aby nezostali same si zacali s prvym, ktory prejavil o nich zaujem. Teraz vidim, ako sa trapia, lebo z jedneho sa vyklul gambler a alkoholik, druhy zase nasilnik a ziarlivec i alkoholik. A tretia ma zase notorickeho zaletnika.
Myslim, ze ostat bez muza mi je sudene, ale preco? Viem, ze su horsie starosti na svete a vacsie problemy, ale pochytila ma taka nostalgia zo zivota.

hadimrška

doubledog nehnevaj sa ale po precitani tych tvojich prispevkov k teme mnohi ludia by mali chut vyskocit z okna aj ja. Ako prosim ta si ludia pred narodenim vyberaju kde a komu sa narodia? Zeby nejaka prednastupna stanica do zivota? :D
to co za blbosti pises? A chces povedat ze aj taky diabetik, epileptik, narkoman, dieta s mozgovou obrnou, s downovym syndromom, dieta s nevyvinutymi koncatinami, clovek slepy od narodenia, s chorym srdcom....proste vsetci ti ludia si dobrovolne vybrali takyto zivot plny utrap? Blbost. Ano svoj zivot mame mozno dopradu dany ale pochybujem zeby si ho clovek sam vybral. Ty si pamatas ze si ho vyberal sam? Ako moze toto tvrdit? To aky hinduista alebo budhista ti tie kaleraby natlacil do hlavy. Ci na niecom ficis? :D
Myslis ze autorka temy si dobrovolne svolila zivot ze si nebude moct najst frajera s ktorym bude stastna? To akoze tuzi po sebatyrani duse? Mal by si prestat snupat.

kop

Ja neviem, ale dnesne zeny su nejake divne. Ja im nukam poriadnu jebacku (nic ine nie je ani podstatne) a oni riesia moje spravanie:DDD Treba si naliat pohar cisteho vina a hlavne si uvedomit, co clovek chce...
Do I have to change my name??? Am I gonna be a star???

ivik25

ahoj karmaa neboj sa neni som žiadny úchyl, som normálna baba, ozvem sa ti, teraz mám toho dosť do školy, tak keď budem mať čas.

Sejla

Karmaa a ako vieš, že ti dotyční najviac sedeli, keď si s nimi nestihla ani na to rande? A keď už ti do toho vošla choroba, je to snáď dobrá omluva, prečo ste sa nestretli inokedy? Toto ma fakt zaujíma. Lebo to, že niekto celý deň nezdvihne telefón a neprečíta si SMS, je nejAké podozrivé.

Itte

Doubledog, mam svoju teoriu reinkarnacie. :) Ja verim, ze v kazdom zivote platime za chyby v predoslom zivote. To jest: ked si niekoho zabil v predoslom zivote, tak budes zabity ty v tomto zivote. Ak si sa valal v peniazoch ako prasa v zite, lebo si bol drogovy dealer, tak v tomto zivote umries na predrogovanie. Ak si bol moslim, ktory zabil zenu, tak sa narodis ako moslimska zena, ktora bude zabita. To iste plati aj o dobrom. Ak si pomohol niekomu v nudzi v predoslom zivote, tak teraz ti budu zoslani ludia, ktori naopak pomozu tebe ak budes v nudzi. Nie nadarmo sa hovori: VSETKO V ZIVOTE SA VRACIA. Zivot je jeden kolobeh. Ak by mal kazdy na vyber pred narodenim, tak kazdy by si vybral bohatstvo, zdravie, bielu rasu, spokojny zivot a kazdy by bol prezidentom Ameriky. naozaj mame na vyber? Alebo platime a odmenujeme sa za skutky z predosleho zivota? Kto by si vybral zivot v Africkej krajine, kde sa zomiera na hlad a choroby a odkial niet uniku? Podla mna v Afrike sa do istej smrti hladom rodia ludia, ktori v predoslom zivote okradali druhych a zneuzivali chudobu inych vo svoj prospech. Zili v miliardarskych vilach, zrali uzasne luxusne jedlo za peniaze chudobneho ludu, pokial rodiny zivorili za lacny peniaz. Taki ludia su ako nasi politici. Hold v jednom zivote blaho, ale v druhom utrpenie, hlad... Iba ten, kto dokaze udrzat balanc v zivote a odolat pokuseniam sa bude mat stale dobre. Nie nadarmo sa hovori, ze karma si ta najde...

doubledog

ja to tiez nepoznam do detailov. ved inak by som tu asi nebol :)
ale jasne, vyberas si konkretne telo, rodicov a celkovo socialnu situaciu do ktorej sa narodis, dokonca si vyberas aj niektore udalosti co sa ti stanu. a mozno aj sposob smrti.
ale nevyberas si vysledky, tie su otvorene.

btw. ak si o tomto este nepocula, mala by si si doplnit medzery.
to su zakladne veci pre kazdeho, koho zaujima reinkarnacia.

anjelik *

Doubledog, dobrovoľnosť výberu *osudu* som ochotná pripustiť maximálne tak u nesmrteľných bytostí. :o) Všetci ostatní k tomu prídu ako slepí k husliam. A rozhodne o tom nerozhodujú. Občas si mýliš pojmy a dojmy. ;o)

Itte

Doubledog, to je uzasna tema. Take veci ja mam rada, ale este som nepocula taku teoriu. Mne to ale dava logiku a zmysel, pretoze ja pevne verim v reinkarnaciu. Len mi nejde do hlavy, pred narodenim si sam vyberies farbu pleti, kontinent, alebo tragicku smrt? Co myslis, je to dane, alebo si to ties dusa-energia vyberie pred znovunarodenim?

doubledog

priprava na nove vtelenie je dost zlozita.
a jednou z jej sucasti je akysi navrh toho, co budes v zivote riesit.
v podstate si stavias nieco ako prekazkovu drahu :)
alebo ti ju postavi tvoj sprievodca/ucitel a ty ju schvalis, suhlasis s nou. bez tvojho suhlasu sa to proste neudeje.
no a vsetky tie prekazky su urcene na to, aby ta donutili nieco spravit, nieco citit, nieco sa naucit.