Prečo ženy ohovarajú iné ženy?

Príspevok v téme: Prečo ženy ohovarajú iné ženy?
afera

Prečo? Prečo musia stále kvákať o iných ženách za ich chrbtom? Či sú to kolegyne, susedy, kamošky...prečo vždy kvákajú a starajú sa do druhých ľudí? Nemajú čo robiť iné, alebo ich to tak rajcuje? Mnohé sa tvária priateľsky, usmievajú sa do očí, ale za chrbtom šíria klebety a klamstvá. Ohovárajú všetko, kde bola asi tá a hentá, čo to má oblečené na sebe, kam asi tak ide, s kým bola a čo asi robila, ona bola tam a tam, s kým asi chodí, prečo sa tá či hentá ešte nevydáva, ona nebola v noci doma, čo zase bola nakupovať, aký to má zase účes, aké má topánky, pribrala alebo výrazne schudla, čo je taká chudá, najak jej narástlo brucho určite je tehotná, bola v nemocnici asi bola na potrate, kde pracuje, chodí nejaká vyparadená ktovie čo robí....atď.
Prečo tie mladé aj staré babizne nutkanie furt niekoho riešiť vo svojích prázdnych mozgoch? Ide venčiť psa len sledujú kde sa čo šuchne, kto, čo, s kým, ako....a tvári sa, že venčí. Ide na nákup a už kecá s inými babami, ide vyniesť smetí a už zase je v skupinke iných žien a ohovára, ide zametať chodník a zase je v skupinke a ohovára. Ohovára susedy z toho či hentoho poschodia, ohovára takú známu či inú. Ja keď sa odmietam s tými klebetnicami zapájať do ich debát aj mňa ohovoria ale mne je to šumafuk. Len chcem vedieť čo si o tom myslíte, prečo tie babizne toľko kecajú a kecajú a natriasajú klebety koľkokrát vymyslené len, aby škodili druhým. Prečo?
Ďakujem za názory a postoje :)

Maoam

ohovaraju (zlomyselne) muzi i zeny

potrebu NEohovarat maju vyrovnani ludia, ktori su so sebou vysporiadani a praju sebe aj inym

ak ma niekto iny nieco, co oni nie, beru to ako inspiraciu, vyzvu, obdiv a ak chcu, nieco si z toho vezmu

verchov

ja si nemyslim ze vsetky ohovaraju. mozno sa bavia o hocicom inom a nie o inych zenach. preco hned kazdeho podozrievas? ja ked sa pristavim so susedkou tak prehodime par slov ze prsi, alebo svieti slniecko, ci ide z prace alebo z obchodu... ludi skor zaujima ci nieco zdrazelo alebo ci ich netrapi choroba. nevsimla som si, ze by sa ohovaralo. kazdy ma dost svojich starosti.

m8

podla mna maju malo prace, trebalo by im nalozit, presne ako bolo pisane ich zivoty su pre nich nezaujimave, maju bordel v hlavach, takito ludia ani uspesni nikdy nebudu. jazycnice nema nikto rad a kto si taku zenu vzal je mi ho luto.. ostanu jak stare jezibaby ktorym sa normalni ludia budu oblukom vyhybat a vysedavat s nimi budu len rovnake nuly ako su ony....:p

ioaeid

ano Bea dobre pises ohovaraju len aby mali o com kecat. Nudia sa tak aby rec nestala zacnu rozoberat zivoty inych. To ze sa tvaria ako priatelia a za chrbtom cloveka ohovoria je bezna vec.

Bea99

Keď sedíme v jedálni často počujeme keď jeden chalan odíde ta skupinka sa dovtedy hrala na kamarátov a ako odíde už ohovárajú. Môj názor na ohováranie je taký ze ludia nemajú veľmi zaujímavé životy tak musia rozoberať životy iných. Keď počujem ako ma niekto ohovara poviem mu : " Ja viem, že môj život je zaujímavejší ale o mne by som poprosila so mnou." A sú vybavení ;D

LMarika

Ohovaraju a intriguju nielen zeny, ale aj muzi. Zeny ohovaraju vylucne len ine zeny, zatial, co muzi ohovaraju povacsinou tiez len zeny. Cize ak je niekto ohovarany, vacsinou su to zeny, malokedy sa ohovaranymi stavaju muzi. Ak zena - intriganka obdarena velkym mnozstvom zenskych hormonov ma vo svojej blizkosti, (napriklad na pracovisku) chlapa, ktory je najhorsim pracovnikom, ale nie je az tak skaredy, aby sa od neho ludia na ulici museli z hnusom odvracat, vzburia sa v nej hormony, rozum sa jej pomuti a tohto muza nikdy ohovarat nebude, hoci by aj dovod bol, uz len preto, lebo je to chlap. Radsej sa bude nanho usmievat ako slniecko na hnoji a peknucko sa mu pozerat do oci. Ale ak ma vo svojej blizkosti kolegynu, ktora je krajsia, mudrejsia, zdravsia a stastnejsia od nej, tak ju pri kazdej prilezitosti ohovarat bude a neprestane sirit intrigy ani za cenu toho, ze jej jej bujna fantazia, ktora neustale pracuje na vymyslani novych a novych intrig, nedopraje ani pokojny spanok. Hlavnym dovodom tychto ohovaraciek a sirenia intrig je LEN A LEN LUDSKA ZAVIST. Kto nezavidi, neohovara a neintriguje. Kto zavidi, ohovara a intriguje. Zavistlivec sa uz v okamihu, ked sa zoznamuje s novym clovekom, zamysla nad tym, co take asi tak tento clovek ma, co on nema a co take by mu mohol zavidiet. Mladost? Krasu? Sikovnost? Mudrost? Zdravie? Dobry zarobok? Nezamestnanost, ktoru vo svojej zavistlivej hlave vnima ako dostavanie penazi od statu za nicnerobenie? Chorobu (napriklad ochrnutie = invalidny dochodok), ktoru vo svojej zavistlivej hlave vnima ako dostavanie penazi od statu za nicnerobenie? Alebo hoci aj pracu s minimalnym zarobkom, ale v prijemnom kolektive s dobrym sefom... Pripadne noveho priatela? Bliziacu sa svadbu? Tehotenstvo a bliziaci sa prichod potomka? Cokolvek, z coho sa dotycny clovek tesi. Zavistlivy clovek casto pri beznej komunikacii porovnava seba s inymi ludmi. Naprikad: "Ta Anca Blaskova s tou captavou nohou v zivote nic nerobila a dostane od statu vyssi invalidny, ako ja v robote za mesiac zarobim. Niekto musi driet ako otrok a iny hovno robi, len si sunky vyvaluje a zije si ako kral z nasich dani." Alebo: "Henta Zuza dostala robotu na plny uvazok a ja ked som sa sefa pytala, nedal mi plny uvazok, len polovicny, preco mne sa nikdy v nicom nedari a jej ano?" Pripadne: "No uz zase som videla v meste tu Tanicku aj s tym jej Liborkom skaredym, drzali sa za rucicky ako dvaja holubkovia, co uz len ine ako prachy taka pekna baba na takom skaredom chalanovi vidi? Urcite len po peniazoch ide, inac by sa po nom ani neobzrela." Dalsi priklad: "Tej Evy Novakovej dcera sa dostala na medicinu a nasa Milka sa nedostala, hoci aj mala ciste jednotky. Kto vie, kolko zaplatili tomu dekanovi, aby ju tam prijal? Ale vsak stara Novacka uz druhy rok chodi do Rakuska opatrovat, ta ma penazi a penazi, urcite len zato tam isla, aby z tej svojej sprostej dcery urobila doktorku a my sme na uplatok nemali - a tak sme aj dopadli." Toto je styl reci, akym rozprava zavistlivy clovek. A nezalezi na tom, ci je to muz, alebo zena. Zavistlivy clovek zavidi kazdemu vsetko a neustale citi potrebu sa s inymi porovnavat a stazovat sa, ako sa inym dari v zivote, len jemu nie v porovnani sa s nimi. Ani ja nemam rada tieto typy ludi. Nechcem byt nezdvorila a prejst na druhu stranu cesty, ak vidim, ze si ma uz dotycna osoba vsimla, ale snazim sa komunikaciu cim skor ukoncit, vyhovorit sa na nedostatok casu a ist dalej. Komunikacia s takymito ludmi zo mna vyciciava energiu a zbytocne ma obera o cas. Im zase komunikacia so mnou neprinesie ziadne "nove senzacie plne informacie", kedze nemam zalubu v ohovarani a v intrigovani, preto pre nich nie som zaujimava a radsej sa rozpravaju so sebe podobnymi. Vrana k vrane sada...

gupka

tak take oskary si nevsimaj. Su to malicherne zenske ktore uz nezmenis a najma ked uz ma okolo 40tky. Ked bola ulabdana za mlada s vekom sa to bude u nej aj u jej sestry len zhorsovat. Na stare kolena to budu este horsie klebetnice. Odporucam ti ak sa da hladat si ine byvanie. Oni ociernuju vasu rodinu len na zaklade spravania sa vasho otca ktory vam robil hanbu ale to ze vy take nieste uz neberu ohlad. Co bolo bolo a to by si mali uvedomit a nepiplat sa v tom aj v pritomnosti. Kazdy ma nejaku tu ciernu ovcu v rodine. Oni tiez niesu urcite vynimkou.
A jedno si pamataj.
KTO MA POTREBU OCIERNOVAT POVEST INEHO CLOVEKA MA SAM ZA USAMI.V PRENESENOM SLOVA ZMYSLE. SAM NIEJE O NIC LEPSI.

Loba

Suseda evidentne nema co robit, a ako pises, chce uputat pozornost. To je celkom prirodzene u ludi, ktori su osameli, specialne u zien. Zeny vo vseobecnosti citia potrebu na seba upozornovat - staci sa pozriet okolo seba.
Na druhu stranu, precitaj si po sebe, ako sa ty vyjadrujes o nej. Nenastavuje ti iba zrkadlo?

Slobodna

Neviem, som žena ale ohováranie ma nebaví a preto mám radšej mužskú spoločnosť, aj keď aj medzi mužmi sa nájdu klebetnice a to je oveľa väčší hnus.