Aky by ste si vybrali zivocisny druh?

Príspevok v téme: Aky by ste si vybrali zivocisny druh?
lentak.

Ak by ste si pred svojim narodenim/vzniknutim mohli vybrat zivocisny druh ku ktoremu by ste prisluchali, pricom by ste vopred poznali jeho vlastnosti a sposob zivota, aky druh by ste si vybrali?
Ja by som si vybral asi nejakeho hava o ktoreho by sa pekne starali, ktory by sa mohol cele dni len hrat a ku stastiu by mu stacila miska so zradlom, nejaky jeden kamarat a lopticka na aportovanie. :) Ale mozno by som vzal aj hocico ine od cloveka, co nema schopnost si uvedomit v akom nehostinnom krutom svete musi zit, napr. aj muchu :D Jej zivot je rovnako zbytocny ako ten nas, no ta to ma aspon uz za 2 tyzdne za sebou :D

Lulu2011

len tak - aj ako clovek mozes volne behat po vonku a nemusis do prace ktoru neznasas ;) mozes sa stat bezdomovcom, ako len chces, vzdy je to tvoja volba

MultiLevel

Hmm, ked som bola mala, vzdy som vravela, ze som prevtelena macka :D Neviem preco prave macka, ale od kedy si pamatam, tvrdila som prave toto :D
A co teraz? Vtak zeby? :)

rhea

macka- preto, lebo je elegantna, bystra, rozkosna, neda so sebou manipulovat a kona vo svoj prospech, je sibalska...alebo nejaka ina selma..

Deria

Byt zvieratom? Nie, dakujem. Vsak by som vas chcela vidiet, ako by sa vam pacilo, keby vas "pan sveta" clovek zatvaral do klietok, zdieral z vas kozu, lovil vas, sliapal po vas, alebo hnal na bitúnok, odrhal vas od vasich deti a blízkych, robil na vas pokusy, atd. Existuju momenty, kedy sa hanbim za to, ze som clovekom ale moje stastie, ze nim som.

lentak.

Lulu, to mas pravdu, ale zabudla si do toho este zaratat este jednu podstatnu vec, a to subjektivne vnimanie.. ta cica "vonku, co beha po bedniach" je mozno 52 krat spokojnejsia a stastnejsia nez tri stvrtiny populacie ktora chodi do roboty ktoru neznasa, aby si kupila veci ktore nepotrebuje.. :D
ich slobodna volba? nuz so slobodnou volbou to je tazko.. o slobodnej volbe mozes totiz hovorit len v pripade, ak mas vsetky informacie o predmete rozhodovania a schopnosti ich spracovat - si si ale ista ze kazdy clovek disponuje udajmi o tom co je pre neho lepsie a je schopny si to aj uvedomit a zaistit? ak to k niecomu pripodobnim, tak mne to pripada podobne demagogicke tvrdenie ako keby som povedal, ze kazdy clovek vie sam najlepsie ako funguju biologicke procesy v jeho tele, pretoze je predsa jeho "vlastnikom".. a realita je pritom taka, ze napriklad ja nemam ani sajn, co sa deje v mojom tele na nejakej bunkovej urovni a ci napriklad potraviny ktore konzumujem a o ktorych sa domnievam ze su pre mna zdraviu prospesne, nemaju v skutocnosti presne opacny efekt... nemam o tom proste informacie, je teda naozaj pravda ze je to moja slobodna volba, ze jem co jem, aj keby som v skutocnosti dane potraviny nejedol, ak by som mal kompletne a presne informacie o tom ze v skutocnosti maju presne opacne vlastnosti ake ja pozadujem?