Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Antika a tabletka PO

Príspevok v téme: Antika a tabletka PO
vikuľa

Ahoojte dievčatá :-) Chcela by som sa Vás opýtať. Beriem antikoncepciu každý deň len v hodinu kedy sa mi podarí. Mala som nechranený pohlavný styk a pre istotu som si o deň nato vzala aj tabletku po pretože som si nebola istá. Menštruáciu som dostala. Ale vkuse mam ten pocit neistoty nahováram si asi bludy...:/ čo vy nato? ďakujem :-)

escap

Tabletka môže zabrániť ovulácii, čiže uvoľneniu zrelého vajíčka, ak sa užije v predovulačnom období, inak zabraňuje uhniezdeniu už oplodneného vajíčka vo výstelke maternice, a teda má skorý abortívny účinok.

Rovnako aj v podstate všetka hormonálna antikoncepcia na našom trhu má okrem dvoch anti-koncepčných účinkov aj tretí "poistný" potratový účinok. Ak sa HAK nepodarí zabrániť počatiu, pôsobí abortívne.

Každé dievča a žena, ktoré užíva tieto tabletky, by mala vedieť, ako skutočne fungujú a podľa toho sa zariadiť.

vikuľa

tak ja som pre istotu vzala lebo som mala cudny pocit ale kramy som dostala v ten den kedy som mala a od pondelok zas beriem antiku... to ci sa moze nemoze komnbinovat s tym uz neurobim nic islo mi hlavne o to aby som neostala v tom

Ebigail

Ja som zase citala v pribalovom letaku pri tabletke Escapelle,ze ak uzivas hormonalnu antikoncepciu,tak mas pokracovat v uzivani.A antikoncepciu sa nauc brat v rovnakom case,na to si treba davat pozor.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Antika a tabletka PO - Fórum - ZDRAVIE.sk