Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kŕčové žily - ako spomaliť progres tohto ochorenia

Príspevok v téme: Kŕčové žily - ako spomaliť progres tohto ochorenia
Andyss

Pred asi dvoma rokmi som počas skúškového skúšal liek cavinton pretože mi ho odporučil spolužiak ako nootropikum. Dal som si jednu tabletu 5 mg a po krátkej chvíli ma začali bolieť stehná a lýtka. Táto bolesť trvala cca mesiac a pričom počas neho som si všimol že sa mi začali tvoriť na nohách modré žily ktoré sa časom zväčšovali. Išiel som lekárovi a ten povedal že mám kŕčové žily. Čítal som o varixoch že sú genetické ochorenie. U nás v rodine niekoľko generácii dozadu nikto kŕčoví žily nemal. Daný stav sa neustále zhoršuje presne od doby ako som si dal tabletku cavintonu účinná látka je vinpocetin.

Chcel by som sa opýtať ako spomaliť alebo zastaviť zhoršovanie tohto ochorenia. lekár mi dal na to punčocháče lenže ja mám len 27 a neviem si predstaviť ako budem behať v lete v krátkych trenkach v punčocháčoch ktoré sú mi až po zadok. Skúšal som si kúpiť liek mobivenal micro lenže ten nemôžem brať pretože mi výrazne urýchľuje vypadávanie vlasov. Máme totiž v rodine mužskú plešatosť. Ako normálne mi vlasy nepadajú ale počas užívania mobivenal micro sa kvalita mojich vlasov enormne zhoršila vlasy sa stenšovali a začali sa mi robiť kúty. Keď som ho vysadil tak to prestalo a po opätovnom nasadení mi opätovne začali sa zväčšovať kúty a prerieďovať vlasy. Tak som bol nútený ho vysadiť nadobro.

Skúšam na posilnenie žilného systému plávanie ale zatiaľ to moc nepomáha. Aj sa snažím si častejšie vykladať nohy hore dokonca aj počas spánku. A sprchovať sa v chladnej vode. V úplne studenej nie pretože potom ma to po sprchovaní reže.

Neviete mi niekto poradiť stravu alebo nejaké čaje alebo doplnky okrem tých ktoré obsahuje prípravok Mobivenal (diosmin, hesperidin a aescin) ktoré by dokázali posilniť žilné steny a tým spomalili progres tohto ochorenia?

Genesis

Plne súhlasím s Miliskou. Pokiaľ to vyslovene nie je nutné neber žiadny suplement alebo liek nech akokoľvek bezpečne vypadá. V obehu je množstvo suplementov, ktoré majú u niektorých jedincov nežiadúce účinky na, ktoré ich ale nikdy nikto netestoval ako napríklad aj podpora rozvoja kŕčových žíl alebo urýchlenie vypadávania vlasov pri androgénnej alopécii. To, že je niečo z prírody neznamená že je to bezpečné a už vôbec nie v množstvách ktoré sa dávajú do suplementov. Píšem suplementy pretože vinpocetin je vo väčšine sveta predávaný ako suplement. Treba si uvedomiť, že žiadny suplement či liek nie je selektívny a nepôsobí len na to kvôli čomu ho berieme ale ovplyvňuje organizmus ako celok a teda aj to čo ovplyvniť vôbec nemáme v záujme.

Ja len pridám k predošlému príspevku to aby si sa snažil omedziť konzumácii sóje a výrobkov z nej (v prípade že by si ju jedol). Sója, tofu a sójové mlieko obsahujú značné množstvo fytoestrogénov (100 g sóje ich obsahuje cca 110 mg a liter sójového mlieka cca 100 mg.) Sú síce slabšie ako estrogény ktoré máš v tele ale vzhľadom na ich množstvo, ktoré nie je ťažké do seba konzumáciou sóje dostať a vzhľadom že mužský organizmus je na estrogény oveľa viac citlivejší ako ženský je ich účinok na dilatáciu ciev značný. Estrogénne pôsobiace zlúčeniny majú značný efekt na vznik a progres kŕčových žíl.

Miliska

Ja som mala s cavintonom tiež podobnú skúsenosť ale mne ho predpísal lekár. Brala som ho asi mesiac. Nikdy predtým som varixy nemala a tiež to nemáme v rodine. Keď som prišla za lekárom a povedala mu že odkedy beriem ten cavinton že sa mi robia na nohách kŕčové žily tak ma vysmial že to nemôže byť že to je veľmi bezpečný liek. Lenže pravda je taká že nikto nikdy nerobil žiadnu štúdiu či tento bezpečný liek nespôsobuje alebo nezhoršuje varixy. Ak rozťahuje žily predpokladám relaxáciou svalov ktoré sú v ich stenách a ktoré spevňujú žilnú stenu pred hydrostatickým tlakom krvi čím vlastne žilná stena sa stáva nechránená proti tomuto tlaku môže to spôsobiť jej nenávratné roztiahnutie čo spôsobí že chlopne v žilách nebudú poriadne dovierať a čo následne zvýši hydrostatický tlak v žilách a vznikne nenávratný kruh ktorý je dôsledkom toho že varixy sú progresívne ochorenie - kŕčová žila sa už nikdy nevylieči len sa bude postupne stále zhoršovať. Tak isto sa radí ľuďom čo majú kŕčové žily aby sa vyhýbali všetkému čo žily rozťahuje ako napr teplo. Naopak to čo pôsobí na sťahovanie stien je vítané ako napr diosmin, escin, studena voda)

Mne sa to tiež odkedy som použila cavinton neustále len zhoršuje aj keď ho už neberiem.

Snaž sa vyhýbať všetkému čo spôsobuje rozšírenie žíl. A snaž sa jesť zdravo a pestro. Pokiaľ môžeš neber žiadny liek ani suplement. Zapamätaj si že farmaceutický priemysle a jeho brat suplementový priemysel majú za hlavný cieľ zarobenie peňazí.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kŕčové žily - ako spomaliť progres tohto ochorenia - Fórum - ZDRAVIE.sk