Ja uz dalej nevladzem

Príspevok v téme: Ja uz dalej nevladzem
mravcek

Ahojte.Pisem vam o svojom probleme, ktory mam uz dlhsiu dobu. Mam 24 rokov a za poslednych 6 rokov som prezila dost tazky zivot. Nepamatam si den, kedy by som bola stastna, vzdy boli nejake trapenia a problemy. V podstate aj moje detstvo som mala dost tazke. Ide o to, ze mavam depky, pocity uzkosti, trasu sa mi ruky, busi mi srdce, mavam zavrate a tiez aj niekedy take pocity, ze uz nechcem zit. Nevidim vobec zmysel zivota ani chut dalej kracat. Neviem co mam robit....mavam aj fobiu z davov ludi a casto sa mi stane ze sa zacnem bezdovodne cervenat........neviem ako dalej. Mam obavu ist k psychologovi, pretoze neviem ci mi pomoze. Potrebovala by som k nemu odporucanie od obvodneho lekara?? Mal niekedy niekto z vas taketo stavy......ako ste sa z toho dostali. Ja mam stale pocit ze ma nikto nema rad a ze som uplne zbytocna a nepotrebna, ze kazdy ma vnima ako taku bezvyznamnu bytost........vdaka za kazdu radu...

charlotte

Ahoj mravček! Máš milý nick. Zvolila si si ho preto, lebo mravček je nenápadný, malý a ľahko prehliadnuteľný? Vo svojej kolónii hrá však dôležitú úlohu, je silný a myslím, že v zvieracej ríši nieto tvora, ktorý dokáže nosiť také silné bremená... Ja tiež poznám, ako vedia problémy človeka tlačiť k zemi. Neviem, čo si prežila a čo ťa ťaží, ale myslím si, že všetko zvládneš. Či už pomocou psychológa alebo sama svojou vôľou. Vo všetkom, čo urobíš a čo Ťa zbaví zlých pocitov, Ti držím palce.

barbinka

marvcek
ahoj mravcek nikto na svete neni zbytocny pretoze potrebuje seba a na svoje prezitie si velmi dvolezita ak sa poriadne zamyslis nad tymi slovami tak mozno ten zmysel najdes aspon to skus a ak nie zmysel je v tom co TY milujes a preto aj zijes drz sa

damaxy

ja mam skusenost len so psychiatrom.tam ti stači karta poistenca a zdrav.dokumentácia a tradičná 20 korunáčka.Zajdi tam porozprávaj čo a ako a povedz,že by si chcela aj konzultácie so psychologom.Poradia ti a vdačne ta odporučia.Zvážia tvoj stav a stanovia liečbu.Je to trochu dlhšia liečba ako pri angíne,ale tiež zaberie.

Adulka

ahoj,aj mám take stavy a depresie už aj rok a predtým to bolo tiez.Nerozumiem si s mamou,to ma strašne ubíja,tie hádky...a všetko okolo toho,niesom schopná vôbec nič.A NIEsi bezvýznamná,tak nehovor.SI niekto a mas veľký význam.Nebud smutná,niekedy by som tiez najradsej zomrela.No mám pre čo žiť a ty tiez.JA mám 23 rokov,tak sme skoro rovnaké. NO vidíš.ak chces,napis...a nebud smutná..