Depresia?

_meno

Ahoj kvetina234

Zacarovany kruh zla ako si ho popisala.
Azda chybne ocakavanie je spatna vazba.
Ze ked niekomu clovek pomoze - vrati mu to. Ze ked mam niekoho rad- on ma ma rad tiez.
Je to kratkodoba slepost :
V praxi toto pekne vidno na matkach - davaju svojim detom-aj ked deti im neustale viac beru, poskytuju detom pochopenie aj ked deti im nadavaju, pomahaju detom aj ked deti vravia ze pomoc nepotrebuju..
A takto to ide tyzdne, mesiace, roky...niekedy az na sklonku zivota dieta pochopi, co vsetko mu bolo davane..niekedy to pochopi vsak ovelaskor a naopak niekedy ani pred smrtou.
Mamka nemoze dieta nieco prinutit - prave naopak rozumie ze vsetko co pre dieta moze urobit je ist mu prikladom.

Tento stav je prirodzeny pre ludi - ze nasa dobra cinnost nieze zan sa nam nevrati co ocakavame - Prave naopak vezme nam este viac.
Mam pocit, akoby toto bol ten krok pred ktorym stojis : ze tvoje sucasne pomahanie MOZE mat navratnost, ale NEMUSI.
Vnutorne citis, ze tak ludstvo fungovalo v minulosti a bude aj v buducnosti. Len akurat ze my si myslime ze sa nam vsetko podari alebo vsetko zmenime - Realitu okolo nas a nas samych treba prijat :-)

Vela stastia

maricenka

chce to zmenu. chod napr. na skusy do BA. tam by sa praca mala najst. ziadna sebalutost neobstoji. pozeraj na seba ako na plnohodnotneho cloveka. kto by si ta mal viac vazit ako ty sama?

Ado111

Pod so mnou mimo SVK pracovať,a uvidíš jak ti bude dobre :P aj zabudneš ani čas nebude myslieť na depresie :)

cajka

neviem ci je to zacinajuca depresia. Ak mas nejake dni ze sa ti nechce nic robit len sa skryt pred svetom ze ti tak vadia ostatni ludia a hlavne ti vysmiati a mas uzkosti zle sa ti spi moze to byt depresia. Ja som tiez na tom podobne casto mi vsetko vadi a mam pocit ze som zbytocna. Ale antidepresiva neberiem. Snazim sa vzdy do niecoho donutit robit. cvicit alebo tak .