Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zmenšenie prsníkov

Kostička

Petulla, zajtra Ti držím palce, neboj všetko zvládneš!!! Držím silno palce!!
Nikola, mňa operovali vo štvrtok a v pondelok som už doma normálne fungovala, ale jasné, že sa treba šetriť, lebo ja som to prehnala a potom som bola večer unavená ako kôň. Písanie je v pohode. Takže sa teš na zmenu!
Dnes sú to 3 týždne od operácie, bola som opäť na kontrole, vybrali mi skoro všetky stehy, ktoré mi ešte ostali, nebolelo, trošku štipkalo. Hematóm sa pomaly vstrebáva.
Takže mám sa fajn a teším sa na každý príspevok od vás.
Ahojky

gina333

Ahoj Nikola, len sa neboj, bolesti sme tu nemali skoro žiadne ani jedna, čo sme po OP, ja som sa osobne bála bolesti strašne, vôbec som si nevedela predstaviť ako môže takýto prejsť bez bolesti, ale
fakt je to úplne v pohode. Skôr je to len taký tlak od obväzov, nič viac. A budeš sa diviť, v pohode budeš temer ihneď. Ide len o to,že sa nesmieš namáhať. Písanie je OK,to nie je námaha, takže aj v škole budeš za pár dní. Ibaže s obväzmi alebo tak nejak, ale to nebude pod oblečením ani vidieť. Bude to fajn,teš sa.

Nikolakol

Tak pridavam sa k vam, 6.3. mam termin operacie. Nie, ze by som sa bala bolesti, ale kolko dni bude trvat? Mozem sa po 5 dnoch vratit do skoly? Budem moct pisat poznamky? Asi hej, ze?

petulla87

Ahojte,

tak ja mam byt rano o 7ej na klinike, takze predpokladam, ze ma budu robit ako prvu.. stres sa este nedostavil, tak cakam, kedy to na mna pride :) ..uz sa neviem dockat pocitu po.. aj ked ako som pisala, ja prsia velke ,,uz,, nemam.. kedze som rapidne schudla, ale naopak mne tie moje male teraz vyhovuju.. a dufam, ze to nadvihnu a spravia podla mojich predstav.. ked budem mat po a budem schopna urcite sa ozvem.. dufam vsetko dopadne ako ma..

Stefani,

ty uz mas tyzden po.. kdeze si? ..vsetko ok?

gina333

Ahojte ženy, vidím,že je to tu pekne nažhavené, ale tak to má byť. Vy čo sa chystáte, tešte sa,lebo my čo to máme za sebou sa už tešíme veľmi. Je to fakt
výborné, tá zmena stojí za všetky starosti a tortúry spojené s opkou. Ja som bola pred týždňom na kontrole,to je sedem týždňov po OP.Som úplne v pohode, všetko normálka robím,dávam si pozor na dvíhanie ťažkých vecí a ešte športovo "abstinujem". Počkám ešte aspoň týždeˇn, potom začnem sa už aj hýbať,lebo načisto sa cítim ako lemra zlenivená.No a chcem aj brucho,nohy posilniť.3 mesiace som mala pohov.Aj doktor mi povedal že už pomaly môžem začať. Kontrolu mi dal o polroka už iba. Rany mám pekne zhojené,povedal, že nič na ne netreba dávať, len masírovať a trochu premasťovať kožu. A tak sa vytešujem, obzerám ich a zatiaľ sa mi to veľmi takto páči.A mám ich také, aké som aj chcela. Teraz je to už dobre vidieť. Podľa podpery, čo som skúšala v obchode tak sú D. No a super to bude v lete/ aspoň dúfam/. To môžem rovno chodiť aj bez,vyzerá to
dobre,veru.
Kostička,veľmi sa teším, že sa ti dobre darí a uvidíš,tie tvoje D sa ti budú páčiť čoraz viac, to mi ver. A isto nielen tebe,chichi. A nepokaz si to dvíhaním bremien, ani dcérky,aby sa ti neroztiahli jazvy alebo podkožie. To sa môže stať, aj keď sa ti zdá, že už vládzeš a si zvonka zahojená. Už musíš nejako vydržať,nestojí to za komplikácie. Drž sa pekne.
A Cufka, ty sa chystaj, čaká ťa toto všetko čoskoro.Aspoň ťa nič neprekvapí, lebo tu sa teda riadne vykecávame dopodrobna. Ak sme na niečo zabudli, isto ti poradíme,ak budeme vedieť.
Pa, majte sa krásne všetky,všetky.

Kostička

No čo žienky, nejako sa neozývate? Ako sa mate? Stefani, Gina...
Ja v pohode, zajtra kontrola, chodim kazdy tyzden, zajtra mi aj mama odchadza, takze cela starostlivost o dceru bude na mne, aspon kym nepride mnazel z prace. Zatial som ju nedvihala, ale uz budem musiet.
Tak sa ozvite a drzte sa!

Kostička

Ahojte žienky! Cufka, máš pravdu, asi by som mala prestať stresovať. A veru aj sa mi darí. Dnes som bola v meste a zašla som obzrieť podprdy, sedela mi 80 D, aj 85 D. Asi sa mi po pôrode zväčšil obvod pod prsiami. A páčila som sa sama sebe.
Veru, lata byť nemusím. Cufka, díky za povzbudenie.
Inak táto operácia bola to najlepšie rozhodnutie, čo som urobila. Pekný úbytok vidno aj na váhe. Už sa teším na zumbu, na nákupy. Uvidím, ako sa to bude hojiť, zatiaľ je to v pohode.
Ahojte.

Cufka

Kosticka, Gubka, Gina a ostatne Ladies.....tak zase to tu sledujem...nejako nic nestiham. Predoperacne mam vybavene v tom zmysle ze som objednana.....takze na buduci tyzden idem pekne na sono a potom na interne a anestezu do TT (sesternica je tam sestricka a vybavila mi to zadara). Tak uz o 3 tyzdni hadam budem hotova o takomto case....asi zacnem strihat meter :o) normalne sa uz tesiiiim....

Kosticka, ty sa prosim ta nestresuj ze ich mas velke...zas nemozes byt ako lata. A treba ist na nakupy a kupit farebne podprdy oni ta tie somariny potom prejdu :o)) Drzim palce vsetkych ktorych to caka a zavidim vsetkym co su uz PO.

Stefani

Ahoj Nikolakol,
ja som bola na konzultácii s kamarátkou, kt. dosť schudla a prsia klesli, ale prvá otázka doktora bola, či už má deti a že 1/2 roka musí mať stabilnú váhu. V Tvojom prípade by sa nemalo ešte odoberať zo žľazy, iba z kože- nadvihnutie, ak Ti to .pomôže. Deti sú úžasný dar prírody a kojenie je pre bábo nesmierne dôležité. Byť matkou je krásne, ale zároveň náročné. Neunáhli sa, všetko má svoj čas , si ešte veľmi mladá a aby si to potom neľutovla- spať to nedá vrátiť.

Stefani

Ahoj Petulla,
už som doma. Mrzí ma že nemáš OK predoperačné. Je to na Dr. ako sa rozhodnú. Držím palce nech sa Ti termín neposunie.
Noc na klinike som zvládla v pohode s tabletkou na spanie, lebo po nárokuje som spala až do večera a v noci sa mi nechcelo. Ráno som bola na prevez. Gázy neboli prilepené, lebo na jazvy dal Dr. masť Nebolelo ani vyberanie dresov. Dal mi nové gázy, moju elast. podprsenku s kosticou a na to ešte elast. obväz. Výsledok po som nevidela-nemala som odvahu, lebo mi býva zle keď vidím rany. Mobilná som skoro nosmálne
Nebolí to, včera som zvládla aj auto (iba 12km na automate, manuál by sa nedal). Musela som ísť pre dcéru. A dnes plánujem umyť vlasy. Inak sa šetrim, ležím. Štichy mám vstrebateľné. Červeň to zaśiva z vnútra aby bola jazva krajšia. V stredu mi na preveze dá na jazvy nejakú špeciálnu náplasť, ktorá zabraňuje aby sa jazvy zdvíhali alebo sa vťahovali do vnútra. A zároveň aj zabraňuje rozťahovaniu jazvy.
Jediné čo ma boli je chrbát z toho ležania. Držím Ti palce. Ozvy sa, ako Ti ten termín dopadne.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zmenšenie prsníkov - Fórum - ZDRAVIE.sk