Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zmenšenie prsníkov

Kostička

Ahojte, tak ja som sa už pustila do vybavovačiek, mám už papier od ortopéda aj neurológa, obaja odporúčajú zmenšenie, čo sa veeeľmi teším. Priložím tam aj snímky chrbtice a vo štvrtok idem ešte ku gynekologičke, tam by mi mali spraviť asi sono.A potom sa chystám do Šace, uvidím, či mi tam povedia.
Keď myslím na operáciu, mávam zmiešané pocity, ale vaše komentáre ma vždy pozitívne naladia, som šťastná, že som objavila túto stránku.
Takže, tie ktoré to už máte za sebou, píšte a povzbudzujte nás, ktoré sa na to chystáme!!
Ešte by som sa chcela opýtať, či budem môcť po opke dvíhať dcérku, teraz má pól roka. Ako dlho sa asi budem musieť šetriť? Díky.

zuziynka-pear

Ahoj,
Gini, najprv ti chcem velmi podakovať ;)) a chcela som ti tu aj ja niečo napísať, ale ako som si prečítala Gubkine slová tak k tomu nie je čo dodať.. Úplne presne to popísala :)) Presne také isté skúsenosti mám aj ja..
Na kontrole mi dr. povedal, že sa mi to tiež krásne hojí a v pondelok idem na vybratie niektorých stehov.. Ked som čítala, že 4t. si bola doma Gubka, tak ma to zarazilo, lebo ja som sa chcela trepať už buduci utorok do roboty.. hovorím si ved sedím len v kancli tak pohoda, ale predsa len zostanem ešte asi doma :) aby bolo všetko ok..

gina333

No vieš čo Gubka, tak si mi zahrala na strunu, že som sa v tejto chvíli začala tešiť. Doteraz som sa vytešovala viac z toho, keď som videla ako to zvládate jedna za druhou. A teraz sa to už aj mne kráti. Ak to bude takto aj u mňa ako je to u teba, tak budem spokojná.Takto nejako by to mohlo byť veru. Hneď mi je lepšie na duši,aj sa zrazu menej bojím. Dík,a pa.

Gubka

gina333 jas om to v práci naservírovala asi týždeň pred opkou a bolo.zmenu vidia len kamošky a rodina zatiaľ, nakoľko sa nosia zimné bundy, tak to aź také viditeľné nie je, ale budeeee- keď sa oteplí :)))) a inak som to tiež moc nerozkrikovala, tí čo nevedeli a nevedia mi vravia, že som schudla :)))

No a tí čo to videli a vidia veľmi chvália apoviem ti,odvtedy ma ešte chrbát poriadne nebolel,čo je fakt super.

gina333

Jááj Gubka, ďakujem ti za info
a povzbudivé slová. Je to výborné,veľmi mi to pomohlo.
Počujte kočky, vy čo ste už poupravované na pekno! Nepíšete, či si tú zmenu všimli ľudia z okolia a ako to vnímajú.Ja som zatiaľ nikomu nepovedala čo chystám,vedia to len doma.Ešte som si ani nevymyslela ako to neservírujem v práci.Ale asi rovno, tak je to najlepšie.
:o

Gubka

Zuziynka-pear dík za opýtanie, mám sa super,bolesti skoro žiadne, jazvičky sa krásne hoja. Na ďalšiu kontrolu idem o 3 týždne.
A ty ako s bolesťami? Dá sa v pohode? Len sa pekne šetri,lebo aj keď to tK veľmi nebolí, pri nepozornosti si môžeš ublížiť.
Tak sa len šetri a nechaj sa pekne obskakovať. :))))

Gubka

gina333 zak super, že už máš termín a veru je to už čoskoro.
A vôbec sa neboj, nie je to taká zabíjačka ako to vyzerá, teda aspoň bolesť nie je taká silná, ja som si myslela, že to bude oveľa horšie. Ja som pred opkou denne pozerala videá z týchto zákrokov, strašne som chcela vedieť do čoho presne idem.je to fakt sila ale ku podivu som sa vôbec nebála.

No a k tej nemocnici, ja som si zobrala bežné hygienické potreby- mimichodom nepotrebovala som ich vôbec, lebo som tam všetko mala k dispozícii. Ešte som mala papuče a košelu na gombíky vpredu, no tiež som ju mala iba chvíľu, lebo som celý čas bola len v tých obväzoch a nohavičkách. :))))). Bolo tam teplúčko a vlastne som hneď na druhý deň išla domov.

Kompersnú podprsenku mi dali hneď na druhý deň po opke, ja som ju mala zarátanú v cene, takže som to mala bez problémov. No čítala som skúsenosť jednej pani, ktorá išla na tento zákrok cez poisťovňu a tej podprdku v nemocnici nedali a dokonca ani nemali, takže si ju tam nemohla ani kúpiť. Zháňala potom, no neviem už či a kde zohnala. No jedna lekárka jej poradila, že ak nezoženie, tak nech si kúpi pevnú športovú v TRIUMFE.

Ja som bola na PN 4 týždne. Dá sa to v pohode zvládnuť, už mi je super.domáce práce prvý týždeň vôbec, totálny pokoj, žadne prudšie pohyby rukami, nedvíhať ich ani nič podobné. Ďalší týždeň už to bolo lepšie ale aj tak veeeeeľmi opatrne. Teraz už robím všetko, teda okrem večej fyzickej záťaže, dvíhania ťažkých vecí a tak. Ono sa to nezdá, ale hojenie je veľmi rýchle.

Teraz v piatok som bola na kontrole, všetko je super,doktor mi povedal, že mám perfektnú hojivosť, takže som spokojná.Vybral mi uzlíky zo stehov čo zostali. Prsia si každý večer po kúpaní natieram detským olivovým olejom, že ten je na to najlepší a robím si jemnú tlakovú masáž na jazvy.

Dúfam, že som ti aspoň trošku pomohla ale ak máš ešte nejaké otázky v pohode sa pýtaj, to je predsa pochopiteľné, že chceš vedieť čo najviac.

Tak sa drž a neboooj sa, všetko v pohodičke zvládneš.Ja by som to kľudne absolvovala znovu, bez strachu.

Pa pa.....

Gubka

Zuziynka-pear super, že to zvládaš aj bez liekov,ja som tiež brala lieky len tesne po opke, potom už nie, dá sa to aj nich.
Tú kompresnú podprsenku som nosila prvý týždeň nonstop 24h denne. Umývala som sa síce ako na "farme" ale dá sa to. Po tyždni som bola na prvej kontrole, tam mi doktor všetko krásne vyčistil, dezinfikoval a prelepil. V ten deň som si kúpila- podotýkam odhadom pevnú športovú podprsenku v TRIUMFE a tú som si dala, kým som si kompersnú oprala.Veľkosť som trafila presne, mosím ju aj teraz, bola síce drahá ale je super.teraz už nosím na striedačku kompernú aj tú športovú. No kompernú musím nositť ešte aspoň 2 týždne.
Tak sa drž a ešte napíš....

gina333

Ahojte dievčatá, všetky čo ste tu! Teším sa, že ďalšia odvážna, tentokrát Zuzyinka to má úspešne za sebou. Gratulujem ti Zuzyi a prajem rýchle hojenie a veľa radosti z nových..prsíčok. Ja Vás baby fakt obdivujem, ako to zvládate! Ja sa idem pototo, neviem si predstaviť ako to bude. A ozaj, mám už termín.
Nastupujem 4.12.,operovať ma budú 5.12. Ja sa dovtedy zbláznim! Keď si na to pomyslím/ aká zabíjačka ma čaká/,tak si idem rýchle prečítať,ako sa vy máte fajn a ako je už dobre po opke.
Hneď mi je lepšie. Chcem sa opýtať, čo si treba zobrať do nemocnice so sebou okrem bežných"nemocničných"vecí?
Počula som že pyžamo vpredu na zapínanie,je to tak?Pýtam sa, lebo doma také nemám, väčšinou a najradšej nenosím žiadne. A podprsku si treba zobrať nejakú, či ako je to. Tú podprsku po operácii mi dajú,alebo si to treba kúpiť? Prosím napíšte mi,aby som si to všetko stihla.Aj tak sa mi to všetko posunulo,lebo pred 3týždňami som mala autonehodu, tak som riešila iné veci.Odnieslo to našťastie iba auto.
Chcela by som ešte vedieť, snáď Elkei , alebo niekto, kto už bol dávnejšie na OP, mi to bude vedieť povedať,že ako dlho je nutná PN. Ako to je po OP,kedy sa dá už niečo robiť-myslím doma v kuchyni a pod.- veď viete čo myslím.
A tiež kedy asi je možné ísť do práce, keď nemám fyzicky namáhavú prácu.
Už sa pýtam veľa, ale už ma to "bere" , tak mi prepáčte. Veľmi pekne ďakujem.Pá

zuziynka-pear

Ahoj baby :)
Delinka, Kostička a Gubka, ďakujem vám pekne :))
Mám sa dobre len to spanie na chrbte je hrúza..
Zajtra mám kontrolu.. A Gubka ty si si kedy mohla dávať dolu tu kompr. podprsenku?? A ako sa inak máš?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zmenšenie prsníkov - Fórum - ZDRAVIE.sk