Zmenšenie prsníkov

Gubka

gina333 zak super, že už máš termín a veru je to už čoskoro.
A vôbec sa neboj, nie je to taká zabíjačka ako to vyzerá, teda aspoň bolesť nie je taká silná, ja som si myslela, že to bude oveľa horšie. Ja som pred opkou denne pozerala videá z týchto zákrokov, strašne som chcela vedieť do čoho presne idem.je to fakt sila ale ku podivu som sa vôbec nebála.

No a k tej nemocnici, ja som si zobrala bežné hygienické potreby- mimichodom nepotrebovala som ich vôbec, lebo som tam všetko mala k dispozícii. Ešte som mala papuče a košelu na gombíky vpredu, no tiež som ju mala iba chvíľu, lebo som celý čas bola len v tých obväzoch a nohavičkách. :))))). Bolo tam teplúčko a vlastne som hneď na druhý deň išla domov.

Kompersnú podprsenku mi dali hneď na druhý deň po opke, ja som ju mala zarátanú v cene, takže som to mala bez problémov. No čítala som skúsenosť jednej pani, ktorá išla na tento zákrok cez poisťovňu a tej podprdku v nemocnici nedali a dokonca ani nemali, takže si ju tam nemohla ani kúpiť. Zháňala potom, no neviem už či a kde zohnala. No jedna lekárka jej poradila, že ak nezoženie, tak nech si kúpi pevnú športovú v TRIUMFE.

Ja som bola na PN 4 týždne. Dá sa to v pohode zvládnuť, už mi je super.domáce práce prvý týždeň vôbec, totálny pokoj, žadne prudšie pohyby rukami, nedvíhať ich ani nič podobné. Ďalší týždeň už to bolo lepšie ale aj tak veeeeeľmi opatrne. Teraz už robím všetko, teda okrem večej fyzickej záťaže, dvíhania ťažkých vecí a tak. Ono sa to nezdá, ale hojenie je veľmi rýchle.

Teraz v piatok som bola na kontrole, všetko je super,doktor mi povedal, že mám perfektnú hojivosť, takže som spokojná.Vybral mi uzlíky zo stehov čo zostali. Prsia si každý večer po kúpaní natieram detským olivovým olejom, že ten je na to najlepší a robím si jemnú tlakovú masáž na jazvy.

Dúfam, že som ti aspoň trošku pomohla ale ak máš ešte nejaké otázky v pohode sa pýtaj, to je predsa pochopiteľné, že chceš vedieť čo najviac.

Tak sa drž a neboooj sa, všetko v pohodičke zvládneš.Ja by som to kľudne absolvovala znovu, bez strachu.

Pa pa.....

Gubka

Zuziynka-pear super, že to zvládaš aj bez liekov,ja som tiež brala lieky len tesne po opke, potom už nie, dá sa to aj nich.
Tú kompresnú podprsenku som nosila prvý týždeň nonstop 24h denne. Umývala som sa síce ako na "farme" ale dá sa to. Po tyždni som bola na prvej kontrole, tam mi doktor všetko krásne vyčistil, dezinfikoval a prelepil. V ten deň som si kúpila- podotýkam odhadom pevnú športovú podprsenku v TRIUMFE a tú som si dala, kým som si kompersnú oprala.Veľkosť som trafila presne, mosím ju aj teraz, bola síce drahá ale je super.teraz už nosím na striedačku kompernú aj tú športovú. No kompernú musím nositť ešte aspoň 2 týždne.
Tak sa drž a ešte napíš....

gina333

Ahojte dievčatá, všetky čo ste tu! Teším sa, že ďalšia odvážna, tentokrát Zuzyinka to má úspešne za sebou. Gratulujem ti Zuzyi a prajem rýchle hojenie a veľa radosti z nových..prsíčok. Ja Vás baby fakt obdivujem, ako to zvládate! Ja sa idem pototo, neviem si predstaviť ako to bude. A ozaj, mám už termín.
Nastupujem 4.12.,operovať ma budú 5.12. Ja sa dovtedy zbláznim! Keď si na to pomyslím/ aká zabíjačka ma čaká/,tak si idem rýchle prečítať,ako sa vy máte fajn a ako je už dobre po opke.
Hneď mi je lepšie. Chcem sa opýtať, čo si treba zobrať do nemocnice so sebou okrem bežných"nemocničných"vecí?
Počula som že pyžamo vpredu na zapínanie,je to tak?Pýtam sa, lebo doma také nemám, väčšinou a najradšej nenosím žiadne. A podprsku si treba zobrať nejakú, či ako je to. Tú podprsku po operácii mi dajú,alebo si to treba kúpiť? Prosím napíšte mi,aby som si to všetko stihla.Aj tak sa mi to všetko posunulo,lebo pred 3týždňami som mala autonehodu, tak som riešila iné veci.Odnieslo to našťastie iba auto.
Chcela by som ešte vedieť, snáď Elkei , alebo niekto, kto už bol dávnejšie na OP, mi to bude vedieť povedať,že ako dlho je nutná PN. Ako to je po OP,kedy sa dá už niečo robiť-myslím doma v kuchyni a pod.- veď viete čo myslím.
A tiež kedy asi je možné ísť do práce, keď nemám fyzicky namáhavú prácu.
Už sa pýtam veľa, ale už ma to "bere" , tak mi prepáčte. Veľmi pekne ďakujem.Pá

zuziynka-pear

Ahoj baby :)
Delinka, Kostička a Gubka, ďakujem vám pekne :))
Mám sa dobre len to spanie na chrbte je hrúza..
Zajtra mám kontrolu.. A Gubka ty si si kedy mohla dávať dolu tu kompr. podprsenku?? A ako sa inak máš?

Gubka

delinka úplne ťa chápem, ja som to tiež odkladala hlavne kôli peniažkom, nijako sa mi z našich minimálnych platov nepodarilo našetriť takú sumu, nakoniec som si tiež požičala. Držím palce aby ti to vyšlo- najskôr zohnať peniažky a potom aj to ostatné. Nech to uź nie je len fantázia ale skutočnosť, lebo naozaj to stojí za to.

delinka

Gubka....zatiaľ len fantazírujem....najskôr financie a až potom to môžem rozbehnúť...seestra mi sšúbila, že mi požičia, ale či???

Gubka

delinka neboj, aj ty sa dočkáš a bude supeeeer....inak ako pokračuješ? Už vieš termín alebo zatiaľ len vybavovačky?

Gubka

zuziynka-pear gratulejem a teším sa s tenou. No tak už to máš úspešne za sebou, teraz pekne domka lehárko a oddychuj.

Ja som dnes bola na kontrole, doktor mi vybral stehy, teda len uzlíky čo trčali vonku. Bol úplne prekvapený ako sa krásne a rýchlo hojím, takže super, som rada. Teraz som toľko v zrkadle, asi viac ako za posledných 5 rokov :)))))
Inak sa mi zdá, že mám nejaké veľké brucho:) Som si ho pod tými kýblami nevidela a zrazu mi trčí, no aj sa jedujem aj mi je to smiešne...snáď s tým časom niečo urobím, bolo by treba...

Kostička

Zuziynka-pear, gratulujem Ti, je to super, že si sa ozvala, no vidíš, zvládla si to. Pekne oddychuj a ešte sa ozvi!!