Šikana - chcem pomahat a komunikovat

Príspevok v téme: Šikana - chcem pomahat a komunikovat
Flaarik

Zdravím rad by som pomohol mládeží s týmto problémom. Sa porozpravat o tom zažil som to na základnej škole a na strednej škole. teraz mam 21 rokov zažil som 13 rokov nie moc dobrých situácií.

Nemal som žiadneho spojenca na školách tak viem ake to je nepríjemné, myslím že obeť potrebuje kamaráta komu sa zdôverí a porozpráva.

Pred nedávnom som mládež nenávidel ale svedomie sa mi otočilo čo som videl jeden film čo tam bola šikana deti na strednej vyobrazená veľmi reálne. Skončilo to masakrom ako na škole v Columbii tým je ten film inšpirovaný. Je to podla skutočnej udalosti. Nechcem menovať ten film kvôli pravidlam. Dej sa odohrava v Estónsku na určitej škole.

Skrátka chcem pomôcť tým čo prežívali túto hrôzu aby to zvládli.

Neviem čo je horšie ale obe je príšerne či realna šikana alebo psychická. Ja som (našťastie) prežil len psychickú a ignoráciu.

Flaarik

Čo s toho ked nikdo z BN a TN mi tu ani neodpisuje ked uz ani empatia nezabera. Tak neviem kde mam najst kamaratov.

FB = napisem ignoracia niekomu
Badoo.com kazdy ocumuje a neodpise mi
azet.sk = sami primitivy cest vynimkam ale malo TN,BN nikdo, napisem chalanovi a div ze ma neposle niekam.
Real life = sam ma chodit nebavi do kaviarne a restauracie.

thajko

Ahoj Flaarik, možno si ma pamätáš ešte z istého webu pod nickom cx600 a musím povedať že tým čo si napísal si ma milo prekvapil a popravde som rád že si trocha zmenil prístup. Ten film ktorý opisuješ myslím že som videl pred pár rokmi a musím povedať že je veľmi depresívny ale dáva reálnu ukážku toho čo sa naozaj deje. Popravde, želám si to isté čo ty a som rád že si konečne tú nenávisť voči mládeži prehodnotil pretože ako som ti vela krát povedal, nie všetci sú zlí a vždy sa nájdu aj tí dobrý ľudia. :) Keby niečo mám tu mail, tak kľudne napíš.

Flaarik

Tak cakal som ze tu bude somnou diskutovat mladez co potrebuje priatelstvo sice aj na priatelstvo asi treba VS ked take nieco v dnesnej dobe neexistuje a zrejme TN,BN tu nechodi ani mladez. Na dobu sa aj tak vyhovarat netreba co ani nerobim. Chcem deckam pomoct tak ze sa snima porozpravam zazil som sikanu celych 13 rokov na dvoch skolach tak viem aka to je hruza.

A tak si aj ja chcem pomoct aj sebe ze si vdaka pomoci najdem kamaratov co som nemal v zivote.

Sejla

Vysokú školu, aby si sa tomu mohol venovať profesne a psychika tých detí a okolností, je komplexný problém a vyžaduje si vzdelanie, ale ak im chceš len poskytnúť priateľstvo, tak na to vš nepotrebuješ, asi som zle pochopila zmysel tejto témy.

Sejla

Videla som ten film dávnejšie. Je tam pekne naznačené, prečo sa to deje a kam to až postupne môže zájsť. Chyba je v spoločnosti, deti sú k tomu nepriamo vedené. Ak sa tomu chceš venovať, volila by som nejaký spriazdnený vš odbor...