Šikana - chcem pomahat a komunikovat

Príspevok v téme: Šikana - chcem pomahat a komunikovat
Flaarik

Zdravím rad by som pomohol mládeží s týmto problémom. Sa porozpravat o tom zažil som to na základnej škole a na strednej škole. teraz mam 21 rokov zažil som 13 rokov nie moc dobrých situácií.

Nemal som žiadneho spojenca na školách tak viem ake to je nepríjemné, myslím že obeť potrebuje kamaráta komu sa zdôverí a porozpráva.

Pred nedávnom som mládež nenávidel ale svedomie sa mi otočilo čo som videl jeden film čo tam bola šikana deti na strednej vyobrazená veľmi reálne. Skončilo to masakrom ako na škole v Columbii tým je ten film inšpirovaný. Je to podla skutočnej udalosti. Nechcem menovať ten film kvôli pravidlam. Dej sa odohrava v Estónsku na určitej škole.

Skrátka chcem pomôcť tým čo prežívali túto hrôzu aby to zvládli.

Neviem čo je horšie ale obe je príšerne či realna šikana alebo psychická. Ja som (našťastie) prežil len psychickú a ignoráciu.

Flaarik

Najhorsia bola ta ignoracia na strednej, to bolo utrpenie horsie ako to vysmievanie na zakladke co som mal. Mal som sto chuti postrielat vlastnych spoluziakov.

Dakujem ze ma skolstvo tak poznacilo na cely zivot. Odskodnenie by mali dat sikanovanym za to utrpenie co prezili. Je vidiet ze kazdemu je vsetko tu jedno.

Flaarik

Ten film my zmenil zmyslanie a nazor predtym som mal nazor "mladez je zlo, nenavidim ich z duse za to peklo co my spravili" myslienky som mal take ako ty chlapci s filmu.

Ak taky introverti nemaju kamaratov, priatelov zle dopadnu a chcel by som takym pomoct. aby to nedopadlo tak ako v tom filme zbrane do ruk a zastrelit agresorov. Na to tu nastastie nemame podmienky. Desivy film to bol na otvorenie mojich oci dokonaly.

PF2014

Hm, viem, aký film myslíš, videl som ho, bol to asi ten najdepresívnejší film, aký som kedy videl. Ale bohužiaľ toto sa deje na školách veľmi často, často riaditelia a učitelia nevedia razantne zakročiť, a takto to môže ísť až dovtedy, kým ten človek nedokončí školu, čiže niekoľko rokov. Je to otázka na zamyslenie, kde je vlastne chyba, prečo sú deti toho schopné a v nich veľa zloby.

_meno

Ahoj Flaarik

Je od teba velmi vyspele byt ochotny sa porozpravat o svojom probleme druhym ludom a pomahat im.
Je teraz len na tebe - aky ciel a aky nastroj vykonstruujes :-)
Ak mozem, paci sa mi ta myslienka ze chces pomoct mladym ludom prezivajuc podobne situacie ako ty-hlavne ze vies konkretnejsie ze mladim ludom zo skol pod sikanou.
Budu tu vsak ludia, co sa ti budu smiat ze naco to robis, budu ti to stazovat...jednoducho ludia nerozumeju cestam, aky je nas vnutorny ciel..a casto aj po splneni ciela velaktory neporozumeju.
Prajem ti vela stastia(vonkajsieho) a odhodlania(vnutorneho), pan Boh nech je s tebou :-)