Velmi zvlastne spravanie ludi

Príspevok v téme: Velmi zvlastne spravanie ludi
kyvadlo

Uz viackrat som videl zvlastnu vec. Popisem. Dnes som siel okolo cintorina a videl som pohrebny sprievod. Vsetci boli v ciernom, ale niektore zeny mali vypasovanu minisuknu-ciernu, takze im boli vidiet cele nohy. Pripadalo mi to ako prejav absolutnej neucty k zosnulemu. Clovek predsa chodi na pohreb, aby si zosnuleho uctil a zaspominal na neho-je to obrad venovany len a len jemu. Prist tam ukazovat nohy, alebo ine casti evokujuce sexualne spravanie upozornujuce na daneho clena sprievodu. Co si o tom myslite? Je to len hlupost, neucta, alebo snaha za kazdu cenu upozornit na seba?

kyvadlo

Sejla, vidis. Zrejme si sa este nikdy nestretla s etiketou. Inak aj mnohe velke firmy maju urcite kodexy spravania a sukne nad kolena v praci nepovoluju.

Sejla

A na pohreb by som síce zvolila teda aspoň čierne silonky, keď už, nie je známe, nakoľko tá sukňa bola krátka, ale keby tie ženy aj skutočne boli vulgárne, stále je reakcia prispievateľa veľmi prehnaná.

Sejla

Pohreb je udalosť, ktorú si dopredu nenaplánuješ a nie každý má zrovna za tých pár dní čas a peniaze na nákup čiernych handier na jedno použitie. A opakujem, že sukňa je bežná, spoločensky prijateľná časť ženského oblečenia a napríklad ja mám tiež sukne nad kolená a nikdy by ma nenapadlo, že sú vyzývavé a ukázať túto časť nôh nie je nijak sexuálne správanie, ani exhibicionizmus, ani uchyláctvo. Úchylák je ten, kto má na ženy takýto pohľad a vyvolávajú v ňom agresiu, čo sa mi zdá ako tvoj prípad.

dilmah

Akože poniektorí snáď ani nerozmýšľajú keď píšu tieto bludy.

hanka9 - citujem: "
P.s- mali ciernu suknu ? Mali. Cize splnili etiketu – formu spolocenskych noriem a zvyklosti. Bodka."
Je neprípustné a nemiestne, aby žena mala na pohrebe minisukňu, zrejme si vypila liter brzdovej kvapaliny, pretože, zdravá žena so zdravým rozumom takúto blbosť nenapíše.
Mali by byť zakryté ramená a kolená, naštudujte si trocha etiketu predtým, ako sem niekto zasa napíše, že keď si daná žena oblečie čiernu minisukňu splní tým etiketu :D

kyvadlo

hanka, neodpisoval som, lebo by som sa uz aspon po sty raz opakoval. Clovek, ktory citi nutkavu potrebu sa vsade odhlaovat a ukazovat a to aj za nevhodnych okolnosti a obtazovat tym svoje okolie je exhibicionista/stka. Je to sexualna uchylka. To som nevymyslel ja, ale tusim to je aj niekde v zakone. Takze ci si len zena, alebo sa nazyvas dama a zijes v tej najsmradlavejsej dedine, mala by si to dodrzovat. Staci to takto?

hanka9

kyvadlo

pozri lexikon spolocenskeho spravania a foriem spolocenskeho styku - od damy sa niektore veci v spol. styku nevyzaduju, od muzov vsak ano a preto ta prosim, aby si v zmysle uvedeneho bol ohladuplny.

Zda sa, ze Teba "cosi" trapi vo vztahu k opacnemu pohlaviu, vsak...

-inak sa na teba hnevam, ze si mi opakovane neodpovedal na moju otazku tebe ( prisp: 11:55, 11:27, a urgenciu 12:31)

kyvadlo

Sejla,

preco? Na kupalisku je normalne, ze sa tam nosia dvojdielne plavky, alebo aj pri sporte je pochopitelne, ze je clovek menej obleceny. Ale su urcite udalosti, ked sa to nepatri a inych to moze obtazovat, dokonca je ro uchylne sa zakazdu cenu odhalovat.

kyvadlo

daniuska, preco ma hned urazas? Odhalovanie sa na verejnosti-hocijakom podujati je minimalne priestupok voci spolocenskemu spravaniu. Ja som po nich nepokukoval preto, ze by mali nejake pekne nohy, alebo ze by ma vzrusovali, ale preto, ze v sebe nevedia potlacit , ake su to slapky. Zrejme tiez patris medzi ne.

daniuska

Kyvadlo, este neuctivejsie, ako mat na pohrebe minisuknu je, ked nejaky nadrzany idiot, namiesto rozijmania nad nebohym chlipne pokukuje po nohach pritomnych zien.Keby si nebol uchyl, nevsimal by si si to, hlavne nie na pohrebe...