Vytlcte mi z hlavy ze nemam lymfom

Príspevok v téme: Vytlcte mi z hlavy ze nemam lymfom
Zetju85

Ahoj uz som tu pisala,ze mam uzlinu na lavej strane krku cca 1cm a svrbi ma uz tyzden cele telo.Samozrejme ze som patrala po internetet a vyskocil mi lymfom vsade.

Tu uzlinu tam mam uz dva roky na sone mi povedali,ze je to typicka uzlina reaktivna,takisto mam rok uzlinu asi 5mm nad klucnou kostou zvacsi sa ked som chora.

To svrbenie som mavala obcas pocas tehotenstva to preslo,som 6 mesiac po porode je to tu zas uz tyzden to trva.Hlavne hlava,krk,obcas na rebrach.

Aj som schudla,ale zacala som cvicit 5x do tyzdna kardio cvicenia intenzivne cvicenie 30 min,jem 3x denne nejem sladke a nejem po 6 hodine takze to sa snazim pripisat tomu.Schudla som za 2 mesiace 3kg

Stale sa ale bojim ze mam lymfom uz som na nervy len placem a stresujem sa aj babatko:(

Prosim vytlcte mi z hlavy ze mi nic nie je

mj0000

Judita_1 ako ti doktor v MT vyšetril tú krv? ORL ďalšie bolo pozitívne? Mám 21 takmer rovnaký problém s tým že uzlím mám o dosť viac, pomaly pribúdajú, sú síce do 1 cm ale... za sebou mám ORL krvy, sono, zubára, v poriadku. Vyliečili mi streptokoka a poslali ma preč, že mi nič nie je. Pritom občasná teplota a pocity "slabosti" pretrvávajú. Tvoj príbeh ma vystrašil.

kablica

zetju nema lymfom, zetju ma strach, co bude s nou a s dietatom po rozvode, ma strach, ze ked sa nieco stane jej, tak dieta ostane samo a nebude sa mat on kto starat. preto sa prehnane pozoruje, preto presuva pocit neistoty z buducnosti a sklamanie z rozpadu vztahu do inej oblasti psychiky. upina sa podvedome na svoj zdravotny stav, ale je za tym hlboka uzkost prameniaca zo straty akejkolvek existencnej istoty seba a dietata.

Judita_1

Ja by som si srandu určite nerobila.
Pred 2 rokmi mi bol diagnostikovaný lymfóm a to som už predtým chodila po lekároch aspoň 11 mesiacov.
Našla som si hrčku na ľavej strane krku a vtedy ma prvýkrát poslala obvodná na ORL. Tam mi predpísala asi 5krát antibiotiká, ktoré mi samozrejme vôbec nezabrali. Krv som mala podľa obvodnej v poriadku.
Pochodila som všetky oddelenia od zubného, gastroenterológiu, gynekológiu až po neurológiu a nikde nič. Každý mi tvrdil, že mám problémy s chrbticou, popr. hyperventilačný syndróm a reaktívnu uzlinu.
Keď mi pribudla druhá uzlina tak ma poslali na hematológii, ale tam mi tiež povedali, že je zápalového pôvodu.
Takmer po roku som sa odvážila na vlastnú päsť odísť do Martina na vyšetrenie s tým, že ma tam možno aj vyrazia. Dovtedy som už mala 3 uzliny, schudla som 8 kg, každý večer som mala teplotu, ale len zvýšenú (max. do 37,5) a v noci som sa potila.
V MT mi po vyšetrení krvi povedal hneď lekár, že musím zostať na biopsiu uzliny. Vybrali mi uzlinu, ktorú som mala nad kľúčnou kosťou. Po 2 dňoch ma prepustili a doma som čakala 2 týždne na výsledky histológie. Keď mi zavolali, tak mi povedali, že je to zhubné, mám sa pobaliť a na ďalší deň mám prísť. Vtedy sa začal ďalší kolotoč vyšetrení: CT hrudníka, USG brucha,... a o 2 dni chemoterapia. V nemocnici som si poležala len 6 dní, ďalšie dávky chemo som už dostávala ambulantne a to každé 2 týždne.
Nechcem týmto nikoho strašiť a ani poukázať nato, že dotyčná osoba má alebo nemá lymfóm, lebo to je úlohou lekára.
Vtedy som mala 21 rokov a na rakovinu nikto nemyslel, ale každý to skôr pripisoval psychike, kvôli VŠ.
Dnes mám 23 rokov, bez problémov študujem na 2 VŠ a som o.k.. Vyliečila som sa za 6 mesiacov, teraz chodím na pravidelné kontroly.
Počas chemoterapie som spoznala kopec skvelých známych ľudí, ktorí sú väčšinou v mojom veku. Starších ako 35 rokov tam bolo veľmi málinko.
Lymfóm je dobre liečiteľný a ak ho aj náhodou máte, tak nie je nič stratené.

Naadejka

Zetju bud stastna,ze si zdrava a neprivolavaj si chorobu,vsetok cas radsej venuj dietatku a to by Ta malo priviest na ine myslienky.Chapem ,ze prechadzas zlym obdobim,ale snaz sa bojovat aj za dietatko a nie klesat ku dnu.Psychika je krehka zalezitost ja sa neopovazim sudit nikoho,viem co dokaze robit s clovekom.Naopak my mame vazne ochorenie a my sa ho snazime nepripustat si,lebo pdsychika velmi ovpyvnuje celu imunitu a snazime sa byt co najviac v pohode.Necitaj nijake fora,tes sa ,ze sa prebudis a dakuj Bohu ,ze si zdrava a mas dieta.Obklopuj sa ludmi,kde je pozitivna energia a rob vsetko, co mas rada,ved sledovat dietatko ,ake pokroky robi kazdym dnom je nieco uzasne....Prajem Ti vela sil a viac radosti zo zivota.

llek

Hlavne si ale treba este precitat, ze z hladiska celej populacie je to zriedkave ochorenie, takze vacsina ludi co ma obavy, v skutocnosti lymfom nema. Z mojej skusenosti mozem povedat, ze absolutna vacsina tych ludi, co si uzkostlivo ohmatkavaju uzliny, ktore kdesi v hlbke nahmataju a zvacsa ide o uzliny povedzme 5-10mm, su ludia, ktori su zdravi, len sa prilis pozoruju, moc citaju internet a zbytocne prepadaju panike. V poslednom case mam pocit, ze by bolo treba sa venovat nielen vcasnej diagnostike nadorovych ochoreni ale venovat viac pozornosti prevencii vzniku hypochodnrie a karcinofobie.

KamilaP

Aké sú vlastne najtypickejšie príznaky lymfómu a za akú dobu sa rozvinú, resp. aký má priebeh?
Pýtam sa hlavne preto, lebo všade sa píše niečo iné a mám pocit, že dnes sa už každí obáva lymfómu.