Vlasy - poradňa

Tinka112233

Áno zmena nastala krátko po presťahovaní. Kožná mi robila vizuálne vyšetrenie hlavy zistila miernu seboreu, predpisala alpicort trochu pomohol ,ale vypadávanie sa vrátilo a ešte mi robila aj odber...štítna žľaza ok akurát mi zistila mierny pokles železa, ale železo som už vybrala. Užívam aj iné vitamíny,zinok, vit.c, B,pijem veľa vody (aj 2 litre denne)
antikoncepciu neuživam ani som nikdy neužívala. Lieky som neužívala žiadne. Až teraz som začala kôli alergii.(Alerid). Som z toho strašne smutná lebo to vyzerá desne :(
A ešte som zabudla dodať... niekoľko rokov do zadu, som si farbila vlasy na čierno a nechala som si ich odrásť a tie nové odrastené vlasy sú takéto slabé.
Vopred ďakujem za radu :)

kakakula21

Tinka píšeš, že ti lekári nepomohli. Neviem aké vyšetrenia si absolvovala, ale ak sa stav tvojich vlasov a pleti v posl. dobe výrazne zmenil mala by si absolvovať kompelexné vyšetrenia. Navštív svoju obvodnú lekárku, ktorá ti urobí aspoň základné odbery, príp. ťa pošle k ďalším odborníkom. Neviem, či užívaš nejaké lieky. Stav vlasov a pleti niektoré preparáty výrazne ovplyvňujú. Neužívaš antikoncepciu? Skús napísať niečo viac. Aké vyšetrenia si absolvovala, aké lieky užívaš, či tá zmena nastala presne v čase presťahovania, atď. Potom ti skúsim poradiť lepšie.

Tinka112233

Ahoj potrebujem tiež poradiť. Odkedy som sa presťahovala (to je 3 roky) sa moje vlasy neskutočne zmenili... neviem či je to tou vodou, ale skúšala som všeličo a nič nepomáha. Mala som ich vždy dlhé po pás a husté rýchlo mi rástli a teraz? Jedno čoraz redšie seno na hlave, veľmi padajú ( kožná mi nepomohla) lámu sa, bojím sa ich učesať a mám pocit, že rastú ohromne pomaly. Sú úplne iné ako boli predtým a musím podotknúť, že takto rapídne sa zmenila aj moja pleť same akné a zostarla som minimálne o 10 rokov na tvári. (Mám 25, ale moja pleť má po 40-tke) Som zúfala neviem, čo mám robiť, lekári mi nepomohli :( Ďakujem za každú radu.

kakakula21

Takze pekne po poriadku.
1. Prvy krok je spravny strih. Huste vlasy treba prestrihat, prevzdusnit aby sa odlahcili. Vhodne je postupne ostrihanie aby vlasy neposobili ako ,, helma ,, alebo levia hriva. Preto treba vyhladat dobru, zdoraznujem dobru kadernicku, ktora da vlasom ten spravny smrnc.
2. Druhy krok je spravna starostlivosť. Kedze huste vlasy su vacsinou vlasy suche, dolezita je hydratacia. Ako prvy odporucam kokosovy olej, najidealnejsie je ho naniest od polovice dlzky vlasov, najlepsie na noc, den pred umytim. Je z olejov (podla mojho nazoru) na vlasy najlepsi. Dolezite je po umyti pouzit vzdy hydratacnu macku. Pozor! Nie kondicioner ale masku. Kondicioner vlasom viac uskodi ako pomoze. Netreba to ale s hydrataciou prepisknut aby vlasy neostali splihnute.
3. Treti krok je uprava vlasov. Vsade sa docitas ako sa vlasy nemaju fenovat a zehlit. Ale (podla mna) tvoj typ vlasov urcitu upravu potrebuje. Vyfukaj si po umyti vlasy na gulatu kefu, cim ich uhladis a zaroven im das tvar. Zaobstarah si kvalitnu zehlicku a nie prilis vysokou teplotou (160 stupnov) ich prezehli. Vlasy budu vyzerat zdravsie a upravenejsie.
4. Stvrty krok ti musim spomenut. Urcite si uz pocula o brazilskom keratine. Vlasy vyživuje, uhladzuje a narovna na niekolko tyzdnov. Je to sice drahsia zalezitost ale ak ti ho urobi kvalifikovana odbornicka s kvalitnym produktom vysledok stoji za to.
5. Tak toto zatial. Kludne sa pytaj ak ta nieco zaujima.

cuketka

tak sú stredne dlhé, vôbec si ich nefarbím, nijaký špecialny zostrih (ofinu mám dlhú ako ostatné vlasy), jedine si ich vždy fúkam, žehlím tak asi raz za 3 mesiace (ak vôbec) ... používam samé vyživujúce masky, kúry, šetrné šampóny na suché a poškodené vlasy ale furt som na to tak dajak rovnako ...

kakakula21

skus mi napisat viac o tvojich vlasoch, su dlhe, stredne dlhe, kratke, farbene, zostrihane do postupna, alebo nie, ci si ich fukas, zehlis, ako casto farbis a pod.

cuketka

ako sa starať o veľmi husté vlasy?? na povrchu ich mám trocha suché (také do krepovita) ale inak sú v pohode, ak sa nečešem ... keď ich rozčešem, sú ako suché seno :/ ...