Susedia, vzdy sa najdu nejaky, čo vas nahnevajú

Príspevok v téme: Susedia, vzdy sa najdu nejaky, čo vas nahnevajú
Fero M.

POvedzte mi.ci je toto normalne..

Pred pol rokom susedia podnami oslavovali do 00:30 v noci. Manzelka vstavala o 5tej do prace, tak ich isla upozornit aby boli tichsie a ze co to ma vlastne znamenat. Tak si to tam vykecali a stichli.
Dnes sme stretli manzelku muza ktory otvoril a zacala nam nakladat ze co sme si vtedy dovolili, ze oni su slusny susedia a stalo sa to raz a ze im zomrel syn 8 rocny na rakovinu a oni mali posedenie, a s placom nas zacalaa slovne napadat vo vytaahu a urazat. Dva mesiace pred tym som tam bol ja lebo jej manzel vratal s priklepovou vrtackou o 21:45 na co vsetci susedia triwskiali dookola a sused vedla prisiel k nam ze co vystrajame. Tak som mu to vysvetlil a isli sme ich spolocne upozornit.
Susede som vysveylil ze ma mrzi ze co sa im stalo ale nech to nevytahuje do podstaty veci.
Naco zacala ze keby sa to stalo nam a hluposti a tresla dverami na vytahu co takmer odleteli. Predtym mi vynadala ze sim hlupy atd, tak som otvoril a spytal sa jej ze ak som ja hlupy ci je toto inteligentne. A znova to iste dookola

ahjaj

stalo sa mi to pred 4 mesiacmi. Bola som v noci smädná a išla som sa do kuchyne po tme napiť. Ako naschvál mi vypadol z ruky pohár s pitnou vodou, rozbil sa na dlaždiciach v kuchyni. Tak som zaspätkovala opatrne, lebo som bola bosá k svetlu, aby som ho zapla, chytila metlu a začala to zametať. A keďže v tom bola voda, bolo treba aj utrieť, a ja som vyniesla stoličky z kuchyne do obývačky, keď počujem klopanie.
Mestská polícia. Vraj ruším nočný kľud , susedia sa sťažovali. Musela som podpísať papier, že som akože poučená.... sotva som ešte pospala do rána hodinku
Poobede som navštívila susedov a pekne som im povedala svoje. že priama cesta je zaklopať, či je nejaký problém a nie volať na mňa políciu, tá má fakt aj inú prácu.

anetaa

Niekomu prekážajú ľudia, ktorí sa neustále sťažujú. Pokiaľ majú začo, tak je to normálne. Iste si treba zvyknúť na hluk menších detí, prípadné opravy bytu. Ak ale začne byť hluk otravujúci je jedno či je to poobede, alebo v noci, tak to normálne nie je. Tolerantní by mali byť predovšetkým tí ktorí hluk spôsobujú, ale väčšinou sú to ľudia, ktorým to je jedno. V bytovom dome platia určité pravidlá ale niektorí si myslia, tým že sú vlastníci bytu ostatné sa ich netýka. Urobia si z bytu posilňovňu, bežiaci pás robí lomoz až to v byte duní(miesto toho aby si zašiel do posiľnovne a obmedzil žrádlo) Masážny stroj, údajne na boľavé kríže (skôr na veľkú ritku) spôsobuje nepríjemný tlmený zvuk a to všetko aj 2 hodiny denne. Vyprašovanie rôznych dek, povlakov, matracov aj s odrobinkami keksíkov, vlasov, či nechtov, sa vytrása nad balkónom susedov-teda nás. Zasklili sme si balkón ale cez vetrák k nám ide prach, záclony periem každú chvíľu. Ak majú dole upratovať spoločné priestory, trčia tam aj mesiac, než to umyjú. Rozmýšľala som že si kúpime malú trampolínu, ale najprv som si zisťovala hluk na fore a tak sme od toho upustili, pretože pod nami zasa máme tolerantných susedov, ktorí si to nezaslúžia. Je to o ľuďoch a zvlášť keď sa do spoločného bytového domu nasťahujú obaja z dediny, tak si myslia že to čo robili doma, môžu aj v ich byte bez obmedzenia. A práveže sú ľudia, ktorí sa radšej do ničoho nechcú miešať, povedia si nech to za nich yyrieši niekto druhý aj keď nim samým to vadí.

Kimmy_CA

Je to síce už štyri roky stará téma, ale mne zas príde zvláštne to, že ak niekomu zomrie dieťa, tak ten človek sa cíti že je oprávnený a má právo robiť bordel v strede noci cez pracovný týždeň a to bez ohľadu na to, ako jeho správanie môže negatívne ovplyvniť desesiatky iných ľudí. Lebo predstavte si že pracujete ako napr. dispečér leteckej dopravy (práca ktorá je veľmi mentálne namáhavá), kvôli tomu že ste sa nevyspali pretože susedia robili bordel sa pomýlite a spôsobíte tým katastrofu s niekoľkými stovkami mŕtvych. (Síce sú tam už teraz technické systémy ktoré toto monitorujú napríklad to, aby sa dve lietadlá nezrazili, no ale aj tak sa napr. toto stalo v roku 2002 tuším, pretože vždy existuje potenciál pre ľudskú chybu.) A Fero jasne napísal že jeho manželka potrebovala byť v práci mentálne čerstvá (čo nekoresponduje so stavom nevyspatosti) práve kvôli tomu že mala veľkú zodpovednosť priamo za životy iných detí. Ja neviem čo je na tomto nepochopiteľné a neakceptovateľné.

Ja síce bohužiaľ zatiaľ nemám deti tak neviem posúdiť ako by som sa chovala ak by mi nedajbože nejaké dieťa zomrelo (ale nemyslím si že by som robila opilecký rev o pol jednej v noci, lebo by som skôr bola tak zničená a v takej silnej depresii že by som asi nevládala ani vstať z postele), ale čítala som raz v internetových novinách o jednej austrálskej rodine, kde boli rodičia, ich tri deti a aj otec manželky (dedo tých detí) všetci spolu na dovolenke v Európe. Rodičia tam zostali buď dlhšie alebo kratšie ako dedo s vnúčatami (ktoré to bolo si už presne nepamätám), aby si spravili ku koncu cesty aj nejaký romantický výlet len pre dvoch a išli domov do Austrálie iným lietadlom ako ich deti a dedo. A títo cestovali práve tým malajským lietadlom do ktorého nad Ukrajinou niekto úmyselne napálil bombu. Rodičia ktorých všetky tri deti, ako aj ich dedo, tam zahynuli potom povedali, že takú bolesť aká im bola spôsobená si nezaslúži nikto, ani tí páchatelia ktorí im túto bolesť spôsobili. Takže áno, aj ľudia v takejto situácii kde im zomrie dieťa môžu reagovať rôzne - niektorí ako hyeny.

Dankaaaaa

Mne prekážajú susedia ktorí sa sťažuju. Podľa mna by sa susedia mali naučiť tolerancie. Ludia nie sú vo vlastnom byte vždy ticho, kým hluk nie je naozaj pravidelne aspoň 1x do týždňa susedia by sa s tým mali naučiť žiť. Ak je to častejšie tak by si mali nájsť čas sa porozprávať o udalostiach mimo dňa kedy sa to deje a dohodnúť sa. V noci sa nič nevyrieši - psychologicky to nie je možné, len sa zhorší vzťah a vystupňuje provokácia. Zlý vzťah sa už nikdy nenapraví. Políciu by som volala len v prípade strachu o život alebo majetok, polícia tu nie je na riešenie bežných medziľudských vzťahov.

0vecka

jj ale len ti vynadala ne? nechodi ti vyzvanat kazdy den ani to niesu utoky na dennom poriadku... inak ja by som ti asi poradil vytiahni nabuduce mobil a natoc si ju... taky ludia sa vecsinou zvecnenia ich konania boja

0vecka

nj inak decko moze revat... to im nikto nemoze zakazat... tazko povedat kym su to len take reci tak by som to nechal tak ...

Fero M.

prave som stretol susedu co ma male mesacne dieta a jej manzel bol vtedy so mnou u nuch cecer ked vrtali.
Tak im vraj nalozila za to a aj za to ze ich dieta place cely den...
Skoda reci...
Potrebuje pomoc co aj celkom.chapem

0vecka

fero kasli na to ..nehrot zbytocne situaciu zomrel jej syn tak je z toho na nervy... vidim ako ta rozcerti jedna reakcia tu na fore....

a tiez nevim preco by smrt v rodine mala davat pravo rusit inych ludi... mne zomrel skrecok no a? mam teraz pustit radio na plne gule?

Beriem ze ked niekomu zomrie dieta tak nemusi to dobre zobrat preto by som tresnutie vytahovymi dverami vobec neriesil ale aj kebyze viem ze maju kar tak im kludne zaklopem a poprosim aby sa utisili.

karolinka122

Fero, vykasli sa uz nato, ani o tom nediskutuj, susedka je zjavne psychicky chora, bodaj by nie po tom, co zazila, musis to pochopit, snad sa z toho raz dostane, netreba to brat smrtelne vazne, co ti povedala, ked pojdes okolo nej, pomysli si 3 x "zle prec" kedze ma tendenciu ta preklinat a ak nemas chut, nemusis ju ani pozdravit.