Samota

Príspevok v téme: Samota
Denizka

Zhrniem to:
opustil ma priateľ, ktorý ma pred troma mesiacmi žiadal o ruku...zrazu som ostala sama...ďaleko od domova, od priateľov, keďže sme spolu vycestovali do zahraničia, že si zarobíme dáke peniažky a vrátime sa.
nerozumiem tomu, prečo ma opustil...On mi však tvrdí, že už ma neľúbi tak ako kedysi....Že mu na mne záleží ale už to nie je láska...

je to o to ťažšie, že som v zahraničí a nemám tu okolo seba veľa priateľov a strašne sa bojím samoty. Musela som sa odsťahovať ku kamarátke, ale má to háčik, že mám strašne ďaleko prácu a musím po nociach dochádzať, čo pre mňa nie je moc jednoduché...
všetko si beriem k srdcu, som precitlivelá a bojím sa, že to tu sama nezvládnem.
Na druhej strane sa bojím ísť domov a začať niekde od znova, že si nenájdem prácu a pod.

neviem čo mám robiť...nedokážem sa nad to povzniesť, nevládzem čakať na zázrak a neviem sa pohnúť z miesta...

Plánovala som s ním rodinu, budúcnosť a toto som vôbec nečakala...

Bola by som rada, keby mi niekto poradil ako sa s tým vyrovnať...ako začať znova žiť a nie sa len utápať a ľutovať...:(
je to strašne ťažké zrazu byť na všetko sama ...

freemanmatt

ahojte mne sa to tiez stalo,ale nechala ma priatelka po vycestovani tiez som z toho bol zufaly no pozbieral som sa a odysiel som z UK do Nl nacal som dalsiu etapu zivota sice sam ale predsa sa to da ...kazda/y to dokaze len si treba verit

soren

Ahoj, mne sa stalo presne to iste, s priatelom sme takto vycestovali do zahranicia a po dvoch mesiacoch mi bolo oznamene, ze ma nelubi tak ako predtym, tiez som tomu nechapala, pretoze sme nemali problemy, hadky, velmi sme si rozumeli ako ludia...bolo to narocne obdobie, no bolo to aj na nieco dobre :) mala som moznost rast sama ako clovek, pracovat na svojom duchu i tele..v zahranici sa clovek citi predsalen osamelejsie ako doma..
no ale to som chcela, po vsetkych tych burkach, ktore sa udiali, sme naspet spolu....a bola toho cela kopa, jak z romanu od Pilcherovej :D
sme mudrejsi a lepsi k sebe...v duchu si zelam prijat vsetku lasku, ktoru mi dava a ja mozem davat jemu a davno uz davno som odpustila, co ma tazilo..

vydrz a bude dobre

liea

Veronik,

máš pravdu...v oboch prípadoch...on sa zachoval rozumne a ja by som to mala prijať...lebo vzťah nemôže byť postavený na jednom z partnerov a ja viem, že lásku si nevynútim...lenže môj mozog akoby to odmietal pochopiť...nedokážem pochpiť ako niekto môže prestať ľúbiť...len tak ...
Mal všetko - opraté, navarené, napečené, nakúpené...a aj to bola chyba...

najhoršie je na tom všetkom to, že ja si to uvedomujem...len to odmietam prijať...

a stále niekde tam v diaľke mám postavený vzdušný zámok, že on sa vráti...tak ako sa vrátil 3x predtým, keď mi to spravil...A áno viem, tu je na mieste porozmýšľať o nejakej svojej hrdosti...ale človek keď úprimne ľúbi stráca aj poslednú hrdosť...navrhol mi, keďže sme v zahraničí, že by sme mohli bývať spolu ako kamoši, ale to by ma asi zabilo vzhľadom na fakt, že ja ho ľúbim a on by sa ku mne správal chladne resp. ako ku kamoške a ja by som stále od toho niečo očakávala....

stále mi vraví, že iná v tom nie je ...že on chce byť jednoducho sám...

a moja samota...nikdy som nebola sama...vždy som mala okolo seba ľudí - kamošky zo školy na intráku, teraz jeho...vždy tu bola opora niekto o koho som sa oprela....zrazu majú kamošky rodiny a ja som niekde v zahraničí...a viem, že tých pár známych čo tu mám nemôžem dookola otravovať len preto, že sa cítim opustená a sama...
Neviem sa s tým zmieriť, najradšej by som posunula čas...

Veronik

Vzťah dvoch ľudí prechádza rôznymi štádiami. Vy respektíve tvoj bývalý partner sa podľa všetkého dostal do bodu kedy sa potreboval pohnúť ďalej. Pravdepodobne nevidel budúcnosť takú akú chcel keby vo vašom vzťahu zotrval. Požiadal ťa o ruku, čím jeho dovtedy len predstavy alebo myšlienky nabrali na intenzite a začali sa formovať do reality. Stáva sa, že to čo máme v hlave hneď po vyslovení nie je pre nás napriek tomu, že sme to dovtedy tak považovali, správne. Možno mu to \"trklo\" a rozhodol sa odísť skôr ako by to vám obom ublížilo. Čo je ten lepší prípad. Spomenie ti aj druhú variantu-prišla mu do života iná žena ktorá ťa výrazne zatienila. Môže to byť však iba chvíľkový ošial a po čase si môže uvedomiť, že urobil chybu a bude sa chcieť k tebe vrátiť.
A teraz k tvojej samote. Viem, že je ťažké byť v cudzej krajine bez rodiny, kamarátov alebo aspoň niekoho na koho sa môžeš obrátiť a spoľahnúť sa na neho. Ale túto variantu si si vybrala ty sama rovnako ako sa kedykoľvek môžeš vrátiť späť. Ak sa ti tam nepáči a necítiš sa dobre plus nemáš vytvorené prijatelné podmienky tak načo tam ostávaš? Mňa napadá len jeden dôvod-môže ti to pomôcť prekonať rozchod. Si silná žena a jediné čo by si mala urobiť je počúvať svoj vnútorný hlas. Tiež by si sa mala naučiť fungovať sama. To znamená naučiť sa byť len sama so sebou. Dokážeš čokoľvek len si urči cieľ, začni žiť tak ako keby si ho dosiahla, buď usmievavá a pozitívne naladená a príde to k tebe. Hlavne nesmieš mať strach, nikdy mu nesieš dovoliť aby ti v čomkoľvek zabránil. Čoho sa máš báť? Na tejto Zemi máš len jedného nepriateľa a tým si ty sama.
Želám Ti veľa šťastia v hladaní samej seba a uvedomení si toho, že čo chceš budeš mať (ale pozor! keď budeš myslieť na zlé veci tak ti prídu a tie)
Krásny deň! :)

2bodka

Rozchod este nie je koniec sveta ale mozno zaciatok niecoho uplne noveho.
To, ze si v zahranici neznamena, ze nemozes stretnut ineho chlapa.
A kedze tam pracujes, urcite ovladas aj jazyk, kde je potom problem?
Hlavu hore. Mozno na teba caka uz niekto iny, ale ked budes negativne mysliet, budes negativnu energiu aj vysielat, a to si ta potom ziaden chlap nevsimne. Usmievaj sa, nikdy nevies, koho mozes stretnut na ceste do prace. Zivot je len jeden a ak niekto z nasho zivota odisiel, znamena to, ze splnil ulohu, ktoru splnit mal ;) a teraz uz moze prist ten, ktory ostane navzdy ;)

simatt

ahoj draha,
ja som ten rozchod zazila asi dva dni dozadu, po 3 rokoch.... viem velmi dobre ako sa citis , hoci my sme v zahranici neboli....no ozrejmili sme si , ze ja chcem deti a svadbu raz niekedy....a on nikdy.... strasne to boli , lebo vravi , ze keby sa toho vzdam, tak sa nikdy nerozideme, ale musim byt silna, ak chces, nechaj mail a mozme pokecat viac....