Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

dalsi clen

Ahojte vsetci. Som velmi rad, ze som nasiel toto diskusne forum na internete. Aj ja sa chcem s vami vsetkymi podelit so svojimi pocitmi a v ziadnom pripade nechcem vzbudzovat lutost, ale ponaucenie pre tych, ktori diagnozu RRR, syfilis a dalsie podobne pomenovania nevideli na vymennom listku od svojho lekara.

Som tiez zo slusnej rodiny a neviedol som promiskutny zivot. No bol som hlupy a naivny. Hoci som pouzival ochranu, pri oralnom sexe nie (hoci sa o tom vsade v zdravovede a v clankoch na internete pise, vsak?), ved svet gombicka, mne sa to predsa take nemoze stat-myslel som si.... Ach ake sproste a naivne. A pytat si pisomne potvrdenie o zdravotnom stave od partnerky pri zoznamovani a pred pohlavnym stykom? Kdeze! Naco! Aky som bol hlupak.....

Na podozrenie zo syfilisu som prisiel uplnou nahodou v ramci predoperacnych vysetreni. Necitil som na sebe ziadne priznaky a citil som sa uplne fit. Ked mi prakticky lekar povedal v ambulancii, ze mam v krvi protilatky proti syfilisu, totalne ma schladilo. Este hned v ten den som isiel na obvodne kozne oddelenie, kde mi zobrali dalsi odber krvi na sedimentaciu a zajtra dalsi odber do KE. Citil som sa ako zbity a zahanbeny ako pes. Som si vedomy, ze ta diagnoza je jasna na 90 percent a niet pochyb, ze to mam. OK, stalo sa co sa stalo. A dakujem Bohu, ze som sa to dozvedel a budem sa moct ist preliecit v najblizsich dnoch. Uvidim, v ktorom stadiu som a kolko rokov alebo mesiacov tu pliagu v sebe mam na zaklade dalsich testov a vyjadreni lekarov. Dost tazko to zatial psychicky znasam. Uplne sa mi zmenil pohlad na zivot a moje priority sa obratili opacnym smerom.

Svoj zivotny zazitok beriem ako vztyceny palec s padesiatimi vykricnikmi. Verim, ze aj tato negativna skusenost ma nejaky hlbsi zmysel, ze mi pomoze zmenit moj pohlad na svet, alebo stretnem zaujimavy ch ludi, ktori mi poradia alebo pomozu rast vyssie. Uz teraz sa mi otvorili oci. Citim sa ako keby som sa prebudil zo sladkeho sna, spadol z nejakeho oblacika prudko do zumpy.

Kedze ma caka o par dni hospitalizacia, chel by som poprosit, ci by sa niekto nepodelil so skusenostami z nemocnice. Je to tam naozaj peklo?

Na zaver by som chcel vsetkym popriat vela zdaru a sily a tym, ktori syfilis nemaju a maju tendenciu nad nami ohrnat nosom, viac tolerancie. Moze to stretnut kohokolvek ani nevie ako. Davajte si pozor a pocuvajte rady lekarov a odbornikov co sa nam snazia vtlct do hlav o prevencii pred pohlavne prenosnymi chorobami.

hugo1

bea5555- tak ako pisem kazdemu - nie kazda vyrazka znamena syfilis. nehladaj sposob ako to nejak zakryt. Pises ze mame nieco poradit aby to zmizlo. Syfilis je skryta choroba-pokial uzivas nejake antibiotika napr. na chripku- tak tie tiez schovavaju priznaky syfilisu. Ale nie je to dobre, pretoze mne to zistili v tretom stadiu co bolo za 5 minut 12. Ak mas podozrenie tak je idealne ist ku koznemu nech sa na teba pozrie.Nevravim ze ho mas ale ak ho mas tak zakryt to nejakou mastickou ti urcite nepomoze.- lebo aj ked vyrazky zmiznu ale syfak zostava v tebe. TAk sup sup k doktorovi

bea5555

ahote chcem sa spytam ja mam tiez vyrazky v okoli posvi a obavam sa ze ide o syfils a neviem co mam robit a co sa na to da dat aspon preventivne ci mi to zmizne

hugo1

cau XYZ111 - nie kazda vyrazka znamena syfilis. to sa velmi tazko da povedat. ale ak mas podozrenie tak treba ist ku koznemu. vela ludi co mi tu pisalo ze ma vyrazku tak bolo u lekara a bolo to uplne nieco ine. milion inych veci

akinom007

hugo1/ je tu toho strasne vela prosim ta, ake si mal prve a potom aj dalsie priznaky?
ako a cim zacala liecba a ako prebiehala?
dakujem za odpoved
poprosim na mail akinom007@centrum.sk

akinom007

hugo1/ je tu toho strasne vela prosim ta, ake si mal prve a potom aj dalsie priznaky?
ako a cim zacala liecba a ako prebiehala?
dakujem za odpoved
poprosim na mail akinom007@centrum.sk

alenka_maxova

soffi, inak neviem ci citas obcas prispevky od pana pod nickom RNG, ale on casto doporucuje zvysovat si viralnu imunitu. Mala by si uzivat selen, zinok, aloe..Aspon toto som sa docitala na jeho strankach. Vraj sa proti vsetkemu treba posilnovat zvnutra

alenka_maxova

wreck, tak aj ja som mala vtedy cosi za sebou, no nebol to zrovna sex. Je kopec aj inych praktik, pri ktorych moze dojst k nakazeniu sa. Ja som si bola ista sebou, ale probuh dat si urobit jeden test nie je pre nikoho ani nakladne, ani nijak obmedzujuce :)