Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

alenka_maxova

saskiaaa, ja nie som bezchybna,a le v jednom mam jasno. Kto nestrieda partnerov a je si vyberom svojho partnera isty, nemoze dostat pohlavnu chorobu. Viem, ze v dnesnom svete sa neda vyberat si partnera podla toho, kolko sexualnych parnerov mal pred tym (lebo kazdy uz s kazdym spal), ale ja som si na to davala vzdy pozor. A to je to, na co mali ludia s pohlavnou chorobou mysliet...To je vsetko, co tym chcem povedat. Nelutujem nikoho, ani keby som ja dostala tuto chorobu, nechcela by som, aby ma niekto lutoval...Ved by som si za to mohla sama..

saskiaaa

ja sice syfilis nemam..ale uprimne tychto ludi lutujem..hugo to myslel tak, ze v dnesnej dobe mozes dostat hocico aj ked mas len jedneho partnera sexualneho..samozrejme, ze striedanie zvysuje riziko..ale opakujem sa..staci ti za zivot jeden sexualny partner a mozes sa nakazit..moze ta podvadzat, mohol mat pred tebou niekoho nakazeneho atd..takze nesud pokial nevies okolnosti

alenka_maxova

Hugo1, ano, ani ja som nepochopila, ako z lasky sa da dostat syfilis. A moje poznamky nie su primitivne, primitivne je jedine spravanie ludi, pretoze ich to privadza casto k pohlavnym chorobam. A ked si vsetci budete pred tymto zatvarat oci a len sa lutovat, nikdy nepochopite, ze je to vasa chyba. Preto som napisala to, co som napisala. Objasni nam, ako je mozne dostat syflis z lasky a ja odvolam vsetko, co si myslim, ze je pravda :D :D

LETICIA

hugo trosku zle si to napisal, napisal si ho, ze si ho dostal z lasky, priatelku mas 5 rokov a ju si nastastie nenakazil, tak potom to nemas od nej, nie?

hugo1

Missica88- nemyslim si ze by si bola nakazena, kedze ti brali aj krv tak by ti to urcite zistili.podla mna to bude nieco uplne ine.
alenka_maxova- nerozumiem tvojmu prispevku do tohoto fora- v jednom mas pravdu ze je to sexom- ale niekedy ani nevies a dostanes to z lasky- ja som to mal 7 rokov a z mojou priatelkou som bol 5 rokov a nevedel som to-a chvalabohu som ju nenakazil- tak prosim ta neodzudzuj a svoj primitivne poznamky si nechaj pre seba.

alenka_maxova

to mate za to, ze sexujete s kadekym :) Nuz co, ked ste taki dospelaci, vyspeli na sex, tak si musite niest za vsetko aj zodpovednost.Viete co to je? To sa zvycajne u dospelych ludi taky termin pouziva.A Missica88, tvoj priatel je nakazeny, alebo co, ked usudzujes, ze by si mohla byt teoreticky nakazena??? To ze ta picha vo vajecniku neznamena, ze mas pohlavnu chorobu...ach

Missica88

Dobry den chodim s priatelom uz 7 mesiacou a asi tak v mesiac po nasom chodeni som dostala krce do laveho vajecnika moze to byt Syfilis?Bola som aj u ginekologa aj obvodna doktorka mi brala krv a nic nezistili iba nejaky zapal az teraz po antibiotikach sa mi vyhodili vriedky na jyzyku ale pomali mi to mizne na pohlavnom organe nemam nic ani moj partmer sa nestazuje na nejake vyrazky.Mozem byt nakazena?

hugo1

JUNAK ano mozes to dostat aj ked si sa neurobil. pokial prislo k pohlavnemu styku a bola tam nejaka ranka na oboch stranach (cize doslo ku kontaktu krvi) tak to mozes dostat. nie je to podmienene tym ze sa musis urobit.

JUNAK

servuste chcel by som sa spytat že či to možem dostat aj ked som sa neurobil robil som to s jednou odzadu ale iba dva či tri krat som to do nej dostal potom som nna to kaslal nič viac aj tak to možem chytit?

hugo1

cau sifo- nepanikaaaar. samozrejme ze pravdepodobnost nakazenia tam urcite je ale nemusel si sa nakazit. ja som mal tretie stadium. so svojou manzelkou som bol 5 rokov a ona nebola nakazena- zalezi od imunitneho systemu. doporucujem aby si isiel k lekarovi ale myslim si ze az po troch mesiacoch po nakaze to mozu zistit. to ti skor povie lekar. mozno sa uz nieco zmenilo... ale doporucujem urcite ist k lekarovi... drzim palce aby si bol zdravy