Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

ANTIGONA

Ahoj sifo, treba ist ihned k lekarovi obvodnému oznamiť mu tuto skutočnosť on ta uz posle na vysetrenia kde ti zistia či si sa nakazil alebo nie.Čim skor to zistis tym skor moze zacat liecba a budes to mat za sebou.NA NIC NECAKAJ!!!! a rychlo lekarovi!

sifo

Asi pred 2 tyzdnami som mal nechraneni sex s jednou babou a teraz som sa dozvedel,ze ma druhe stadium syfilisu...Aka je pravdepodobnost,ze som to od nej chytil?Zatial nemam ziadne priznaky...Da sa uz nejak zistit,ci som to od nej chytil?Nemam si dat preventivne nasadit penicilin?Dakujem za odpovede....

hugo1

footfetish- myslim si - ale to je len moj nazor. ze aj keby mala niejake pluzgieriky tak k prenosu syfilisu by mohlo dojst len ak by jej tie pluzgieriky krvacali... prestan mat obavy. myslim ze u teba je to ok. a ako radim kazdemu ak mas pochybnosti tak skoc k lekarovi

footfetish

hugo1 dakujem za odpoved. Moja psychika robi svoje ... som pomaly na nervy.

Este som sa Ta chcel opytat, si spominal nejake "pluzgieriky, resp. vredy" na chodidlach (v predoslych prispevkoch), ze si mal ... je mozne si to nejako u nej nevsimnut ?

Mal si to na oboch nohach ?
Resp. v pripade, ze by ich mala, tak su nakazlive aj na dotyk ?

Nevsimol som si u nej nic take,... ale fantazia pracuje naplno.

hugo1

ahoj footfetish- nemyslim si ze by mohlo dojst k nakazeniu ked ste robili to co opisujes. pokial k pohlavnemu styku neprislo tak ak by aj ona bola nakazena tak by muselo dojst ku krvnemu styku. cize u nej rana na nohach a u teba rana na ustach

footfetish

Ahojte,
mam jednu taku netradicnejsiu otazku ...

Bol som s jednou prostitutkou (mlada pekna baba), bozkaval som jej chodidla a chcem sa Vas opytat, ci sa takto da tiez preniest syf., prip. ine pohlavne cho.
Nejednalo sa o lizanie, ale len obcasne bozky cez zatvorene pery. Nevsimol som si nic zvlastne. Pohlavnych organov sme sa nedotykali, ani ziadne ine sexualne pratkiky sme nerobili - boli sme obaja obleceni.
Som z toho na nervy.
Dakujem pekne za normalne odpovede.

malasomto

syfilis v prvom stadiu zacina ako vred.Ver ze by si ho urcite vsimol.Ziadne zlte bodky jeden velky vred na pohlavnom organe.Dlhsie nemizne cca mesiac som ho mala.Vravi sa ze nesvrbi mna svrbel a ked som cikala stipal.Ochorenie ma mnoho tvari ale zlte bodky neviem...skus ist lekarovi nech sa na to pozrie.Stoji to za to,!

no name

no tie zltke bodky zasa niesu daake male su dost take viditelne , maju tak 1 mm a su aj na podkozke a aj zaludi tak neviem ... ale tak potom sko vyzera syfilis v prvom stadiu .. co ak to je to ? ... no pokusim sa ok dik

hugo1

no name- ja si tiez myslim ze to syfilis nebude. - nie kazda vyrazka znaci syfilis. ale ak nieco taketo mas tak je lepsie skocit k lekarovi... drz sa