Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

Rayenko

cawko mam 17 rokov a nechce sa mi to haldat na internete ze co je to ako sa to da dostat a co potom ked to dostanem prepacte mi moju lenivost
mohly bi ste mi to prosim niekdo vysvetlit dakujem

disability

Ahojte chcela by som sa spytat ci niekto z vas preliecenych alebo pocas choroby nemal takiez nejake prasklinky trhlinky na pochve a v okoli konecniku.Po tejto chorobe si totiz to aj kychnutie spajam s touto chorobou.Dakujem

Marmora

Andela34, dakujem Ti za radu. Toto som nikde na internete v tych super odbornych clankoch (kt. su vsetky rovnake) nenasla. Tato diskusia sa mi velmi paci, myslim, ze uz pomohla mnoho ludom, ci uz informaciami alebo po psychickej stranke.

andela34

Mramora, ak bol skutocne po prelieceny nemohol ta nakazit nakolko som sa na toto pytala lekarky a povedala mi ze my ti co sme po prelieceny SME NEINFEKCNY a nemozeme uz nikoho dalej nakazit.V krvi nam zostavaju len protilatky ktore si telo vytvorilo v boji s touto chorobou presne tak ako to zostanu cely zivot tieto latky napr po osypkach.AK mu ale neveris tak si daj spravit tieto testy, bud u svojej gynekologicky alebo ak mas dobru obvodnu tak povedz jej ,Neplati sa za to-

marmora

Dakujem Syfilis za odpoved. :)A kde sa daju tieto testy urobit? resp. u ktoreho odborneho lekara? urobi mi ich aj moj obvodny (vseobecny) doktor? plati sa za to, alebo to hradi poistovna?

syfilis

ahoj marmora, ked uz on bol prelieceny tak by ta nemal nakazit. ono zalezi aj od tvojho imunitneho systemu. moja priatelka s ktorou som chodil 7 rokov a ona to nedostala- ja som nevedel ze to mam tak som sa velmi bal ze som ju urcite nakazil. ked bola na testoch zistili ze ona je zdrava a pritom ja som to mal uz velmi dlho. ked som sa pytal lekarky ako to je mozne ze som ju nenakazil ked sme spolu sexualne zili a povedala nam ze ona ma urcite velmi silny imunitny system. takze tak. ale teraz ked som po prelieceni tak sme sa pytali a povedali nam ze mozeme normalne dalej spolu zit a uz ju nenakazim. mame uz aj zdravucke dieta. takze si myslim ze nakazit ta uz nemohol po prelieceni ale ak si chces byt ista tak skoc na testy ku koznej aj ty. ak by si este mala otazky tak napis

marmora

Ahojte, nahodou som natrafila na tuto diskusiu a pripomenulo mi to mojho byvaleho, ktory mal syfilis. Neobtazoval sa mi to oznamit, dozvedela som sa to az po par mesiacoch. Sice ma ujistil, ze bol prelieceny, ze je uz zdravy (preto som to vypustila z hlavy a nesla som na ziadne testy), ale co som citala niektore vase prispevky, tak som teraz v pomikove. Chcela by som sa Vas spytat, ci tu je nejaka pravdepodobnost, ze by ma mohol nakazit, aj ked uz bol prelieceny? Budem rada, ak mi pomozete, nakolko viem o tejto chorobe len tolko co som sa dozvedela z clankov a je ine vediet nieco viac od cloveka, kt. vie presne co tato choroba obnasa. Dakujem Vam.

syfilis

ahoj ElenaL. podla mna to zalezi od hodnot ake prave mame ale aj ja mavam to iste ze sa mi objavi male zacervenanie na penise alebo male prasklinky, ale urcite uz su neni take ako pred preliecenim. ale asi tym ze to uz mame v sebe tak sa to sem tam este takto ukaze.. ja mam ist na dalsie odbery v lete. tak uvidim ako dopadnem
1xy1- aj sa pripajam k tvojej podpore. DRZ SA.

ElenaL.

Ahojte, mam otazku.Som po prelieceny asi dva roky, zaujima ma jedna vec moze sa u nas znova opakovat primarne stadium tohoto ochorenia teda tvrdy vred?Alebo kpri opakovanom nakazani by sa nam uz nic neukazalo a choroba by toto stadium preskocila nakolko mame v krvi uz raz protilatky? kto viete prosim napiste.
Mam dole nejake prasklinky ktore trosku stipu a znova mam strach hoc som sa nemala kde nakazit.DAKUJEM