Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

syfilis

1xy1- zaciatok hospitalizacie je cisto na dohode s nemocnicou alebo s tvojim lekarom. podla mna nemusis nastupit hned. ja som sa s nimi dohodol aj ked mi povedali ze by to bolo vhodne co najskor. takze hned v tom tyzdni som nastupil. vsetky vysetrenia ti budu robit pocaz hospitalizacie. aj ja, AKO SPECIALNY PRIPAD, co som lezal namiesto na koznom na infekcnom, som taktiez absolvoval vsetky vysetrenia sam. proste som si pochodil vsetky kuty nemocnice.
podlaha napis mi mail a ja ti odpisem na vsetky otazky a na postup mojej liecby. nie ze by som to tu pred vsetkymi chcel tajit to vobec nie ale bude to dlhe tak nechcem tu zaberat celu stranu.

1xy1

Ďakujem za odpoved,začínam druhý týžden čakania na výsledky, aj ked viem že budú pozitívne ako tie prvé, tak by som najradšej už bola v nemocnici, pretože je to stresujúce, takto čakat. Chcem sa opýtat do nemocnice ma poslú na druhý den po výsledkoch z KE, alebo sa ešte na niečo čaká ? A tie vyšetrenia (ocné, usné...)sa robia v nemocnici pri hospitalizácii, alebo niekde mimo este pred nástupom do nemocnice ?

podlaha

syfilis.Ja sa preliečujem každý rok,minulý rok som nemusela byť preliečená pretože som mala úž hodnoty nízké-negatívne.Do minulého roka som mala pozitívne vysledky ale nakaziť som nemohla nikoho.Neviem ako to je s tebou,ale počas kontrol u kož.lekára som bola preliečovaná len tabletkami a to v domácom prostredí.Napíš mi prosím ťa niečo o tvojom prípade,zaujímalo by ma ako dlho sa preliečuješ,..........Ja som bola teraz u mojho ob.lekára výsledky dopadli dobre-musím povedať že som tam išla s malou dušičkou ale nakoniec fajn.

syfilis

1xy1- veru to uz si pri tom soku ani nepametam ci mi to povedali aj tam. oni ma poslali z tranfuzneho hned ku koznej ktora mi povedala diagnozu a odobrali mi krv a poslali do kosic.- myslim ze potom robia uplne specialne testy, preto treba cakat.
otecko,neviem co myslis pod testami BWR ale ak myslis ze ci robia tehotnej a taktiez dietatu po narodeni testy na syfilis tak urcite robia. ja som nikomu nevravel ze to mam a robili to aj manzelke aj malemu.

syfilis

miticka, myslim si ze likvor ti uz brat nebudu, ked ti ho nebrali prvy krat. ani velmi necakaj ze to hned klesne ale nemusis sa bat oni budu sledovat aspon rok ci ti to klesa a potom sa uvidi. mozno jedine v tom pripade ak by ti to rapidne stuplo ale to si nemyslim ked si uz po prvom prelieceni

miticka

ahojte Syfilis, Elizabeth191,
mne povedali ze to mam tiez asi roky v sebe, hodnoty som mala tusim 2500 (nespominam si presne). Doktorka povedala ze latentna forma.
Takze ak budu teraz po 3 mesiacoch hodnoty vysoke mozu chciet zobrat ten likvor? Zacinam sa toho bat, uz nechcem ist na preliecenie :(

Elizabeth191

Ahojte, mne povedala lekarka ze ak budem tehotna mam prist v tretom mesiaci.Preto ak mas problem ze vzdy o babetko prides chod az v tretom mesiaci , lekarke povies ze si nevedel ze si tehotna - nech ti dokaze opak dietatko uz bude silnejsie a takto o neho neprides a bude zdrave uvidis.Inak citala som aj o peniciline a vraj je bezpecny aj pre tehotne zeny ako jedno z mala antibiotik.Snad som pomohla.

oux

podlaha - bola som preliecena v prvom trimestri a v tretom, 14 injekcii penicilinu pokazde.

Zda sa mi, ze v po troch tyzdnoch je to strasne skoro, preto ti ten plod vzdy zabiju... Zabila by som ja ich...ach Boze..

Okrem toho, ak si preliecovana vzdy pred tym, nez otehotnies, tak naco tak strasne skoro to do teba zacnu pichat? Nesuhlas s tym...

Vola sa to predsa ZABEZPECOVACIA LIECBA pocas tehotenstva...takze akokeby pre istotu...

Jasne ze sa kazda buduca mama boji a tak podstupi, ale rozhodne nie po troch tyzdnoch.

podlaha

oux.Ja som pretrpela pri prvom dietati asi to čo ty.Hanbu,plakala som kde ma nikto nevidel,poníženie a tak........Chcem sa ťa opýtať kedy a koľko krát si bola preliečená počas tehotenstva?Pýtam sa preto lebo my sa pokušame o druhé bábo po desiatich rokoch a ked otehotniem kožná ma pošle v tretom týždni na preliečenie a počas liečby potratím.Stalo sa nám to už po druhý krát.Gynekolog mi po potrate povedal že tie antibiotiká mi úspešne zabili bábo.Tak už pátram o tom niečo?Ja som preliečovaná každý jeden rok a minulý som už nebola lebo sa mi hodnoty asi upravili-asi znegativizovali.Ale pri každom tehotenstve sa treba preliečiť.Dakujem za odpoved.

otecko

rad by som vedel ci sa robia BWR testy kazdej tehotnej zene viem ze na HIV sa robia ale BWR..? kto ma stym nejaku skusenost? dakujem komu a ako zistili syfilis v tehotenstve?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mám syfilis - ako s tým žiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk