Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

janko05

Ahojte vsetci. Dakujem za slova podpory. Trvalo to sice dlho..ale nakoniec som sa odhodlal..a dnes som siel sa objednat na krv...na moje pocudovanie sestricka zahlasila ze na HIV a syfilis mi to vezmu aj hned...tak uz to mam za sebou a na obidve...ako dopadnem netusim...len jedno vam poviem...ak mate podozrenie a ste z BA poliklinika mytna5 prve poschodie, c. Dveri 117 mate to rychlo bez otazok a neprijemnych pohladov...a na zaver...3 dni cakania..

dalsi clen

Ahoj Hugo. Ako už vieš z predošlého vlákna, bol som preliečený na syfilis. Plánujem ísť k zubnému lekárovi na preventívnu prehliadku chrupu. Treba aj jemu nahlásiť, že som podstúpil liečbu na túto chorobu? Nemám s tým problém, ochotne nahlásim, len sa obávam, či sa nebude na mňa pozerať ako na poslednú staničnú "šľapku" :-)

nevilieceny

ahoj hugo1,dakujem ti za radu tak teraz rozmislam nadtym ze by som sa len isiel udat na policii .ale neviem ze vtedy ako ma budu liecit.uz som viskusal vsetko nemam ziadnu sancu aby som sa isiel liecit som dlzni a nemam zaplatit,

hugo1

cau nevylieceny- nooo to je dost problem. - neviem ako v takomto pripade postupu. zase si ale myslim ze u teba je liecba velmi velmi dolezita. mna nahanali aby som nastupil na liecbu cim skor- pretoze ked sa to tak vezme tak sme pre spolocnost nebezpecny aby sa to dalej nesirilo.- treba si overit vsetky moznosti. ale aj tebe radim si to cim skor vyriesit a nenechavat to tak. -

hugo1

ewelyn224 - hned na uvod ti musim napisat- SI UUUUZASNA MATKA. presne rovnaky pristup mala moja mama ked mi to zistili. Chapem tvoju dceru je mlada a ked sa clovek toto dozvie- tak zufalost je slabe slovo co clovekom otrasie.stoj pri nej a hlavne jej vsugeruj ze zivot ide dalej. je to povedane velmi jednoducho ale je to choroba ktora sa da liecit.- aj ked bude sledovana nadalej ale moze zit plnohodnotny zivot- ja mam manzelku a dve zdrave deticky. to je to velke stastie. zaciatok je tazky ale dostane sa z toho. objatie a posilu teraz potrebuje od teba. keby si sa cokolvek chcela spytat napis sem alebo na moj mail. tanasis@pobox.sk

hugo1

janko05 - presne tak ako ti napisal dalsi clen-urcite necakaj a chod na tie testy. normalne povedz svojmu lekarovi ze si mal partnerku o ktorej vies ze to ma a ze ta podvadzala a nech ta on posle ku koznemu na testy. je to vzdy lepsie vediet skor a necakat ako som cakal ja a doslo to az k poslednemu stadiu.. drz sa a hned chod.- nakoniec zistis ze si negativ a bude vsetko ok.

nevilieceny

ahojte viete mi poradit prosim vas co mam robit ked mam syfilis a neoberu ma do nemocnice lebo som dlznik poistovni .a nemam nato aby som si svoj dlh virovnal mozte ma najst aj zozname dovera neplaticov