Problém s partnerovou matkou

Príspevok v téme: Problém s partnerovou matkou
biela mačka3

Mám pocit, že ma nenávidí. Takto - partner má viacizbový byt, kam chodieva občas aj jeho mama so svojim priateľom, alebo je to spoločný byt - skrátka nájomné platí môj partner. Jeho mama je väčšinou mimo BA, ale keď si potrebuje niečo vybaviť, zdržuje sa v spomenutom byte. Nedávno prišla o deň skôr bez toho, aby dala vedieť - hneď ma skritizovala, že je bordel na dreze, pritom som sa to chystala čoskoro upratať, lebo samej sa mi neporiadok nepáči. A čo sa stalo tento týžden, je sila...Bola som vonku, tak som sa ponúkla, že niečo kúpim. Medzi inými som kúpila aj hrozno a kešu oriešky. Z hrozno sme si trochu v ten deň dali. Aj na druhý večer som z neho jedla, keď som si chcela dať pred spaním, už tam nebolo - vraj ho vyhodila, že bol hnilé - pritom pred hodinou som z neho jedla a zdalo sa mi ok. A čo sa týka orieškov, dostala som na ne chuť, tak som poslal priateľa, nech sa opýta, kde sú. O ona došla, vypucovala mi žalúdok, že som sebecká, nevďačná, že keď som ich chcela, nemala som ich nechávať v kuchyni a dokonca mi urazene dala dvadsať euro, nech si idem kúpiť ďalšie!!! AS tiež som počula, ako môjmu partnerovi hovorí, že deka na zakrytie sa dáva na celú posteľ a nie iba na polovicu!!! Pritom priateľovi pripievam na nájomé, aj na stravu, tiež vysávať alebo umývam parkety, kúpelne, Wcká, žehlím, prach utieram - a podľa nej som egoistická? Nechcem ju vidieť! V tú noc po tomto incidente som bola sedemkrát vracať. Keby to bolo niekto iný, nakričím na neho a pošlem ho niekam, ale s ňou si to nechcem rozhádať. Tak buď keď tam bude ona budem bývať u mojich rodičov, alebo budem musieť naozaj poprosiť priateľa, nech ten veľký byt predelíme stenou, nech sa tam keď príde jeho mama do BA, nestretávame. Rada by som vedela, či aj iná žena by sa tak starala o domácnosť. A ešte sa mi nepáči, že jemu aj jeho bratovi hovorí zdrobnelinami - príklad - Milanko, Andrejko, Dušanko...Partner je rozumný, váži si ma, správa sa ku mne ako k princeznej - preto som smutná z toho, ako nevhodne sa ku mne zachovala jeho matka.

biela mačka3

priateľ mi tlmočil, že ona to vraj ľutuje, čo sa stalo, ale ja tomu neverím - to ako ja som niekoho zmlátila a potom nariekala, ako veľmi to ľutujem - to už je potom na figu tomu druhému - ospravedlňovať sa je blbosť, hlavne treba robiť tak, aby sa človek ospravedlňovať nemusel - skrátka to, že by som sa nevedela uvoľniť znamenná, že by som pri nej bola stále v napatí a úplne ticho, aby som náhodou nepovedala niečo, čo by sa jej nepáčilo

biela mačka3

no, takže sa sťahujem hore dole - keď sa chystá prísť, zdrhám - ešte že nemáme dieťa, ťažko by sa s bábom to robilo

Lulu2011

je mi to luto, kamaratka ma podobne problemy, aj som najskor spozornela, ci to nepisala ona :) ja som si tiez uzila svoje story, ked som vravela, ze v buducom zivote si vezmem sirotu nejaku :)

toto je problem v dovolim si tvrdit u 60-70% ludi, preto aj tie vtipy o svokrach nevznikli len tak, zial s partnerom ci chces ci nie si vyberas aj jeho matku ako dodatok, najschodnejsia cesta je byt co NAJMENEJ v kontakte, ak sa da

biela mačka3

90 percent matiek partnerov (partneriek) sa takto správa - niektoré aj horšie - ale prečo? Ved aj ony boli mladé a zažívali to isté, prečo to teda robia, keď vidia, aké je to zlé?

biela mačka3

ved ja sa jej aj bojím - totiž mna keď niekto nastve, tak na neho zvýšim hlas a niekam toho človeka pošlem - ak je to niekto, na koho si to nemôžem dovoliť, tak sa mu radšej vyhýbam...alebo mám tam ostať a absolútne sa tváriť, že je vzduch a keď mi niečo ponúkne na jedenie, vyhovoriť sa, že mi je zle alebo rovno povedať, že od nej nič nechcem??? priateľ mi tlmočil, že jej to je ľúto, čo sa stalo - podľa mňa jej to ľúto nie je, neverím tomu

Maoam

svokra - zvolila som to ako pomenovanie pre matku partnera, sorry

nema zmysel sa jej venovat, proste nikdy sa nezavdacis, chapes, to je taky typ, VZDY si daco najde...

skus zaujat taky neutralny postoj, zasa utekmi opät iba das najavo, ze sa jej bojis...

neutralny postoj, zi si svoj zivot, rob si svoje a co tam ona bude kritizovat, hulakat, je jej problem

cim stabilnejsia vnutorne budes, tym lepsie pre teba

este by mozno bodlo povedat to priatelovi, aby svoju matku uzemnil, vo svojom mene samozrejme, ked bude treba...

aby sa tam moc neroztahovala, myslim vo vasej casti

biela mačka3

najlepšie bude, ked sa vždy zdekujem, ešte predtým, ako tam ona príde... a to nie je svokra, my nie sme manželia

Maoam

P.S. ma to takto velmi vela zien, dobra svokra je skor vynimkou...vzacnou vynimkou

nebojuj s nou, skus byt vyrovnanejsia a to, co trepe a kritizuje, vypustaj usami von bez toho, aby si si to pripustila

je to taky typus zeny, s ktorou nema vyznam bojovat, stratena energia a cas

konecne mas po boku muza, s ktorym si stastna - po vsetkych tych rokoch s tym pakom, z toho sa tes, je to velky pokrok v tvojom zivote :-)

Maoam

neries ju...

fakt, usetris si nervy, ktore mas beztak v keli, skus sa nastavit na styl, ze jednym uchom dnu, druhym von, lebo JU nikdy nezmenis, to si musis uvedomit

keby na tvojom mieste bola INA zena, robila by to iste...

neber to osobne

dolezite je, co pises v poslednej vete - TO je to NAJDOLEZITEJSIE A PRE TEBA PODSTATNE A TES SA Z TOHO!