Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Máte všetko, čo chcete? (Ste spokojní)?

Slobodna

Spokojnosť ale neznamená, že mám všetko čo chcem. Spokojnosť znamená, že aj keď nemám ani zďaleka to, po čom túžim aj tak som spokojná, lebo to dieťa vo mne neutišujem ale stále živým a preto sa deň čo deň teším z maličkostí, aj keď si mnohí okolo ťukajú na čelo :)
Pretože žiť je krásne, napriek nedokonalostiam a ranám života.
Mať všetko musí byť strašné, človek už nemá o čom snívať...
Minule som počula peknú myšlienku - že byť šťastný znamená, naučiť sa žiť vo vlastnej koži a byť spokojný potom podľa mňa znamená, cítiť sa vo svojej koži naozaj dobre.

Deria

Je to cele vlastne o tom, ako vieme tu ktoru situaciu prijat a ako sa snou vyrovnat. Niekto ma vsetko, peniaze, krasu, zdravie, atd. ale stastny, ani spokojny nie je. Iny nema nic a ziari spokojnostou a stastim. Ja som v podstate spokojna ale celkom nie som spokojna:) samozrejme by som vela toho zmenila, keby sa dalo! Na tom, co sa da zmenit pracujem. Esteze je stale co robit/menit, inak by bol zivot nudny. Lebo ak stratime sny a ciele, je koniec, zivot straca zmysel.

miki24

Z mojho pohľadu, áno som spokojný. Nemám možno všetko, ale na teraz mám všetko, čo potrebujem. Niečo čo by sa podarilo napr. konečne nejaký zaujímavý vzťah s dievčatom tak by bol bonus. Momentálne mám však všetko, po čom túžim a môj život sa mi páči. Urobilo sa dosť veľa krokov, aby to išlo dopredu a to je hlavné :D Pred takými piatimi rokmi by som nepovedal, že budem na tom tak, kde som teraz.

MultiLevel

Nech to znie ako klise, mam zdravie a svoj vnutorny pokoj a to ma robi spokojnou bytostou :)
Nemam ani zdaleka vsetko z toho materialneho, ale idem si pekne za tym, ako aj za vsetkym co chcem este v zivote dosiahnut. Je toho straaasne vela :) Avsak keby som nemala ten spominany vnutorny pokoj, take to stastie sama v sebe, tak by som bola velmi "rozbita" a ani ziaden majetok by ma neuspokojoval. Preto je pre mna prvorade "duchovno", malickosti, obycajne veci, aby som skrz ne bola schopna vnimat to "ine" :)

anooo0

"Nemám majetok, rodinu, priateľov, prácu, a dokonca nie som šťastný ale nemenil by som nič"

a my ti to vsetci verime:DDD

doubledog

nie, nemam vsetko co chcem.
ved to je nemozne mat vsetko, co clovek chce. ludske potreby su predsa nekonecne :)
ale spokojny som, vo vsetkych dolezitych oblastiach sa mi dobre dari.

_meno

Ahoj nalianka

Mne osobne bolo poskytnute toho ovela viac ako by som chcel .. inak povedane zijem v prebytku.

Vdaka tomu "stastie", v tomto pripade je to lepsie povedane "citit lasku" prichadzala najskôr z vonku ... cize stastie najskôr pochadza z vonku, z toho, co drzime.

Potom ked drzime v rukach vsetko a necitime lasku mozme pochopit, ze tie veci z vonku su len podnet k mojej schopnosti mat rad.

Kazdy clovek je rovnaky, ja som PRESNE PRESNE PRESNE PRESNE PRESNE ako 7 mld dalsich ludi, ako my vsetci na tomto fore. To, ze som clovek to sa nehybe, to je pre nas dane. Hybeme sa iba my - po Zemi, v myslienkach, v pocitoch, medzi ludmi, medzi zvieratami.

Takze ja to zrhniem a poradim : ti, ktori lasku hladate zvonku, mam pre Vas radostnu spravu, prave ste sa dostali k svojej schopnosti MAT RAD a je na nízkej urovni.

Rad "vedomie" v zmysle urovni bytosti vysvetlujem na Francuzstine : kazdy z nas sa moze naucit a hovorit francuzsky. to ze teraz francuzsky neviem nic ani neviem ako by som sa ucil - to je popis môjho sucasneho stavu, nie môjho potenciálu.

Este raz : sucasny stav cloveka (ludi) je len popis stavu vedomia, v ktorom sa ludstvo momentalne nachadza. Nie je to zaciatok ani koniec ... je to nekonecne ako zivot jednotlivca, ludi, zvierat, Zeme, Boha......

Inak povedane ked hovoríme ludstvo je na tom velmi zle, same vojny, vrazdy, okradanie, sebeckost - to je prejav vedomia jednotlivca, ako aj celého ludstva. Inak povedane nadavka hlupe a nenavistne ludstvo znamena - nase vedomie je velmi jednoduche, nizke a odmietame evoluciu (preto nas ucia ze evolucia tela skoncila, lebo inak by sme sami pochopili ze evolucia vedomia celej bytosti neustale prebieha).

Preto placeme nad plnym hrncom, pretoze Zemegula a zvierata je obrovsky docasny dar k pouzivaniu a staraniu sa ... vsetko tu uz bolo od Boha .... v skutocnosti jedine co mozem niekomu poskytnut je moje vedomie (v roznych oblastiach). A kedze vedomie mnohých je nizke, citime sa menejhodnotny, bezhodnotny (ked sedim v drahom aute, v obrnenom dome, v kruhu lud - citime sa silne ... presnejsie povedane "citime silu okolia", nie nas samotných.

Clovek s vysokou urovnou vedomia je ako produkt, vytvara a nic neziada, nekonzumuje. Clovek s nizkou urovnou vedomia je ako cierna diera, zerie vsetko naokolo(aj seba samozrejme), nici vsetko naokolo. Kazdy sme nekonecny ako v strane lasky (nekonecno prejavov dobra) rovnako aj v strane zla (nekonecno prejavov strachu - strach bohatých zo straty majetku, strach chudobných zo straty zivota).

Tesi ma ze som Vam mohol zdelit co som zdelil.

Vela zdravia, stastia, radosti a smiechu prajem vsetkym :)

Delete

Nemám majetok, rodinu, priateľov, prácu, a dokonca nie som šťastný ale nemenil by som nič z toho, čo sa kedy stalo. Nič vo svojom živote neľutujem a stojím si za všetkým čo som kedy povedal či urobil. Možno nemám toho veľa a niekto by napísal, že nemám nič ale mám sám seba a mne to zatiaľ stačí.

Jose69

Mam rodinu, mam priatelov mam byt, auto...byt je 1 izbový v rovinke no pre mna super je to 5 minut autom do BA, auto mam už ojazdené 5ročne na všetko si zarábam sám ale zdravie je to čo ma trápi pri tréningoch som prišiel ku bolestiam v ramenách, mám 20 a ničí ma zdravie...chodil som k lekárovi na rehabilitacie, vyšetrenia, obstreky no nič mi nepomohlo a ani nevedia presne čo mi je.... mám to už cca 3 roky a zatial som sa nepohol chodil som na masáže ani to nie...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Máte všetko, čo chcete? (Ste spokojní)? - Fórum - ZDRAVIE.sk