Ked sme na dne

Príspevok v téme: Ked sme na dne
velastastia

neviem ako zacat...pocit ktory mam je ako kedy som bola v pekle,je nas asi vela...ale kazdy to znasame inak...nic ma nebavi,ani dychat...strach mi brani,robit obycajne veci...ked ochorie dusa...neexistuje ziadny liek...mi sami ho mame v sebe ale je tazke ked nemame silu ju najst...je tu niekto co sa citi rovnako?podporime sa nejako navzajom a mozme si pisat...naozaj potrebujem pomoc..dakujem

jajaa

velastastia...ak tvoj dlhoročný vzťah skončil kvôli tvojej chorobe, tak ty za to tak-či-tak nemôžeš, pretože ty si si svoju chorobu nevybrala...ja som skončila dlhoročný vzťah (takmer 7 rokov) pred 3mi mesiacmi a mojej depresii to neprospieva, hoci som sa tak rozhodla ja, viem si teda predstaviť čo prežívaš vo svojom vnútri...opisovať to slovami nejdem. pretože viem, že sa to ani tak celkom nedá...hlavne to rieš s odborníkmi. drž sa a nevzdávaj to. nemôžeme to predsa vzdať.

velastastia

viete co je najhorsie,ze sa citim sama,aj som sama,nemam priatela...mala som dlhorocny vztah...moja depresia ho znicila...nenavidim ten pocit bezmocnosti...neviem co napisat...neda sa to uz ani opisat co citim...neda

RNG

Az 95% roznych nervovych problemov, najma depresii je z nedostatku nejakeho alebo viacerych neurotransmiterov v mozgu. A da sa to riesit aj bez predpisovych liekov, tj umelych skodlivych chemikalii.
V prirode je dost latok, z ktorych si alebo telo vie vyrobit potrebne neurotransmitery, alebo latok, co nedovolia prilis rychlej spotrebe neurotransmiterov.
Pochopitelne vola a viera su tu velmi napomocne, clovek si vie do urcitej miery telo a procesy v nom kontrolovat.

poetka

Najdolezitejsie je najst psychologicku pricinu tychto stavov, ak sa da najst. Mohlo to byt nieco prezite v minulosti, co vyvolava strach aj v pritomnosti. Nie vzdy sa to da hodit na chybajuci serotonin v tele ci ine fyzicke dovody. Psychoterapia + farmakologicka liecba.

uplnevpohode

odkedy pravidelne uzivam dobre vyvazeny mix tramalu, diazepamu, xanaxu, rohypnolu a technickeho liehu, tieto problemy su davno minulostou

warrior

ahoj, som na tom podobne. Bol som aj u psychiatra, dal mi lieky, ale nepomáhajú. Som z tých stavov už zúfalý, neviem sa odraziť od dna. Sám to nedokážem.

fheisdurjkvf

Ale nezabudajte, ze to dno pod nami sa moze este vzdy prepadnut, cize to znamena, ze nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt este horsie... Dufam, ze som povzbudila :D

jajaa

Čo najskôr navštív psychológa a možno aj psychiatra. Viem čo cítiš, som na tom ešte stále podobne, hoci sa liečim, ale stabilizovaná ešte nie som...