Krvne skupiny

suzis

...ja mam 0rh negativ, manzel mal 0rh pozitiv...zistili to pri krvnych testoch pocas tehotenstva...telo sa snazilo plod vypudit, branilo sa mu...tehotenstvo som prelezala 6 mesiacov na infuziach v nemocnici..dieta sa narodilo v termine, uplne zdrave s krvnou skupinou 0rh pozitiv, co pre mna mohlo znamenat smrt..ale dnes je moderna veda a vyriesila to injekcia...druhe tehotenstvo uz bolo uplne v poriadku, hoci aj druhe dieta ma krvnu skupinu 0rh pozitiv...vela stastia ti prajem :))

age44

ziadne riziko. ja neviem odkial ludia beru take divne informacie, ze pri rovnakych KS je nebezpecie pre babo. jedine ak je naozaj matka Rh negativna a otec pozitivny, ak je plod pozitivny, matkine telo vytvara protilatky proti vlastnemu plodu.

lucia vavrova

Chcela bz som sa opytat ze ked ma matka krvnu skupinu A a otec krvnu skupinu 0, ci moze mat dieta krvnu skupinu B. Dakujem

rata

Ako píše Aljoska, je to presne tak. ja som Rh- a obe deti sú v poriadku. obe majú Rh+.nie je dôvod na obavy, v tomto prípade lekári vedia čo majú robiť.