Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Proteíny

odpovedam

ja tiez neuznavam bielkoviny bez sacharidov. ale telo naraz vstrebe davku max. 40g proteinov. si myslim, ze vyber je bohaty, osobne preferujem srvatkovy izolat. kazdopadne, treba mat celkovu stravu upravenu. mnohe zeny, co vidim denne vo fitku, ani cvicit nevie, pripadne sa rychlo vzdavaju, ked trochu zacne sval palit, nehovoriac o tom, ze jedalnicek neupravia, lebo "ved som bola cvicit". a dostala som teraz chut na sejk, tak si idem dat :-)))

0vecka

2 odpovedam bezsacharidove su urcene na to aby sisi ich sama namiesala ... co viem tak telo netravy bohvieako dobre ciste proteiny... na nete osm napr videl jak si nejaky kulturista varil palancinky a do nich sup 50g proteinu :) ale vecsinou sa miesa zase s inymi karbohydratmi... klasicky sa vecsinou je 80% protein teda ako shake bez prisad...

odpovedam

urcite je to lepsie nez spominane mucne jedla. ale mna osobne sejk zasyti tak na 5 minut :-). Len vravim, ze tento je pomerne prilis drahy, rovnaku sluzbu spravi bezny protak. videla som dokonca aj uplne bezsacharidove.

0vecka

ale zase ak niekomu chutia skor mucne jedla tak podla mna si takym protakom kludne moze nahradit veceru... podla mna to nieje zla vec

odpovedam

nuz, kebyze si kupis "bezny" protein, tak mas v jednej davke viac bielkovin (az 20g) a menej sacharidov (iba 5g). Takze neviem, v com je tento lepsi. Skor mi to pride iba brnkanie na city. Dokonca aj cenovo je velmi drahy. 4kg srvatkove izolatu ta vyjde na nejakych 70€, tento "na chudnutie" stoji len polkila 15€. Ja by som to nekupovala. A jedlo ti to nenahradi ;-).

Proteiny su urcene pre cviciacich ludi. Chutia fajne, pokojne si ich moze dat aj necviciaci clovek, pripadne sa daju zamiesat do nejakych jedal. Avsak protein ti len vykryva potrebnu davku bielkovin na den, nesposobuje chudnutie. Musis si upravit komplet ccely jedalnicek. samotny proteinovy sejk vela nezmoze. Mas v tom tvojom pridane vitaminy, no ak budes mat v strave ovocie a zeleninu, bude to stacit.

odpovedam

neexistuje nic take ako proteiny na chudnutie. nerozumiem vsak, ci myslis protein ako vyzivovy doplnok alebo proteiny v strave... ak ako doplnok, tak najlepsi je srvatkovy izolat, znacky mas rozne, v podstate je jedno, ktoru si vyberies.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Proteíny - Fórum - ZDRAVIE.sk