PCO, polycystické vaječníky!

Príspevok v téme: PCO, polycystické vaječníky!
linett9134

Mám 20 rokov. Prednedávnom mi lekár oznámil že mám PCO. Môžete mi niekto poradiť, že kvôli čomu sa mi to mohlo stať? Som vysoká štíhla a pohybu mam tiež dosť.
A ešte sa chcem spýtať, že či sa to dá nejak liečiť a zbaviť sa tohto syndrómu? Lebo môj lekár mi k tomu moc nepovedal, len niečo a aj to si toho moc nepamätám lebo som bola v šoku z toho ako mi povedal že budem mať problém s otehotnením a možno aj vôbec nebudem môcť mať dieťa. S priateľom by sme chceli v blízkej dobe riešiť bábo ale bojím sa že mu to nebudem môcť splniť. Môže sa to vekom zhoršovať a dospieť to k úplnej neplodnosti???
Prosím o pomoc :(

sara11

neboj otehotniet sa da aj s takou diagnozou, dokonca aj prirodzene, ale ak to takto nepojde tak sa robi tzv. drilling vajecnikov laparoskopicky, po ktorom je sanca otehotniet dost velka... vela zien s PCO ma deti ;)

liecit sa tento syndrom neda, jedine zmiernit priznaky, napr HAK alebo nejaka alternativna medicina

vitavi

Cysty na vaječníkoch sa ti tvoria preto, že prijímaš veľký podiel živočíšnej potravy, ktorá obsahuje nekvalitné tuky. Tiež pečivo, koláče obsahuje "rastlinné" stužené a saturované tuky, ktoré majú za následok ich ukladanie a tuhnutie v oblasti reprodukčných orgánov.
Nevhodné je jesť vajcia, syry a mliečne výrobky vrátane jogurtu a sladkostí.
Mala by si sa prečistiť stravou.
Vhodná je s prevahou obilnín v prirodzenej forme bez obrusovania obalov, zelenina a strukoviny.
Oleja sa na 1 mesiac zriekni a potom len minimálne množstvo kvalitného panenského alebo semienok.