Obeta pre lásku? alebo pre marihuanu?

Príspevok v téme: Obeta pre lásku? alebo pre marihuanu?
ME

Ahojte, po čítaní viacerých tém, mi nedalo neprispieť a nevytvoriť tému:)

Jedného kŕasneho dňa, cca koniec októbra, som spoznal dievčinu, s ktorou som si od prvej chvíle, prvého stretutia rozumel,(pravdupovediac nemal som ziaden umysel, len som si siel pokecat, atd, nad laskou som vobec neuvazoval:) :) začalo to prechádzkou, nakoniec sme si spríjemnili večer miernym odviazanim a zafajcenim brka, tak sme si kupili 7dc tokajskeho vinka presunuli sa do parku, kecali sme, ako keby sme sa poznali milion rokov, ...prisla prva pusa, pozvanka k nej do domu, ja som sa pousmial a siel som, prezili sme krasny vecer ( mala krámy:) :), tak sme sa stretli o par dni neskor, sem-tam sme si dali brčko, nejak stretavanie postupne sa stupnovalo, az sme sa dostali do stadia, kedy mozno z jej umyslu, stretnut sa, uzit si, a koniec, ...prislo na lasku, uvedomovali sme si, stykali sme sa pravidelnejsie, zacali sme spolu stravit cas, ja som prespaval stale castejsie a castejsie u nej...svet gombicka, no ja som mal vsak pred statnicami, cize trebalo sa mi zacat ucit, aj som zacal , ale u nej, pretoze len chvilocku co sme boli od seba prec, mi tak strasne chybala, ze to bol pocit na nevydrzanie, :)) taky fajny:) statnicu som nejako spravil, - polka decembra, no opat sme pokracovali v nasom uzivani si, rozdavani lasky, az jedneho dna, mi v hlave doplo, ze az prilis fajci marihuanu, a zacal som si uvedomovat, ze vlastne, je schopna urobit pre nu vsetko, nema problem si zafajcit kazdy den, aj viac x do dna, fajcenie brka na dobru noc pravidelny ritual, no ja niesom odporca marihuany, ale prislo to na mna vela, kedze som nazoru, ano vsetko, ale s mierou, ...a tak som zacal pocitovat, ze marihuana ovplyvnuje nas vztah, nedalo mi...sem tam som podzubol, ci musi, ci preco, aky ma dovod, ze nejako vela fajci, ...namiesto toho aby sme mohli stravit volne chvile spolu, tak pre marihuanu spravila vsetko, isla by aj na koniec sveta, co sa mi nepozdavalo, a vytvoril som si voci tomu blok, cez ktory sa maximalne neviem preniest...zacali sme sa hadat, prakticky od decembra do konca marca sme sa vkuse hadali, a stale sa to krutilo len o marihuane atd, s tym, ze holka vsetko zvaluje na mna, vsetku chybu, ze ja vyvolavam hadky, ze to je kvoli mne, ze akcia vyvola reakciu, ze ja to vyvolavam, nedalo mi to, preto som sa odhodlal to napisat aj tu, lebo potom, co mi povedala, a stale vykrikovala som maval pocit, ze som PSYCHOPAT, ze som najhorsi, ze robim nieco zle, ano uvedomujem si, ze siel som na nu zle,...podla nej som netolerantny, pretoze nedokazem tolerovat to, ze aky zivotny styl vedie, ona povedala ze neprestane fajcit, lebo nechce, a bude kurit furt, ...ja som pre nas vztah spravil vsetko, uplne vsetko, kvoli sebe, kvoli nej, kvoli nasmu vztahu som prestal popijat, zbytocne, lebo som nazoru, ze alkohol , marihuana, drogy atd nevyriesia problemy, skor posunu o den dva, resp o tolko dni kolko dni bude clovek tieto latky uzivat , pristupil som k tomu zodpovedne, dokonca maval som aj problem s tipovanim ( vsetko som jej povedal, komplet, az nadmierna uprimnost, kvoli sebe pracujem na tom aby som nepodaval, lebo viem, ze v buducnosti s tymto nepochodim, ze to rozbija vztahy) - KVOLI SEBE, NEJ,LASKE SOM si vstupil do svedomia, a zacal na sebe pracovat, zacal sa zdravsie stravovat, ( schudol som za 3 mesiace 13kilo), ...nedal som ani statnice v januari, pretoze, som vymyslal rozne sposoby aby fajcila co najmenej, ked nefajcila bolo nam super, ako z rozpravky, nic nam netrebalo, bolo najlepsie, najuzastnejsie, ....2-3 dni v tyzdni, az do momentu, kedy nezacala motat, resp fajcit brko s kamaratmi, atd ( ma okolo seba ludi, kamosov, ktori fajcia, prevaznu vacsinu takych) , ...TAK VELMI SA LUBIME, a teraz ona je v stadiu, ze MA AJ LUBI AJ NEZNASA, preco? ...preto lebo som jej povedal do oci pravdu, ze to uz nie je obcasne fajcenie, ale zavislost? co jej pred tym nepovedal nikto?...OTVARAM JEJ OCI? ze myslim na buducnost, a moze to mat dopad na jej osobnost, moze to viest k roznym porucham, na ktore moze neskor doplatit aj jej plod, dieta? ....verte, ci neverte, siel som na nu vselijak- dal som jej pomocnu ruku, kludne som jej povedal, ze to nie je hanba, ze to treba riesit, ze je v tom, a jej zavislost ovplyvnuje viacero veci, co robi, aj...nas vztah, ...povedal som, ze chcem stat pri nej, ze spolocne to zvladneme, pomozem jej najviac ako sa len da, ze mi nejde teraz o nu ako partnerku, ale pravazne ako o CLOVEKA! ...no stale som za debila...lebo ja som netolerantny, vyvolavam hadky, psychopat, a vsetky nadavky sveta...teraz mam 3 tyzdne pred statnicami, mam poslednu sancu a davam sa dokopy, sme v stadiu, ze sme sa uz 6 dni od poslednej hadky nevideli, a od pondelka sa nekontaktovali...teraz sa hra na bezcitnu, pretoze sama napisala, ze toto je jedina moznost ako sa obranit pred sebou samou, byt chladna atd s tym, ze Je KONIEC VZTAHU ( lebo je nefunkcny, a nedokazeme spolu existovat)- ja som vsak nazoru, ze ak bude pre to nieco robit, a obmedzi, resp prestane, tak chcem byt s nou, lebo je to moje vysnivane dievca, vo vsetkom, akurat mi vadi na nej len jedina vec- ZAVISLOST NA MARIHUANE, ...napisala mi, ze nechce aby som si ju pamatatal, taka aka teraz je, ale ako dobre dievca, ktore ma lubilo a chcelo byt so mnou ...

...ak niekto nieco podobne zazil, prosim Vás napiste mi svoj nazor k tomu, nestranny pohlad na vec, ja ju uplne chapem, chapem aj jej spravanie, alibizmus cloveka, ktory je zavisly, ....beriem veci Z NADHLADU, OBJEKTIVNE...ale strašne ĽÚBIM A MÁM ŤAŽKO NA SRDCI...ĎAKUJEM KRÁSNE a prajem pekný slnečný deň, ME

ME

Obdobně ožehavá je problematika výchovy dětí. Jak je možné, že dnešní
rodiče ví nejlíp, a poučují učitele o tom, jak mají děti ve škole učit (rozuměj vychovávat)? Dnešní výchova dětí ke konkurenceschopnosti, neustálé snažení se o to být úspěšný, být jedním s „vyvolených“ a tomu také podřizovat veškeré konání je
jistou formou útěku z reality, je to zřetelný alibismus a nechuť něco změnit. Změnit prostředí, ve kterém žijeme, změnit návyky, změnit postoje. Změnit zmíněné se rovná
zlepšit a to se fakticky rovná zapojení se do dění a aktivně se pokoušet o změnu.
Tohle se naprosto vylučuje a v dnešní společnosti, která je z velké části pod vlivem
opia úspěchu, je nereálné ba dokonce absurdní. Ve své podstatě to znamená přesný
opak toho, co vyžaduje společnost. Konkrétně to znamená zlepšit prostředí a podmínky pro život nejenom sobě a své nejbližší rodině, ale fakticky do změny zapojit i ostatní lidi ve svém okolí, tj. nelikvidovat konkurenci, která je například v sousedech, ale přizvat sousedy, a další, a společně s nimi se pustit do zodpovědného,
tvůrčího konání, které povede ke konstrukci požadavků a následnému vyvinutí požadovaného tlaku na vládnoucí vrstvu.

ME

...práve píśem jednu prácu o kríze hodnôt a má to niečo do seba:

Avšak když už se problém naskytne, většina párů uvidí ve svém protějšku
konkurenci, a proto se ho raději rychleji zbaví, tj. odstraní překážku v cestě za
úspěchem. Je zdánlivě snadnější se překážkám vyhýbat než je překonávat (společně).
Na otázku „Jak je možné, že jste spolu už tak dlouho?“, odpověděli staří manželé,
kteří jsou spolu už šest desítek let: „vyrůstali jsme v době, kdy jsme byli zvyklí věci
spravovat a dávat dohromady a ne zahazovat.“.

Agnes998

Cim viac na nu budes tlacit, tym viac sa bude branit a tym vacsi odpor bude mat k prestatiu fajcenia. Zacni od seba, prestan ty, aj ked fajcis len jednu mesacne, to je jedno, aspon bude mat v tebe pozitivny vzor. Takto ked aj ty fajcis hoci menej ako ona, ziaden vzor pre nu nie si. Nechaj ju na pokoji, ona prestane sama ked bude chciet

ME

pravda, ďakujem za Vaše názory a rady, až príliś nad tým vśetkým rozmýšľam ...a to je zle, krásny deň:) držte prsty

Maoam

inak, ME, vsimas si, ze ju riesis od rana do vecera? nemas sa ucit na statnice? sorry, ale ...daj si od nej fakt pauzu, nerobi ti to dobre...uz si cely zacykleny

Maoam

ME: dokola sa pytas to iste a odmietas prijat nazory inych, uz mi prides ako baby v temach, kde je jasne, ze druha strana nechce a nefunguje to a odmietaju to prijat a po stykrat sa pytaju, aky nazor maju ostatni a ked to tito stokrat napisu, opytaju sa to 101-krat...

dokolecka dokola

sustred sa na svoje statnice a pretni kontakt

nema to vyznam, pokym ONA nechce liecbu a sama ti povedala, ze aktualne sa liecit NECHCE a chce dalej hulit a vyhovuje to

tvoj problem je v tom, ze neakceptujes realitu

MultiLevel

a preto ju nechaj tak, nech si zivot zariadi, ako chce ona....
Mozes jej este ukazat, aky je svet bez hulenia, chlastu a podobne. Ak to nezaberie, musis sa s tym zmierit a najst si holku, ktora si ta bude vazit