Koleno vacsie ako ja

Príspevok v téme: Koleno vacsie ako ja
lea v

Zdravim vsetkych. viem ze tema kolena sa tu objavuje casto ale nemam odpoved tak sa pytam... pred 2 mesiacmi som mala zachvat asi EPI este nepotvrdene. stalo sa mi to prvy krat, partner spanikaril a tahal ma v tom zachvate asi 50 metrov. mala som poskodeny pravy clenok, len odrenina cca 3cm,,hned ma zacalo boliet prave koleno ale vzdy to nejak puklo a preslo to. Asi po mesiaci mi ho vsak zablokovalo, zacalo mi puchnut, casto nedokazem stupit na nohu, je to opuchnute od nadkolenia pozdlz pravej strany. Bolest je neustala, casto dostavam vyslovene prudku, pichlavu bolest ktora vyraza az do chodidla. Skusala som masle lieky, listy, obvazy, bola som u leka aj na pohotovosti. momentalne vsak zijem v anglicku takze lekari tvrdia ze je to len nejaky zapal netreba vraj ani rongen, Myslim ze zajtra tam nabehnem a a neodidem kym neviem co dalej. Ma niekto skusenosti s podobnou bolestou prosim, inac to koleno vyzera dost rozsypane...o drepe mozem len snivat a to sportujem od mala
. dakujem

ni-ka

riesila by som to co najskor...tym ze si si poranila koleno mohlo dojst vtedyk nejakemu aj nepatrnemu poskodeniu vnutri-natrhnuty vaz, poskodeny meniskus, cokolvek...tym ze si to nechala tak dochadzalo v kolene k neustalemu drazdeniu poskodenej casti, mohlo ti tam nakrvacat, mozes tam mat vypotok, preto zapuchlo a je zablokovane...
samo od seba to neprejde ani mastickami ani liekmi...pomoze ti len magneticka rezonancia ktora odhali pricinu a poranenie a nasledna artroskopia...ak budes cakat a odkladat,nielen ze si vazne poskodis koleno, ale tym ze ho budes setrit ti ochabnu svaly,tym ze budes viac zatazovat druhu nohu si mozes poskodit aj bedrove klby,chrbticu a podobne...

Matej

Pán mjanik,

ak neprestanete so spamovaním fóra vašou akupunktúrou a reklamou tak to začneme riešit iným spôsobom ako len upozornením..

Myslíme si, že by už aj stačilo!

Ďakujem

prezývka

Ak si pri záchvate padla na zem mohla si si poraniť meniskus...poslali ťa na rtg snímok? To zablokovanie spôsobuje zväčša meniskus avšak jeho poškodenie sa dá zistiť len mag. rezonanciou alebo už samotnou artroskopiou...