Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolko jodu uzivat pri znizenej funkcii stitnej zlazy?

RNG

Kelp ma rozne obsahy jodu, od 0.1% az do 0.8%. Kedze nevies, kolko ma ten tvoj kelp jodu v jednej kapsuli/tabletke, tak ti nemozem poradit davkovanie
Ale aj keby mal to najmensie mnozstvo, tak 120 mg kelpu co kapsula obsahuje dava 0.120 mg=120 mikrogramov jodu.
Tie vyssie hodnoty asi neobsahuje, lebo vyrobcovia doplnkov maju strach pouzivat kelp s vysokym obsahom jodu, aby si proti sebe nepostvali kontrolne organy, u nas v USA je to federalna organizacia FDA, ktora dnes ale zialbohu sluzi prakticky farmaceutiockemu priemyslu a potravinarskemu priemyslu, nie narodu, ktory ma ochranovat proti skodeniu zo strany farmacie a potravinarskeho priemyslu.

hdffg

nasla som na nete tablety z kelpu kde sa uvadza:
Kelp (5:1) 120mg Providing 600mg Capsule

Other Ingredients Maltodextrin, Size 0 White Gelatin Capsule (colourant Titanium Dioxide) Microcrystalline Cellulose, Magnesium Sterate
je to vhodne zlozenie?

RNG

2 az 6 mg jodu, spolu s 200 az 600 mikrogramov selenu
Na forme nezalezi, mozu to byt kvapky do vody ako iosol, moze to byt jodova tinktura alebo roztok lugolu aplikovany transdermalne, tj cez kozu, mozu to byt aj pilulky ako napr lekarmi odporucane Iodoral z firmy Optimox, ci uz na rychle "nalozenie" tela jodom alebo na obden pouzivane mensie udrzobne davky.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolko jodu uzivat pri znizenej funkcii stitnej zlazy? - Fórum - ZDRAVIE.sk