Začínam sa cítiť osamelo...

Príspevok v téme: Začínam sa cítiť osamelo...
angelot

Skúsim to zhrnúť takto - cítim sa zvláštne v tomto svete, akoby som sem nepatrila. Som príliš citlivá, príliš empatická, mám úplne iné názory na veci ako okolie(sú ľudia, ktorý majú obdobné, ale ich nie je veľa a nie vždy v tej spoločnosti v akej sa nachádzam)...Odkedy mám nových spolužiakov, nemám ani kamarátku, ľudia s ktorými som si rozumela sú porozlietaní všade tade a vidíme sa tak raz, dva krat za rok. Snažila som sa vytvoriť nové vzťahy, ale s týmito ľuďmi to nejde, buď niekoho ohovárajú,alebo ich názory sú fakt také..detinské.. keď zmením tému na niečo inteligentné dosť dlho ich to nebaví. Proste sa s nimi nudím a cítim sa sama. Oni ma zas berú ako tichú a nevýraznú, len to je tým, že mňa nebaví byť s nimi.
Ide o to, že v poslednej dobe som sa začala cítiť kvôli tomu tak sama. Mám priateľa, ale to jasné že nestačí. Nemám sa komu vyrozprávať, začína mi z toho šibať. Fakt už neviem čo mám robiť...žiadna rada mi asi nepomôže:) ale chcem vedieť váš pohľad na vec a či je tu niekto kto zažíva niečo podobné

bibbi

angelot
nie si v tom sama..aj ja mam stale taky pocit, ze som uplne ina ako ostatni a frustruje ma, ze sa nemam s kym porozpravat o vaznych veciach alebo aspon o tom, co ma zaujima, pretoze nie som zatazena na oblecenie, mejkap a ine malichernosti a tiez nie som na ohovaranie a rozoberanie zivota inych ludi..

angelot

Ja si nemyslím, že to je tým, že ja mám problém s vyjadrovaním, alebo podávam svoje mysšlienky na nesprávnom mieste alebo v nevhodnom momente. Mám na mysli skôr, že to názory okolia, ich témy mi idú na nervy. Ich reakcie tiež.Ešte som si všimla, že veľa ľudí sa na niekoho hrá, len aby neukázali svoje slabosti..ale ja neviem, či to len ja vidím, a ostatná su voči tomu slepí. Veľmi sa mi takí ľudia sprotivia. Ja som len chcela vedieť, či ešte je niekto takí, kto takto vníma ostatních, či nie...

miki25

ja dokážem podávať vecí zaujímavo napr. keď s nejakým kamarátom idem v autobuse, bavíme sa a stalo sa viackrát, že ľudia sa ku mne otáčali aj, čo sedeli predo mnou. nie preto, žeby som bol hlúpy. raz aj nejaké neznáme slečny sa chceli zapojiť do debaty tak dostali ten priestor, dali aj samé od seba telefónne čísla po debate, čo som nečakal. osobne som milý chalan, ale všade kde chodím tak musím budiť pozornosť bez toho, aby som sa o to pričinil a všetko musí sa meniť na show. najhorší zážitok na lyžiarskom dávali sa ceny v posledný deň a ja z 5 možných ocenení som získal 4 aj to to jedno som nemohol získať, lebo som bol chlap. osobne aj mne to bolo veľmi trápne a nechápem, prečo tí ľudia (učitelia) to tak porozdeľovali a nie nejako komplexne.

0vecka

ja mam tiez ine nazory na veci... ono zalezi aj na tom ako to viete podat lebo malokomu je prijemne. Napr ked poviete krestanovi ze biblia je bullshit tak nemozete cakat ze vas za to bude mat rad...

vecsina ludi co ma taketo problemy nemaju moc radi ludi a akonahle k nim nieje niekto mily tak ho nemaju moc radi

miki25

veď mne to až tak nevadilo, ale tá krv tepna už áno a bolo to asi 20 minút o tom. dokonca začinala i názorná ukážka s perom v krku, akože nožničky a ako ich vybrať :D jedna kričala na druhú takto určite nie, bola by som celá od krvi..
kamarátke sme vyberali o pár dní potom tie umelé nechty v obchode a bolo dobre, že zhodli sme hneď :D osobne ohovaráčky až tak neberiem, zasmejem sa a idem ďalej. predsa som rozumný a na hlúpostí nebudem reagovať podobným spôsobom. minule došiel za mnou kamarát tamté slečny vzadu nás vraj ohovárajú, že čo s tým budeme robiť? ja tak, že kľud dáme kofolu s vínom si na to.

angelot

Ako mne zas nevadí keď sa niekto baví 5 minút o nechtoch, alebo kde isť kúpiť to a to..ale len obmedzený čas...Len neznášam rozhovry typu, bože čo tá a henten povedal, ohováranie, čo a tá a henten nosí. Mne to príde ako urážanie tých druhých, veď je to ich osobná vec, čo robia, iste majú na to dôvod, o ktorom my nemusíme vedieť, prečo to a hento robia. Alebo prečo chodia tak oblečení. Možno nemajú peniaze. A nemôžu si každý týždeň, mesiac, kúpiť niečo nové. Nemám rada, ak niekto vypustí niečo z úst, ale nepremyslí si, prečo ten a henten to robí. A podobne je to s inými situáciami. Vadí mi asi tá povrchnosť niektorých ľudí...Zase keĎ sa stretnem s bývalými kamoškami, tie rozhovry sú plné plánov do budúcnosti, plné ideí, myšlienok, názoroch o živote, je to úplne o niečom inom...ale takých ľudí sa nestretáva každý deň..a momentálne som v počtom obmedzenej spoločnosti a veľmi si vyberať nemôžem

miki25

joro tak je o tom nepochybujem. najlepší býva šplech potom, keď proste evidentne som najviac tak po veľkom premáhaní vstanem po dlhom čase a nejaká slečna povie, že nesmieš odchádzať vtedy, keď ti okolie neprejavuje záujem. minule skutočne 3/4 hodiny som počúval debatu medzi dvomi slečnami o umelých nechtoch, čo robiť keď niekomu sa zaseknú nožničky v krku a strašne to krváca z tepny. toto bolo na mňa už moc tak, že radšej pôjdem "o dom" ďalej :D inak som dobrý aj poslucháč hihi...mne nevadí počúvať iných aj hodiny, ale bohužiaľ no.

joro

Ono je to asi tým že tý druhý sú z toho baf ked sa začnete baviť na nejakú inteligentnú alebo hociakú tému nevedia čo Vám maju odpovedať oni sú taký iný obyčajný, tak sa Vám vyhýbajú a potom sa už s vami ani radšej nebavia a bočia od Vás hm bolí to