Nadmerne ochlpenie..

Príspevok v téme: Nadmerne ochlpenie..
jaalenja

Mam 17 rokov a uz tri roky trpim nadmernym ochlpenim na nohach,podbrusku...inac nie,na tvari nemam nic ani inej casti tela. Skratka je to velmi neprijemne a deprimujuce.Tazko sa mi o tom hovori aj s mamou no pise sa lahsie tak...Chlpy sa daju odstranit laserom lenze momentalne jeden zakrok stoji zhruba 16 000 a je ich potrebne urobit aspon 4.resp 5. Musela by som cakat kym mi vyplatia poistku aj to by nebolo dost penazi.{Zda sa mi nefer pytat od rodicov hoci mamka ma chape}. Je moznost ze by sa to dalo cez lekarku a poistovnu. Na to su potrebne vysetrenia u endokrinologa,detskeho gynekologa, a psychologa. Navyse mam panicky strach z lekarov.Strasne mi busi srdce a je to neopisatelne neprijemny pocit ked neviem co sa somnou bude robit. Som objednana k endokrinologicke a docitala som sa ze tam nerobia nic strasne no moj strach sa tyka viac toho gynekologa. Potrebujem jeho vyjadrenie. Chcem sa opytat ci nema niektora z vas skusenosti s niecim podobnym. Nemal by ma vysetrovat pretoze chora niesom a vlastne to s tym nema nic spolocne.Ale nevedomost ma ubija. Presla som obdobim ked som tuto cestu zaryto odmietala no myslim si ze nieje ina moznost.Ak sa chcem citit v pohode.Psychologa sa nebojim pretoze vnutri som deprimovana..a myslim ze odbornik to spozna. Je to neuveritelne otrasne.V pripade ze by mi testy vysli na hormonalnu poruchu ktoru pravdepodobne mam pretoze nadmerne ochlpenie je sposobene hormonalnou poruchou a psycholog by mi uznal tak mi poistovna tento zakrok uhradi. Nema s tym niekto skusenosti?Prosim pomozte ak viete..

anjelicek

ahoj, ja mam 19. ja mam problemy s ochlpenim taktiez, uz asi sest rokov. mam ich na krku, dekolte,pri niekdey po licach pri usiach.o tom ake je to ubijajuce ta viem pochopit.tie ludske pohlady s posmeskami.presla som si tym.bola su endokrinologicky.tam mi vzala krv a spravila test ci mam hormony v poriadku.vyslo samozrejme vsetko dobre,tak som isla gynekologovi,neboj sa,nemusis mat zaidny starch z neho.porozpravate sa, vysetrenie je len chvilocka.potom ti zobreie krv a taktiez skusi nejake testy.ja mam vsetyk testy dobre,tak mi predpisal antikoncepciu Minervu,ktora mi troch apomohla a ratsie ich menej.uz takmer tri roky chodim na laser.chlpkov rastie menej,ale este stale su.chodim asi kazdy treti/stvrty mesiac na zakrok.tu vidis aspon,ako sa slubuje ze staci 4-5 zakrovo,ja som ich absolvoval auz asi 12 a stale rastu.ale naozaj su tensie a je ich menej,je doleite aby boli chlpky tmave, vtedy zaberie najlepsie.drzim palce.